Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic & Volkswagen Cup Prolog Örnsköldsvik
2018-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
8:33.51210
90.2p
2
Simon Åstot
IFK Umeå
8:48.52710
+15.1400
87.8p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
8:51.53050
+18.1740
87.3p
4
William Schultz
IFK Umeå
8:56.53530
+23.2220
86.6p
5
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
8:58.53740
+25.2430
86.3p
6
Samuel Oskarsson
SK Leksand
9:07.54610
+34.3300
85.0p
6
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
9:07.54610
+34.3300
85.0p
8
Mårten Gedda
OK Landehof
9:08.54730
+35.3420
84.8p
9
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
9:08.54780
+35.3470
84.7p
10
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
9:12.55140
+39.3830
84.2p
11
Martin Mickels
Bålsta SK
9:13.55290
+40.3980
84.0p
12
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
9:15.55440
+42.4130
83.8p
13
Jonathan Edman
IFK Umeå
9:16.55500
+42.4190
83.7p
14
Emil Danielsson
Högbo GIF
9:16.55520
+43.4210
83.7p
15
George Ersson
IF Strategen
9:16.55590
+43.4280
83.6p
16
Emil Hagström
Garphyttans IF
9:17.55610
+44.4300
83.6p
17
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
9:18.55710
+45.4400
83.4p
18
Jakob Tellsén
Vreta Skid O MK
9:22.56150
+49.4840
82.8p
19
Truls Gisselman
Rehns BK
9:24.56370
+51.5060
82.5p
20
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
9:27.56630
+54.5320
82.1p
21
Joel Andersson
IFK Mora SK
9:27.56640
+54.5330
82.1p
22
Isak Lieback
Ulricehamns IF
9:28.56730
+55.5420
82.0p
23
Alexander Melin
Sundbybergs IK
9:28.56740
+55.5430
82.0p
24
Erik Karlsson
IFK Umeå
9:29.56820
+56.5510
81.9p
25
Rikard Vestin
Sollefteå Skidor IF
9:36.57550
+1:03.6240
80.9p
26
Per Jutterström
IFK Mora SK
9:37.57680
+1:04.6370
80.8p
27
Petter Dahl
IF Strategen
9:39.57860
+1:06.6550
80.5p
28
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
9:40.57910
+1:07.6600
80.5p
29
Johan B Nordahl
Domnarvets Goif
9:41.58010
+1:08.6700
80.3p
30
William Karlsson
Källbottens IK
9:44.58310
+1:11.7000
79.9p
31
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
9:45.58420
+1:12.7110
79.8p
32
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
9:45.58460
+1:12.7150
79.7p
33
Benjamin Terent
Rehns BK
9:46.58510
+1:13.7200
79.7p
34
David Sjöberg
Gimo IF SK
9:46.58550
+1:13.7240
79.6p
35
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
9:46.58560
+1:13.7250
79.6p
36
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
9:47.58680
+1:14.7370
79.5p
37
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
9:48.58750
+1:15.7440
79.4p
38
Albin Sjölén
Stockviks SF
9:50.58960
+1:17.7650
79.1p
39
Nils Kylborn
Almby IK
9:52.59170
+1:19.7860
78.8p
40
Max Andersson
Domnarvets Goif
9:52.59180
+1:19.7870
78.8p
41
Martin Elmvall
Högbo GIF
9:54.59330
+1:21.8020
78.6p
42
Albin Berger
Domnarvets Goif
9:54.59380
+1:21.8070
78.6p
43
Arvid Värmsjö
SK Bore
9:55.59450
+1:22.8140
78.5p
43
Joel Wessman
Vreta Skid O MK
9:55.59450
+1:22.8140
78.5p
45
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
9:56.59540
+1:23.8230
78.4p
46
John Hermansson
IFK Mora SK
9:56.59580
+1:23.8270
78.3p
47
Edvard Nilsson
Filipstads SF
9:57.59680
+1:24.8370
78.2p
48
Nils Lundgren
Stockviks SF
9:59.59810
+1:26.8500
78.1p
49
Fabian Csiky
Lycksele IF
10:00.59980
+1:27.8670
77.8p
50
Linus Nilsson
IFK Umeå
10:01.60000
+1:27.8690
77.8p
51
Albin Hallander
Vreta Skid O MK
10:03.60280
+1:30.8970
77.5p
52
Oskar Åslund
Östersunds SK
10:04.60370
+1:31.9060
77.4p
53
Andreas Albinsson
SK Bore
10:04.60380
+1:31.9070
77.4p
54
Adam Boman
Tranemo IF Skidklubb
10:06.60500
+1:32.9190
77.2p
55
Joel Jänes
Stockviks SF
10:06.60530
+1:33.9220
77.2p
56
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
10:07.60690
+1:34.9380
77.0p
57
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
10:08.60720
+1:35.9410
77.0p
58
Axel Eriksson
Kvarnsvedens Goif SK
10:08.60760
+1:35.9450
76.9p
59
Arvid Schön
Storvreta IK
10:10.60930
+1:37.9620
76.7p
60
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
10:12.61170
+1:39.9860
76.4p
61
Axel Åslund
Hedesunda IF
10:13.61220
+1:40.9910
76.4p
62
Henrik Millestu
Utrikes Skidklubb
10:13.61240
+1:40.9930
76.3p
62
William Selander
Östersunds SK
10:13.61240
+1:40.9930
76.3p
64
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61280
+1:40.9970
76.3p
65
Erik Backlund
Äspereds IF
10:14.61300
+1:40.9990
76.3p
66
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
10:15.61400
+1:41.10090
76.2p
67
Rasmus Rudberg
Sya SK
10:20.61950
+1:47.10640
75.5p
68
Jonathan Nahlén
Domnarvets Goif
10:20.61970
+1:47.10660
75.5p
69
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
10:23.62260
+1:50.10950
75.2p
69
Isidor Melander Wiksten
Matfors SK
10:23.62260
+1:50.10950
75.2p
71
Sven Leander
Åsarna IK
10:24.62360
+1:51.11050
75.1p
72
Jakob Tapani
Sågmyra SK
10:26.62540
+1:53.11230
74.9p
73
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
10:28.62740
+1:55.11430
74.6p
74
Axel Svingstedt
Stockviks SF
10:30.62900
+1:56.11590
74.5p
75
Karl Stark
Vaggeryds SOK
10:32.63170
+1:59.11860
74.2p
76
Love Kreij
IF Strategen
10:41.64090
+2:08.12780
73.1p
77
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
10:57.65690
+2:24.14380
71.5p
78
Johannes Josefsson
Täby IS SK
11:05.66470
+2:32.15160
70.7p
79
Petter Bengtsson
Storvreta IK
11:12.67180
+2:39.15870
70.0p
80
Nils Wastegård
IK Stern
11:40.69950
+3:07.18640
67.4p
81
Ludwig Axelsson
Hvetlanda SK
12:15.73470
+3:42.22160
64.3p
82
Alexander Lundstein
Storvreta IK
13:06.78570
+4:33.27260
60.3p
83
Emil Rapp
SK Leksand
17:54.107310
+9:20.56000
44.7p
-
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
23:59:58.8639700
-
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
Jakob Danielsson
Isl
23:59:59.8639800
-
Emil Byberg
Domnarvets Goif
23:59:59.8639800
-
Arvid Larsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)