Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långslopp
2018-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:56:42.700140
83.0p
2
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:57:13.703240
+31.3000
82.6p
3
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:57:37.705600
+54.5360
82.2p
4
Stefan Palm
Ulricehamns IF
2:02:52.737160
+6:10.36920
77.8p
5
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:03:10.738990
+6:28.38750
77.6p
6
Simon Magnusson
OK Stigen
2:03:11.739070
+6:29.38830
77.6p
7
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:03:46.742540
+7:04.42300
77.1p
8
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
2:05:26.752500
+8:43.52260
75.8p
9
Andréas Göransson
Västerås
2:10:48.784770
+14:06.84530
72.0p
10
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
2:11:33.789270
+14:51.89030
71.5p
11
Erik Lundell
Istrums SK
2:12:11.793010
+15:28.92770
71.1p
12
Magnus Calestam
IF Hagen SK
2:12:16.793500
+15:33.93260
71.0p
13
Konny Andersson
Västerås
2:15:27.812640
+18:45.112400
69.0p
14
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
2:16:00.815970
+19:18.115730
68.6p
15
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:16:34.819360
+19:52.119120
68.3p
16
Patrik Valberg
Uddevalla IS
2:16:37.819670
+19:55.119430
68.3p
17
Björn Aiff
OK Alehof
2:16:47.820630
+20:04.120390
68.2p
18
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:17:06.822500
+20:23.122260
68.0p
19
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:18:13.829210
+21:30.128970
67.3p
20
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
2:18:13.829280
+21:31.129040
67.3p
21
Daniel Härström
IFK Skövde SK
2:19:20.835940
+22:38.135700
66.6p
22
Johan Dire
Göteborgs Polismäns IF
2:20:30.842960
+23:48.142720
66.0p
23
Michael Edgren
OK Gränsen
2:21:55.851490
+25:13.151250
65.2p
24
Daniel Larsson
Norrköping
2:22:29.854860
+25:47.154620
64.9p
25
Adam Staadig
Tidaholm SOK Sisu
2:23:33.861290
+26:51.161050
64.3p
26
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:23:47.862660
+27:05.162420
64.1p
27
Rickard Lindholm
IFK Helsingborg
2:24:42.868100
+27:59.167860
63.7p
28
Gustav Barkman
Jönköping
2:25:26.872510
+28:43.172270
63.3p
29
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:25:39.873870
+28:57.173630
63.2p
30
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:25:46.874500
+29:03.174260
63.1p
31
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:26:41.880060
+29:59.179820
62.6p
32
Per Rooth
Brittatorps Tk
2:27:21.884010
+30:38.183770
62.3p
33
Mattias Heimdahl
Lerums SOK
2:27:24.884350
+30:42.184110
62.3p
34
Johan Olausson
Essunga
2:28:07.888600
+31:24.188360
61.9p
35
Daniel Alvarsson
IFK Skövde SK
2:28:27.890660
+31:45.190420
61.7p
36
Daniel Andersson
Borås SK
2:29:17.895660
+32:35.195420
61.3p
37
Patric Smedberg
Elmhults SC
2:29:37.897670
+32:55.197430
61.1p
38
Bengt Bern
FK Herkules
2:30:41.904070
+33:59.203830
60.6p
39
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:30:45.904400
+34:02.204160
60.6p
40
Mattias Luukkonen
OK Landehof
2:32:30.914930
+35:47.214690
59.8p
41
Johan Eriksson
OK Landehof
2:34:01.924020
+37:18.223780
59.1p
42
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:34:05.924430
+37:22.224190
59.0p
43
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:34:10.924920
+37:27.224680
59.0p
44
Johan Lind
Apladalens Lk
2:35:01.930080
+38:19.229840
58.6p
45
Jonas Källerman
IFK Skövde SK
2:36:05.936450
+39:23.236210
58.1p
46
Martin Claesson
IFK Skövde SK
2:37:06.942580
+40:24.242340
57.7p
47
Fredrik Persson
IK Stern
2:37:11.943060
+40:29.242820
57.7p
48
Thorbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:37:12.943110
+40:29.242870
57.6p
49
Andreas Holgersson
Brännebrona SK
2:37:12.943150
+40:30.242910
57.6p
50
Kim Andersson
IF Hagen SK
2:37:34.945380
+40:52.245140
57.5p
51
Niklas Larsson
IK Uven
2:37:44.946390
+41:02.246150
57.4p
52
Erik Hjertonsson
Skövde
2:38:28.950700
+41:45.250460
57.1p
53
Johan Genberg
Skövde
2:40:03.960280
+43:21.260040
56.4p
54
Jonas Otterheim
Göteborg
2:40:44.964320
