Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2009-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
26km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jiri Horcicka
Czech Republic
1:03:25.380480
85.3p
2
Erik Söderman
Stockviks SF
1:04:21.386080
+56.5500
83.8p
3
Tomas Northug
Strindheim IL
1:04:46.388580
+1:21.8000
83.2p
4
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:04:59.389840
+1:33.9260
82.9p
5
Ola Fines Berg
Norway
1:05:06.390590
+1:41.10010
82.7p
6
Oscar Quicklund
Östersunds SK
1:05:47.394620
+2:21.14040
81.8p
7
Jens Hulgaard
Danmark
1:06:01.396070
+2:35.15490
81.4p
8
Jonas Berg
Norway
1:06:13.397230
+2:47.16650
81.1p
9
Dylan Grald
Usa
1:06:17.397620
+2:51.17040
81.0p
10
Andrew Pohl
New Zealand
1:06:32.399150
+3:06.18570
80.7p
11
Jim Åhl
Gellivare SK
1:07:11.403080
+3:46.22500
79.8p
12
Marcus Wiseth
Steinkjer Skl
1:07:18.403720
+3:52.23140
79.6p
13
Carl Olander
OK Landehof
1:07:22.404110
+3:56.23530
79.6p
14
Morten Vannebo
Steinkjer Skl
1:07:49.406850
+4:23.26270
79.0p
15
Johan Ilhamn
Östersunds SK
1:07:54.407310
+4:28.26730
78.8p
16
Linus Persson
Hudiksvalls IF
1:07:55.407400
+4:29.26820
78.8p
17
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:07:55.407490
+4:30.26910
78.8p
18
Bill Impola
Falun Borlänge SK
1:08:02.408180
+4:37.27600
78.7p
19
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:08:11.409020
+4:45.28440
78.5p
20
Espen Kveli
Lierne IL
1:08:48.412790
+5:23.32210
77.7p
21
Daniel Olsson
Falu IK
1:08:58.413790
+5:33.33210
77.4p
22
Oerjan Ramdal
Norway
1:09:11.415090
+5:46.34510
77.2p
23
Magnus Schei Bakkhaug
Norway
1:09:40.417910
+6:14.37330
76.6p
24
Tobias Engblom
Stockviks SF
1:10:22.422130
+6:56.41550
75.7p
25
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:10:55.425410
+7:29.44830
75.0p
26
Robin Stenman
SK Järven
1:11:36.429550
+8:10.48970
74.2p
27
Rikard Larsson
Näsvikens IK
1:11:38.429730
+8:12.49150
74.2p
28
Baard Vegard Balto
IL Nordlys
1:13:00.437930
+9:34.57350
72.6p
29
Johan Olsson
Årsunda IF
1:13:06.438530
+9:40.57950
72.5p
30
Johan Eriksson
Åsarna IK
1:13:06.438530
+9:40.57950
72.5p
31
Even Kvemo
Lierne IL
1:13:14.439370
+9:48.58790
72.4p
32
Per Frost
IFK Mora SK
1:13:54.443370
+10:28.62790
71.6p
33
Robert Björklin
Fränsta IK
1:14:17.445610
+10:51.65030
71.2p
34
August Sjöholm
Åsarna IK
1:15:28.452750
+12:02.72170
69.9p
35
Jonas Fredriksson
Järpens SK
1:15:44.454360
+12:18.73780
69.7p
36
Linus Palolampi
Tynderö IK
1:15:56.455580
+12:31.75000
69.5p
37
Torsten Kempe
Tynderö IK
1:16:04.456360
+12:38.75780
69.3p
38
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
1:25:38.513700
+22:12.133120
60.8p
39
Anders Secund
Näsvikens IK
1:25:46.514530
+22:20.133950
60.6p
40
Oscar Hägglund
Hägglunds IOFK
1:45:28.632710
+42:02.252130
48.3p