Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flatarundan - Engcon Cup
2008-12-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Strömsund
Plats: Strömsund
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10.4km, Längdskidor, Fristil
1
Arvid Elffors
Lucksta IF
28:14.169300
71.9p
2
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
28:23.170200
71.5p
3
Oscar Kardin
Offerdals SK
28:37.171600
71.0p
H 20
10.4km, Längdskidor, Fristil
1
Patrik Tallbom
Östersunds SK
28:26.170500
71.4p
2
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
29:12.175100
69.5p
3
August Sjöholm
Åsarna IK
29:19.175800
69.3p
D 15
5.2km, Längdskidor, Fristil
1
Isabelle Persson
Stöde IF
16:30.98900
2
Jackline Lockner
Nätra SK
16:31.99000
3
Ida Jonsson
Duveds IF
17:58.107700
D 16
5.2km, Längdskidor, Fristil
1
Emma Gustafson
Offerdals SK
16:05.96400
2
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
16:07.96600
3
Katarina Olsson
Fränsta IK
16:29.98800
D 18
5.2km, Längdskidor, Fristil
1
Johanna Meyer
Östersunds SK
15:50.94900
59.1p
2
Ida Clareus
Offerdals SK
15:51.95000
59.1p
3
Lisa Dahl
Offerdals SK
15:53.95200
59.0p
D 20
5.2km, Längdskidor, Fristil
1
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
15:49.94800
59.2p
2
Jennie Jirhed
Östersunds SK
15:52.95100
59.0p
3
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
18:14.109300
51.4p
H 15
5.2km, Längdskidor, Fristil
1
Adam Clareus
Offerdals SK
14:53.89200
2
August Nilsson
Brunflo IF
15:09.90800
3
Erik Andersson
Häggenås SK
17:01.102000
H 16
5.2km, Längdskidor, Fristil
1
Olof Andersson
Häggenås SK
14:17.85600
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
14:22.86100
3
Patrik Millestu
Häggenås SK
14:37.87600
D 13
3.4km, Längdskidor, Fristil
1
Jenny Solin
Remsle SK
10:49.64800
2
Line Svegare Dalen
Hede SK
13:46.82500
3
Caroline Fängström
Junsele IF
14:38.87700
D 14
3.4km, Längdskidor, Fristil
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
10:24.62300
2
Ida Persson
Spöland Vännäs IF
11:07.66600
3
Felicia Lindqvist
Hede SK
11:49.70800
H 13
3.4km, Längdskidor, Fristil
1
Elias Dahl
Offerdals SK
10:34.63300
2
Niklas Andersson
Häggenås SK
10:51.65000
3
Olle Strömbäck
Nätra SK
11:34.69300
H 14
3.4km, Längdskidor, Fristil
1
Olle Jonsson
Duveds IF
9:56.59500
2
Torben Svensson
Järpens SK
10:25.62400
3
Pontus Millestu
Häggenås SK
10:30.62900
D 11
2.8km, Längdskidor, Fristil
1
Alicia Persson
Stöde IF
9:52.59100
2
Mirelle Andersson
Remsle SK
10:22.62100
3
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
10:35.63400
D 12
2.8km, Längdskidor, Fristil
1
Patricia Lockner
Nätra SK
9:29.56800
2
Hanna Claréus
Östersunds SK
9:47.58600
3
Signe Rosenberg
Duveds IF
9:55.59400
H 11
2.8km, Längdskidor, Fristil
1
Elis Strömbäck
Nätra SK
9:16.55500
2
Anton Elvseth
Norway
9:25.56400
3
Arvid Jonsson
Duveds IF
9:26.56500
H 12
2.8km, Längdskidor, Fristil
1
Marcus Alvebro
Häggenås SK
9:18.55700
2
Emil Sellsve
Järpens SK
9:38.57700
3
Emil Frölander
Nätra SK
9:41.58000
D 9
1.4km, Längdskidor, Fristil
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
5:29.32800
2
Lisa Nilsson
Brunflo IF
7:08.42700
3
Emma Jönsson
Östersunds SK
7:54.47300
Logga in för att slippa de här annonserna
D 10
1.4km, Längdskidor, Fristil
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
5:22.32100
2
Emmy Long
Edsele AIK
5:32.33100
3
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
7:02.42100
H 9
1.4km, Längdskidor, Fristil
1
William Ehn
Spikbodarnas IK
5:27.32600
2
Henrik Millestu
Utrikes SK
5:56.35500
3
Ossian Rosenberg
Duveds IF
6:05.36400
H 10
1.4km, Längdskidor, Fristil
1
Elias Håkansson
Junsele IF
5:14.31300
2
Matheus Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
5:15.31400
3
Axel Färdvall
Utrikes SK
5:26.32500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Flatarundan 2010
Flatarundan - Engcon Cup 2008
Flatarundan 2007
Flatarundan 2005
Tävlingar i närheten
Ösk Skidan 3 2008
Ösk Skidan 2 2008
Ösk Skidan 1 2008
Stenhammarsloppet 2008
Lillknösen 2008
Milkoloppet 2008
Hammerdalsspelen 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan