Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Individuellt Herrar
2018-03-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
36:48.220760
94.8p
2
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
37:10.222930
+21.2070
94.1p
3
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
37:12.223100
+23.2240
94.1p
4
Jens Burman
Åsarna IK
37:55.227420
+1:06.6560
92.7p
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK
38:04.228390
+1:16.7530
92.4p
6
Björn Sandström
Piteå Elit SK
38:06.228520
+1:17.7660
92.4p
7
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
38:10.228930
+1:21.8070
92.2p
8
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
38:12.229150
+1:23.8290
92.2p
9
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
38:32.231130
+1:43.10270
91.6p
10
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
38:51.233050
+2:02.12190
91.0p
11
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
38:57.233610
+2:08.12750
90.8p
12
Mikael Norberg
OK Gränsen
39:00.233990
+2:12.13130
90.7p
13
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
39:01.234080
+2:13.13220
90.7p
14
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
39:04.234330
+2:15.13470
90.6p
15
Nils Persson
Östersunds SK
39:06.234550
+2:17.13690
90.6p
16
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
39:11.235000
+2:22.14140
90.4p
17
Johan Häggström
Piteå Elit SK
39:14.235310
+2:25.14450
90.3p
18
Martin Bergström
Strömnäs GIF
39:15.235440
+2:26.14580
90.3p
19
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
39:16.235590
+2:28.14730
90.2p
20
Oscar Persson
SK Bore
39:29.236850
+2:40.15990
89.9p
21
Simon Lageson
Åsarna IK
39:30.236930
+2:41.16070
89.9p
22
Erik Silfver
IFK Umeå
39:35.237420
+2:46.16560
89.7p
23
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
39:37.237660
+2:49.16800
89.6p
24
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
39:40.237900
+2:51.17040
89.6p
25
Adam Gillman
Garphyttans IF
39:40.237920
+2:51.17060
89.6p
26
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
39:40.237980
+2:52.17120
89.5p
27
Robin Norum
IFK Umeå
39:45.238470
+2:57.17610
89.4p
28
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
39:46.238500
+2:57.17640
89.4p
29
Petter Hedman
IFK Umeå
39:51.239040
+3:02.18180
89.2p
30
Jörgen Brink
Delsbo IF
39:53.239210
+3:04.18350
89.2p
31
Marcus Ruus
Åsarna IK
39:53.239270
+3:05.18410
89.2p
32
Leo Johansson
Skillingaryds FK
40:00.239900
+3:11.19040
89.0p
33
Pontus Hermansson
SK Bore
40:00.239950
+3:11.19090
89.0p
34
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
40:04.240310
+3:15.19450
88.9p
35
Gabriel Thorn
SK Bore
40:10.240920
+3:21.20060
88.7p
36
Markus Ottosson
Skellefteå SK
40:12.241100
+3:23.20240
88.7p
37
Oscar Kardin
Östersunds SK
40:12.241100
+3:23.20240
88.7p
38
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
40:15.241440
+3:26.20580
88.6p
39
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
40:20.241920
+3:31.21060
88.4p
40
Gustav Nordström
Borås SK
40:23.242200
+3:34.21340
88.3p
41
Johan Herbert
IFK Mora SK
40:25.242490
+3:37.21630
88.3p
42
Eddie Edström
Stockviks SF
40:39.243810
+3:50.22950
87.9p
43
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
40:45.244490
+3:57.23630
87.7p
44
Martin Herbert
IFK Mora SK
40:47.244670
+3:59.23810
87.7p
45
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
40:50.244920
+4:01.24060
87.6p
46
Lars Nelson
Åsarna IK
40:55.245410
+4:06.24550
87.5p
47
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
41:03.246290
+4:15.25430
87.2p
48
Marcus Grate
IFK Umeå
41:07.246650
+4:18.25790
87.1p
49
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
41:15.247400
+4:26.26540
86.9p
50
Victor Hallquist
Åsarna IK
41:16.247500
+4:27.26640
86.9p
51
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
41:17.247690
+4:29.26830
86.8p
52
Edvard Sundman
Åsarna IK
41:18.247770
+4:30.26910
86.8p
53
Jonathan Engström
Borås SK
41:20.247950
+4:31.27090
86.8p
54
John Leander
Åsarna IK
41:22.248160
+4:34.27300
86.7p
55
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
41:27.248650
+4:38.27790
86.6p
56
Axel Jutterström
IFK Mora SK
41:29.248850
+4:40.27990
86.5p
57
Måns Sunesson
Sellnäs IF
41:32.249110
+4:43.28250
86.4p
58
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
41:32.249140
+4:43.28280
86.4p
59
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
41:32.249170
+4:44.28310
86.4p
60
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
41:33.249260
+4:45.28400
86.4p
61
Gabriel Strid
IFK Mora SK
41:53.251290
+5:05.30430
85.9p
62
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
41:56.251550
+5:07.30690
85.8p
63
Gustav Rotvold
Åsarna IK
42:02.252150
+5:13.31290
85.6p
64
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
42:03.252230
+5:14.31370
85.6p
65
William Schultz
IFK Umeå
42:06.252520
+5:17.31660
85.5p
66
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
42:06.252520
+5:17.31660
85.5p
67
Carl Olander
IK Stern
42:06.252590
+5:18.31730
85.5p
68
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
42:24.254320
+5:35.33460
85.1p
69
Simon Karlsson
IFK Umeå
42:29.254870
+5:41.34010
84.9p
70
Johannes Ringsby
SK Bore
42:36.255570
+5:48.34710
84.7p
71
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
42:38.255740
+5:49.34880
84.7p
72
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
42:44.256300
+5:55.35440
84.6p
73
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
42:48.256740
+5:59.35880
84.4p
74
David Larsson
Hudiksvalls IF
42:53.257260
+6:05.36400
84.3p
75
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
42:58.257740
+6:09.36880
84.2p
76
Karl Hjalmarsson
IK Stern
43:00.257990
+6:12.37130
84.1p
77
Erik Persson
IF Hallby SOK
43:02.258110
+6:13.37250
84.1p
78
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
43:03.258250
+6:14.37390
84.1p
79
Arvid Jonsson
Duveds IF
43:04.258380
+6:16.37520
84.0p
80
Erik Björkman
Täfteå IK
43:07.258670
+6:19.37810
83.9p
81
Ted Armgren
Vilhelmina IK
43:21.260030
+6:32.39170
83.6p
82
Mattias Bångman
Offerdals SK
43:22.260180
+6:34.39320
83.6p
83
Viktor Axelsson
Borås SK
43:26.260500
+6:37.39640
83.5p
84
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
43:29.260810
+6:40.39950
83.4p
85
Adam Persson
IF Hallby SOK
43:30.260910
+6:41.40050
83.4p
86
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
43:35.261430
+6:46.40570
83.3p
87
Anton Laine
Kalix SK
43:36.261540
+6:47.40680
83.2p
88
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
43:40.261960
+6:52.41100
83.1p
89
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
43:47.262620
+6:58.41760
83.0p
90
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
43:54.263350
+7:05.42490
82.8p
91
Rasmus Blom
SK Bore
43:56.263550
+7:07.42690
82.7p
92
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
43:59.263890
+7:11.43030
82.6p
93
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
44:02.264100
+7:13.43240
82.6p
94
Carl Rotvold
Åsarna IK
44:05.264490
+7:17.43630
82.5p
95
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
44:45.268490
+7:57.47630
81.5p
96
Patrik Tallbom
Östersunds SK
44:47.268650
+7:58.47790
81.5p
97
Daniel Södersten
Orsa SK
44:55.269490
+8:07.48630
81.3p
98
David Thorell
IK Stern
45:06.270550
+8:17.49690
81.0p
99
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
45:09.270830
+8:20.49970
81.0p
100
Sebastian Olsson
Stockviks SF
45:11.271000
+8:22.50140
80.9p
101
William Westerlund
Falu IK
45:11.271020
+8:22.50160
80.9p
102
Tim Magnusson
IFK Mora SK
45:12.271110
+8:23.50250
80.9p
103
Emrik Nordgren
IFK Umeå
45:20.271930
+8:31.51070
80.7p
104
Joakim Ståhl
Järbo IF
45:40.273950
+8:51.53090
80.2p
105
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
45:43.274220
+8:54.53360
80.2p
106
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
45:48.274790
+9:00.53930
80.0p
107
Tobias Lindman
Stockviks SF
46:16.277500
+9:27.56640
79.4p
108
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
46:20.277900
+9:31.57040
79.3p
109
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
46:21.278030
+9:32.57170
79.3p
110
Mattias Sundin
Vårby IK
46:37.279650
+9:48.58790
78.9p
111
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
46:42.280130
+9:53.59270
78.8p
112
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
46:49.280840
+10:00.59980
78.7p
113
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
46:55.281490
+10:07.60630
78.5p
114
William Strömberg
Täfteå IK
47:14.283360
+10:26.62500
78.1p
115
Olle Westin
IK Stern
47:31.285070
+10:43.64210
77.7p
116
Jakob Jansson
Östersunds SK
47:37.285660
+10:49.64800
77.6p
117
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
47:46.286580
+10:58.65720
77.4p
118
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
47:55.287440
+11:06.66580
77.2p
119
Emil Eriksson
Tierps IF
48:12.289120
+11:23.68260
76.9p
120
Johan Forslund
Lycksele IF
48:24.290320
+11:35.69460
76.6p
121
Andreas Viker
IK Stern
49:58.299780
+13:10.78920
74.7p
122
Oscar Lindell
Stockviks SF
50:37.303660
+13:49.82800
73.9p
123
Albin Karlsson
Skellefteå SK
52:28.314700
+15:39.93840
71.8p
-
Erik Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Simon Persson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Oskar Årebäck
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
23:59:59.8639800
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Max Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Petter Engdahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
-
William Poromaa
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Filip Danielsson
SK Bore
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)