Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vårbyfläkten / DM
2018-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Vårby IK
16:33.99240
MY Mikaelsson
Vårby IK
Emma Perbo
Vårby IK
MY Mikaelsson
Vårby IK
Emma Perbo
Vårby IK
2
Sollefteå Skidor IF
16:52.101170
+19.1830
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3
Sidensjö IK
17:09.102840
+36.3500
Signe Westman
Sidensjö IK
Ester Sundberg
Sidensjö IK
Signe Westman
Sidensjö IK
Ester Sundberg
Sidensjö IK
4
Vårby IK
18:03.108210
+1:29.8870
Vanja Björk
Vårby IK
Emma Byström
Vårby IK
Vanja Björk
Vårby IK
Emma Byström
Vårby IK
5
Vårby IK
18:19.109810
+1:45.10470
Stella Kristoffersson
Vårby IK
Alice Bryngelsson
Vårby IK
Stella Kristoffersson
Vårby IK
Alice Bryngelsson
Vårby IK
6
Hägglunds Ski Team
18:37.111640
+2:04.12300
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
Alicia Tullnär
Hägglunds Ski Team SK
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
Alicia Tullnär
Hägglunds Ski Team SK
7
Vårby IK
18:48.112710
+2:14.13370
Elsa Sahlman
Vårby IK
Hannah Viberg
Vårby IK
Elsa Sahlman
Vårby IK
Hannah Viberg
Vårby IK
8
Vårby IK
19:38.117770
+3:05.18430
Märta Mannelqvist
Vårby IK
Elsa Nilsson
Vårby IK
Märta Mannelqvist
Vårby IK
Elsa Nilsson
Vårby IK
9
Hägglunds Ski Team
20:10.120920
+3:36.21580
Liv Silverkraft
Hägglunds Ski Team SK
Saga Dahlgren
Hägglunds Ski Team SK
Liv Silverkraft
Hägglunds Ski Team SK
Saga Dahlgren
Hägglunds Ski Team SK
10
Vårby IK
20:42.124190
+4:09.24850
Emmy Gustafsson
Vårby IK
Julina Forsman
Vårby IK
Emmy Gustafsson
Vårby IK
Julina Forsman
Vårby IK
D 12
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Vårby IK
23:37.141650
Minna Mikaelsson
Vårby IK
Ellen Westerlund
Vårby IK
Minna Mikaelsson
Vårby IK
Ellen Westerlund
Vårby IK
2
Vårby IK
24:26.146580
+49.4830
Emma Forsgren
Vårby IK
Klara Olofsson
Vårby IK
Emma Forsgren
Vårby IK
Klara Olofsson
Vårby IK
3
Husums IF SK
24:50.148950
+1:13.7200
Hedvig Ulander
Husums IF SK
Skade Spovmark
Husums IF SK
Hedvig Ulander
Husums IF SK
Skade Spovmark
Husums IF SK
4
Hägglunds Ski Team
25:17.151630
+1:39.9880
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
5
Vårby IK
25:24.152330
+1:46.10580
Penny Spets
Vårby IK
Klara Sondell
Vårby IK
Penny Spets
Vårby IK
Klara Sondell
Vårby IK
6
Husums IF SK
25:47.154600
+2:09.12850
Nora Nordqvist
Husums IF SK
Märta Hübenette
Husums IF SK
Nora Nordqvist
Husums IF SK
Märta Hübenette
Husums IF SK
7
Sollefteå Skidor IF
26:05.156420
+2:27.14670
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
8
Hägglunds Ski Team
26:22.158190
+2:45.16440
Moa Robertsson
Hägglunds Ski Team SK
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
Moa Robertsson
Hägglunds Ski Team SK
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
9
Hägglunds Ski Team
27:14.163370
+3:37.21620
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
10
Bondsjöhöjdens IK
28:50.172950
+5:13.31200
Matilda Grundel
Bondsjöhöjdens IK
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
Matilda Grundel
Bondsjöhöjdens IK
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Vårby IK
19:45.118480
Belle Spets
Vårby IK
Nora Westerlund
Vårby IK
Belle Spets
Vårby IK
Nora Westerlund
Vårby IK
2
Hägglunds Ski Team
20:32.123140
+46.4560
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
3
Sollefteå Skidor IF
20:58.125700
+1:12.7120
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
4
Sollefteå Skidor IF
21:02.126190
+1:17.7610
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
5
Vårby IK
21:24.128360
+1:38.9780
Alva Perbo
Vårby IK
Elin Näslund
Vårby IK
Alva Perbo
Vårby IK
Elin Näslund
Vårby IK
6
Hägglunds Ski Team
21:49.130820
+2:03.12240
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
7
Husums IF SK
24:26.146590
+4:41.28010
Ida Lindquist
Husums IF SK
Kristina Vestman
Husums IF SK
Ida Lindquist
Husums IF SK
Kristina Vestman
Husums IF SK
D 16
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Vårby IK
27:15.163490
Klara Torshage
Vårby IK
Elin Forsgren
Vårby IK
Klara Torshage
Vårby IK
Elin Forsgren
Vårby IK
D 20
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Hägglunds Ski Team
27:10.162930
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
2
Hägglunds Ski Team
28:47.172680
+1:37.9650
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3
Husums IF SK
29:57.179600
+2:46.16570
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
Hanna Jonsson
Husums IF SK
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
Hanna Jonsson
Husums IF SK
D 21
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Hägglunds Ski Team
28:04.168340
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
2
Vårby IK
29:46.178510
+1:41.10070
Maria Gustafsson
Vårby IK
Monika Westerlund
Vårby IK
Maria Gustafsson
Vårby IK
Monika Westerlund
Vårby IK
3
Hägglunds Ski Team
30:17.181680
+2:13.13240
Sara Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
Katarina Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
Sara Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
Katarina Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
4
1 Life
33:24.200380
+5:20.31940
Mona Nilsson
1life IF
Agneta Hedlund
1life IF
Mona Nilsson
1life IF
Agneta Hedlund
1life IF
5
Hägglunds Ski Team
35:11.211050
+7:07.42610
Jenny Öhman
Hägglunds Ski Team SK
Maria Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
Jenny Öhman
Hägglunds Ski Team SK
Maria Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
6
Hägglunds Ski Team
35:13.211210
+7:08.42770
Ann-Marie Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
Ann-Marie Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
H 10
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Hägglunds Ski Team
15:26.92590
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
2
Hägglunds Ski Team
15:35.93480
+8.790
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
3
Vårby IK
16:27.98650
+1:00.5960
Elias Häggström
Vårby IK
Emil Hirvelä
Vårby IK
Elias Häggström
Vårby IK
Emil Hirvelä
Vårby IK
4
Bondsjöhöjdens IK
18:03.108220
+2:36.15530
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
Ture Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
Ture Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
5
Vårby IK
18:46.112550
+3:19.19860
Sigge Saitton
Vårby IK
Jakob Lønborg
Vårby IK
Sigge Saitton
Vårby IK
Jakob Lønborg
Vårby IK
6
Sollefteå Skidor IF
20:21.122010
+4:54.29320
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
H 12
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Hägglunds Ski Team
21:58.131760
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
2
Hägglunds Ski Team
22:47.136620
+48.4760
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
3
Sollefteå Skidor IF
24:14.145300
+2:15.13440
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
4
Hägglunds Ski Team
24:31.147060
+2:33.15200
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
5
Sidensjö IK
26:11.157030
+4:12.25170
Emil Vestman
Sidensjö IK
Vilmer Byström
Sidensjö IK
Emil Vestman
Sidensjö IK
Vilmer Byström
Sidensjö IK
6
Vårby IK
26:20.157990
+4:22.26130
Joel Bystöm
Vårby IK
Ture Mannelqvist
Vårby IK
Joel Bystöm
Vårby IK
Ture Mannelqvist
Vårby IK
7
Sidensjö IK
33:04.198330
+11:05.66470
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK
H 14
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Bondsjöhöjdens IK
17:12.103160
Sebstian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
Sebstian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
2
Hägglunds Ski Team
17:20.103930
+7.670
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
3
Vårby IK
17:43.106290
+31.3030
Erik Byström