+44:01.264080
56.1p
55
Richard Persson
OK Skogshjortarna
2:40:50.964940
+44:08.264700
56.1p
56
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:41:18.967720
+44:35.267480
55.9p
57
Lars Jonasson
Vänersborg
2:41:23.968290
+44:41.268050
55.9p
58
Emil Carlsson
OK Alehof
2:41:24.968300
+44:41.268060
55.9p
59
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
2:42:35.975460
+45:53.275220
55.4p
60
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:42:52.977110
+46:09.276870
55.3p
61
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:43:27.980630
+46:44.280390
55.0p
62
Joel Rask
OK Landehof
2:43:33.981200
+46:50.280960
55.0p
63
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:44:11.985040
+47:29.284800
54.8p
64
Peter Lagervall
IK Stern
2:44:31.987050
+47:49.286810
54.6p
65
Christopher Nilsson
Skövde
2:45:02.990100
+48:19.289860
54.4p
66
Hjalmar Svensson
Härryda
2:45:40.993990
+48:58.293750
54.2p
67
Henrik Ekdahl
Lidköpings VSK
2:46:55.1001490
+50:13.301250
53.7p
68
Thomas Josefsson
Redvägs SK
2:46:57.1001640
+50:15.301400
53.7p
69
Fredrik Axelsson
IK Hakarpspojkarna
2:47:13.1003270
+50:31.303030
53.6p
70
Magnus Carlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:47:55.1007430
+51:12.307190
53.3p
71
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
2:48:02.1008140
+51:20.307900
53.3p
72
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:49:09.1014820
+52:26.314580
52.9p
73
Isak Bengtsson
Jönköping
2:49:20.1015940
+52:38.315700
52.8p
74
David Wistingsgård
Lekeryd-Svarttorps SK
2:49:59.1019870
+53:17.319630
52.6p
75
Christian Ryngefors
Vara
2:50:22.1022190
+53:40.321950
52.4p
76
Mattias Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
2:50:50.1024970
+54:08.324730
52.3p
77
David Jakobsson
Axa SC
2:51:30.1028990
+54:48.328750
52.0p
78
Henrik Lindberg
IF Hagen SK
2:51:33.1029220
+54:50.328980
52.0p
79
Joacim Gustafsson
Brännebrona SK
2:52:02.1032180
+55:20.331940
51.8p
80
Niels Peter Mortensen
Hareskoven Skiklub
2:52:32.1035170
+55:50.334930
51.7p
81
Johan Banstorp
Slussfors IK
2:52:46.1036580
+56:04.336340
51.6p
82
Gustav Nilsson
Apladalens Lk
2:53:29.1040810
+56:46.340570
51.3p
83
Björn Johansson
Målerås IF
2:53:46.1042550
+57:04.342310
51.2p
84
Thrane Mogens
Holte Ski
2:54:44.1048310
+58:01.348070
50.9p
85
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:54:53.1049270
+58:11.349030
50.9p
86
Jacob Rydin
Högaborgs Athleter
2:55:28.1052740
+58:46.352500
50.7p
87
Joel Roos
Norrköping
2:56:05.1056460
+59:23.356220
50.5p
88
Johan Bahlner
Norrköping
2:56:30.1058930
+59:47.358690
50.3p
89
Lars Elfving
OK Gipen
2:56:35.1059450
+59:53.359210
50.3p
90
Oskar Käll
Norrköping
2:57:42.1066160
+1:01:00.365920
49.9p
91
Tommy Adler
Göteborg
2:58:13.1069280
+1:01:31.369040
49.7p
92
Anders Adler
Kungälv
2:58:14.1069390
+1:01:32.369150
49.7p
93
Markus Linegård
Jönköping
2:58:25.1070420
+1:01:42.370180
49.7p
94
Emanuel Åhman
Skövde
2:59:41.1078080
+1:02:59.377840
49.3p
95
Mattias Olsson
OK Landehof
3:00:09.1080810
+1:03:26.380570
49.1p
96
Karl Wilenius
Lidköpings VSK
3:00:12.1081180
+1:03:30.380940
49.1p
97
Jörgen Gullbrand
Halmstads Skidklubb
3:03:14.1099360
+1:06:32.399120
48.2p
98
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
3:03:46.1102520
+1:07:03.402280
48.0p
99
Markus Lindström
Timmersdala Motion
3:04:00.1103970
+1:07:18.403730
47.9p
100
Henrik Jonsson
Trollhättan
3:04:15.1105460
+1:07:33.405220
47.9p
101
Magnus Robertsson
Alingsås
3:04:22.1106170
+1:07:40.405930
47.8p
102
Klas Adolfsson
Borås SK
3:05:10.1110920
+1:08:27.410680
47.6p
103
Jakob Stig Jørgensen
Danmark
3:05:33.1113270
+1:08:51.413030
47.5p
104
Magnus Erlandsson
OK Lindena
3:05:33.1113290
+1:08:51.413050
47.5p
105
Tobias Haag
IF Hallby SOK
3:06:22.1118110
+1:09:39.417870
47.2p
106
Christian Andersson
Skara
3:06:32.1119110
+1:09:49.418870
47.2p
107
Per-olof Svensson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:06:58.1121760
+1:10:16.421520
47.1p
108
Jesper Öström
Karlstad
3:07:53.1127260
+1:11:11.427020
46.8p
109
Andrew Lawrenson
Skövde
3:08:35.1131490
+1:11:53.431250
46.6p
110
Oscar Petersson
Göteborg
3:08:49.1132860
+1:12:07.432620
46.5p
111
Mikael Krantz
IFK Skövde SK
3:12:21.1154080
+1:15:39.453840
45.6p
112
Daniel Wikström
Skövde
3:12:22.1154190
+1:15:40.453950
45.5p
113
Henrik Vidarsson
OK Nackhe
3:12:23.1154230
+1:15:40.453990
45.5p
114
David Bosson
Göteborg
3:13:29.1160830
+1:16:46.460590
45.2p
115
Axel Thyresson
OK Alehof
3:13:43.1162280
+1:17:01.462040
45.2p
116
Onni Kari-koskinen
IFK Skövde SK
3:13:46.1162530
+1:17:03.462290
45.2p
117
Per Åkeflo
Axa SC
3:14:21.1166030
+1:17:38.465790
45.0p
118
Thomas Wedin
Skövde
3:15:34.1173370
+1:18:52.473130
44.7p
119
Henrik Håkansson
Mariestads FK
3:19:35.1197410
+1:22:52.497170
43.7p
120
Tobias Nilsson
Skövde
3:20:06.1200520
+1:23:23.500280
43.5p
121
Kristoffer Hjort
Skövde
3:20:49.1204880
+1:24:07.504640
43.4p
122
Mattias Thorén
IF Ski Team Skåne
3:20:54.1205300
+1:24:11.505060
43.3p
123
Johan Unosson
Mölndal
3:22:27.1214660
+1:25:45.514420
43.0p
124
Mikael Dahlén
Habo
3:22:30.1214950
+1:25:48.514710
43.0p
125
Erik Löfnertz
Göteborg
3:23:06.1218570
+1:26:24.518330
42.8p
126
Robin Larsson
OK Alehof
3:24:29.1226860
+1:27:47.526620
42.5p
127
Johan Brinktell
Varberg
3:24:31.1227030
+1:27:48.526790
42.5p
128
Freddie Eriksson
Bovallstrands SK
3:24:50.1228960
+1:28:08.528720
42.4p
129
Anton Pettersson
Mariestads FK
3:26:06.1236560
+1:29:24.536320
42.1p
130
Victor Lindgren
Stockholm
3:26:20.1237990
+1:29:38.537750
42.0p
131
Anders Josefsson
Falköping
3:26:29.1238860
+1:29:47.538620
42.0p
132
Tomas Engdahl
Skara
3:29:34.1257390
+1:32:52.557150
41.3p
133
Johan Sjöberg
Falköpings AIK SK
3:29:40.1257950
+1:32:58.557710
41.3p
134
Lars-olof Svensson
ASK Växjö
3:33:33.1281260
+1:36:51.581020
40.4p
135
Ole Jørgensen
Holte Ski
3:33:56.1283580
+1:37:14.583340
40.4p
136
Michael Johansson
Skövde
3:37:44.1306360
+1:41:02.606120
39.6p
137
BO Welander
Tibro
3:37:58.1307700
+1:41:15.607460
39.5p
138
Christian Johansson
Hjo
3:38:42.1312140
+1:42:00.611900
39.4p
139
Martin Josefsson
Redvägs SK
3:38:53.1313210
+1:42:10.612970
39.3p
140
Ulrik Schriver
NVS
3:53:50.1402940
+1:57:08.702700
36.5p
141
Rasmus Böttcher
København SK
3:59:12.1435120
+2:02:29.734880
35.6p
142
Jonas Landin
Göteborg
4:03:37.1461610
+2:06:54.761370
34.9p
143
Erik Ringström
Trollhättan
4:06:51.1481090
+2:10:09.780850
34.4p
144
Nicklas Täck
Stenungsunds OK
4:07:54.1487360
+2:11:12.787120
34.2p
-
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
23:59:58.8639700
-
Mikael Knutsson
Brännebrona SK
23:59:58.8639700
-
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
23:59:58.8639700
-
Robert Danielsson
Vänersborg
23:59:58.8639700
-
Emil Carlson
Mölndal
23:59:58.8639700
-
Andreas Lundh
Halmstad OK
23:59:58.8639700
-
Jonas Blom
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:58.8639700
-
Per-Olov Johnsson
SOK Träff
23:59:58.8639700
-
Leif Hansson
OK Alehof
23:59:58.8639700
-
Christian Grane
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
Carl Johan Franzén
Mölndal
23:59:58.8639700
-
Mattias Bergström
Norrköpings SK
23:59:58.8639700
-
Tomas Amneskog
Aktivitus Sports Club
23:59:58.8639700
-
Tommy Andersson
Tormestorps IF
23:59:58.8639700
-
Anders Jägard
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Viktor Johansson
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Magnus Glännå
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Viktor Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
Johan Lindkvist
Skene Sim o IS
23:59:59.8639800
-
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
Mattias Bengtsson
OK Nackhe
23:59:59.8639800
-
Fredrik Runesson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Henrik Vinghamre
Orust
23:59:59.8639800
-
Terje Jansson Timan
Tjörn
23:59:59.8639800
-
Rasmus Helgesson
Ölands SK
23:59:59.8639800
-
Stefan Björk
SOK Träff
23:59:59.8639800
-
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Henrik Lundbäck
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Fredrik Mårebäck
Varberg
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)