Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2018-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
21:55.131440
90.8p
2
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
22:02.132120
+6.580
90.4p
3
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
22:21.134070
+26.2530
89.1p
4
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
22:36.135540
+41.4000
88.2p
5
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
22:45.136460
+50.4920
87.6p
6
Adam Persson
IF Hallby SOK
22:59.137880
+1:04.6340
86.8p
7
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
23:03.138290
+1:08.6750
86.5p
8
Axel Jutterström
IFK Mora SK
23:11.139040
+1:16.7500
86.1p
9
Carl Rotvold
Åsarna IK
23:17.139670
+1:22.8130
85.7p
10
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
23:22.140160
+1:27.8620
85.5p
11
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
23:23.140250
+1:28.8710
85.4p
12
Isak Augustsson
IFK Mora SK
23:40.141960
+1:45.10420
84.4p
13
Simon Stenberg
Kalix SK
23:46.142570
+1:51.11030
84.1p
14
Karl Hjalmarsson
IK Stern
23:52.143120
+1:56.11580
83.8p
15
Johan Herbert
IFK Mora SK
23:54.143340
+1:59.11800
83.7p
16
Tobias Lindman
Stockviks SF
23:55.143400
+1:59.11860
83.6p
17
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
23:57.143660
+2:02.12120
83.5p
18
Arvid Jonsson
Duveds IF
24:01.144000
+2:05.12460
83.3p
19
Linus Nygren
Ulricehamns IF
24:02.144180
+2:07.12640
83.2p
20
Anton Laine
Kalix SK
24:04.144300
+2:08.12760
83.1p
21
Andreas Karlsson
Kalix SK
24:11.145020
+2:15.13480
82.7p
22
Albert Carling
Falu IK
24:18.145760
+2:23.14220
82.3p
23
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
24:22.146120
+2:26.14580
82.1p
24
Emrik Nordgren
IFK Umeå
24:34.147310
+2:38.15770
81.5p
25
Albin Johansson
Sätra IF
24:35.147440
+2:40.15900
81.4p
26
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
24:35.147450
+2:40.15910
81.4p
27
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
24:38.147790
+2:43.16250
81.3p
28
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
24:43.148220
+2:47.16680
81.0p
29
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
24:47.148630
+2:51.17090
80.8p
30
Petter Persson
Borås SK
24:49.148820
+2:53.17280
80.7p
31
Zackarias Björn
Rembo IK
24:55.149440
+3:00.17900
80.4p
32
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
24:58.149730
+3:02.18190
80.3p
33
Elis Berg
Sunne SLF
25:05.150410
+3:09.18870
79.9p
34
Jacob Stark
Stockviks SF
25:06.150590
+3:11.19050
79.8p
35
Sebastian Nilsson
OK Landehof
25:10.150950
+3:15.19410
79.6p
36
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
25:10.150980
+3:15.19440
79.6p
37
Filip Kyrö
Högbo GIF
25:32.153130
+3:36.21590
78.6p
38
Karl Ingard
IK Rex
25:32.153150
+3:37.21610
78.6p
39
Adam Westman
Hudiksvalls IF
25:35.153420
+3:39.21880
78.4p
40
Olle Westin
IK Stern
25:35.153480
+3:40.21940
78.4p
41
Alfred Nilsson
Filipstads SF
25:46.154540
+3:51.23000
77.9p
42
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
25:48.154760
+3:53.23220
77.8p
43
Hampus Millestu
Utrikes SK
25:52.155140
+3:57.23600
77.6p
44
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
25:55.155410
+3:59.23870
77.5p
45
Albin Persson
Tranemo IF
25:57.155600
+4:01.24060
77.4p
46
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
26:03.156250
+4:08.24710
77.1p
47
Axel Svensson
Landsbro IF SK
26:04.156370
+4:09.24830
77.0p
48
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
26:22.158170
+4:27.26630
76.2p
49
Anton Swedberg
IFK Mora SK
26:23.158250
+4:28.26710
76.1p
50
Tobias Olsson
Åsarna IK
26:24.158360
+4:29.26820
76.1p
51
David Nykvist
Sunne SLF
26:24.158390
+4:29.26850
76.1p
52
Jonatan Palander
Sellnäs IF
26:28.158700
+4:32.27160
75.9p
53
Nick Berg
Orsa SK
26:30.158910
+4:34.27370
75.8p
54
Joel Åström
Bodens SK
26:30.158920
+4:34.27380
75.8p
55
Adrian Lundberg
SK Bore
26:53.161250
+4:58.29710
74.8p
56
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
26:57.161680
+5:02.30140
74.6p
57
Markus Norman
Kalix SK
27:04.162330
+5:08.30790
74.3p
58
Jon Zachrisson
Svegs IK
27:13.163290
+5:18.31750
73.9p
59
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
27:27.164690
+5:32.33150
73.3p
60
Jesper Matti
Bodens SK
27:32.165150
+5:37.33610
73.1p
61
William Westerlund
Byske SK
28:06.168570
+6:11.37030
71.7p
62
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
29:41.178030
+7:45.46490
68.0p
-
Samuel Björn
Rembo IK
23:59:58.8639700
-
Olle Stefansson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Gösta Malmström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Oskar Årebäck
Bolidens SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)