Vårby IK
Calle Gustafsson
Vårby IK
Erik Byström
Vårby IK
Calle Gustafsson
Vårby IK
4
Sollefteå Skidor IF
19:18.115770
+2:06.12510
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
5
Husums IF SK
19:28.116770
+2:16.13510
Viking Olsson
Husums IF SK
Johannes Ulander
Husums IF SK
Viking Olsson
Husums IF SK
Johannes Ulander
Husums IF SK
6
Sollefteå Skidor IF
19:41.118030
+2:28.14770
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
7
Bondsjöhöjdens IK
19:54.119350
+2:41.16090
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
8
Vårby IK
21:48.130770
+4:36.27510
Knut Saitton
Vårby IK
Joel Byström
Vårby IK
Knut Saitton
Vårby IK
Joel Byström
Vårby IK
H 16
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Vårby IK
25:38.153750
Laban Nordin
Vårby IK
Axel Mannelqvist
Vårby IK
Laban Nordin
Vårby IK
Axel Mannelqvist
Vårby IK
2
Vårby IK
25:53.155290
+15.1440
Melker Eklund
Vårby IK
Axel Saitton
Vårby IK
Melker Eklund
Vårby IK
Axel Saitton
Vårby IK
3
Husums IF SK
27:40.165990
+2:02.12140
Viktor Olsson
Husums IF SK
Njord Spovmark
Husums IF SK
Viktor Olsson
Husums IF SK
Njord Spovmark
Husums IF SK
H 20
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Hägglunds Ski Team
26:23.158270
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
1 Life
23:25.140410
Andreas Domeij
1life IF
Tobias Åhman
1life IF
Andreas Domeij
1life IF
Tobias Åhman
1life IF
2
Hägglunds Ski Team
25:26.152550
+2:01.12040
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
Thomas Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
Thomas Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
3
Hägglunds Ski Team
26:10.156980
+2:45.16470
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
4
Vårby IK
27:05.162410
+3:40.21900
Mathias Westerlund
Vårby IK
Björn Byström
Vårby IK
Mathias Westerlund
Vårby IK
Björn Byström
Vårby IK
5
City Sweden Sports Club
27:17.163670
+3:52.23160
Björn Rudlund
City Sweden
Jens Indevall
City Sweden
Björn Rudlund
City Sweden
Jens Indevall
City Sweden
6
1 Life
27:58.167720
+4:33.27210
Patrik Byström
1life IF
Johan Spångberg
1life IF
Patrik Byström
1life IF
Johan Spångberg
1life IF
7
Skogslöparna
28:00.167990
+4:35.27480
Daniel Knutsson
Skogslöparna
Christoffer Öhman
Skogslöparna
Daniel Knutsson
Skogslöparna
Christoffer Öhman
Skogslöparna
8
Vårby IK
28:40.171960
+5:15.31450
Anders Mannelqvist
Vårby IK
Hedda Berglund
Vårby IK
Anders Mannelqvist
Vårby IK
Hedda Berglund
Vårby IK
9
Bondsjöhöjden
28:46.172520
+5:21.32010
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
Magnus Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
Magnus Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
10
Vårby IK
29:34.177370
+6:09.36860
Johan Eklund
Vårby IK
David Blomberg Saitton
Vårby IK
Johan Eklund
Vårby IK
David Blomberg Saitton
Vårby IK
11
Hägglunds Ski Team
34:37.207640
+11:12.67130
Matts Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
Matts Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
12
1 Life
38:46.232550
+15:21.92040
Lars Ledin
1life IF
Tomas Nilsson
1life IF
Lars Ledin
1life IF
Tomas Nilsson
1life IF
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Sollefteå Skidor IF
26:08.156770
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
2
Sollefteå Skidor IF
31:28.188740
+5:19.31870
Nils-olov Nilsson
Sollefteå Skidor IF
Andreas Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
Nils-olov Nilsson
Sollefteå Skidor IF
Andreas Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
3
Vårby IK
32:07.192620
+5:58.35750
Martin Eklund
Vårby IK
Ulf Eklund
Vårby IK
Martin Eklund
Vårby IK
Ulf Eklund
Vårby IK
4
Sidensjö
39:29.236820
+13:20.79950
David Kjellqvist
Sidensjö IK
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK
David Kjellqvist
Sidensjö IK
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK