Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålådalen Classic Skimaraton
2018-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Max Novak
Offerdals SK
1:48:07.648610
87.6p
2
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:48:07.648630
+0
87.6p
3
Simon Lageson
Åsarna IK
1:48:15.649460
+8.750
87.4p
4
Emil Persson
Östersunds SK
1:49:16.655590
+1:09.6880
86.5p
5
Magnus Näslund
IFK Strömsund
1:49:29.656810
+1:22.8100
86.3p
6
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
1:49:32.657140
+1:25.8430
86.2p
7
Didrik Fjeld Elset
Trondheim
1:50:49.664800
+2:41.16090
85.0p
8
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:51:18.667780
+3:11.19070
84.6p
9
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
1:52:28.674700
+4:20.25990
83.5p
10
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
1:57:08.702760
+9:01.54050
79.6p
11
André Jakobsson
Östersunds SK
1:57:10.702940
+9:03.54230
79.6p
12
Ola Karlsson
Östersunds SK
1:57:23.704250
+9:16.55540
79.4p
13
Jacob Lindkvist
NTNUI
1:58:57.713620
+10:50.64910
78.2p
14
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
2:00:26.722560
+12:19.73850
77.1p
15
Lukas Berglund
Uppsala
2:00:31.723040
+12:24.74330
77.0p
16
Carl Bergsten
Sockertoppen IF
2:00:50.724980
+12:43.76270
76.8p
17
Martin Johansson
Linköpings SK
2:02:40.735990
+14:33.87280
75.4p
18
Anders Eriksson
XC Sthlm Ski Club
2:03:22.740110
+15:15.91400
74.9p
19
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
2:03:41.742010
+15:34.93300
74.7p
20
Emil Meijer
Östersund
2:10:48.784740
+22:41.136030
70.0p
21
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
2:11:53.791270
+23:46.142560
69.3p
22
Gustav Yden
Östersunds SK
2:14:50.808920
+26:43.160210
67.6p
23
Sondre Janus Vigerust
Lerum Ski OG Löpeklubb
2:16:29.818840
+28:22.170130
66.6p
24
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:18:33.831250
+30:26.182540
65.5p
25
Magnus Grill
Axa SC
2:19:44.838300
+31:36.189590
64.9p
26
Johan Samuelsson
Husums IF SK
2:20:39.843860
+32:32.195150
64.4p
27
Emil Tiberg
Umara SC
2:21:55.851450
+33:48.202740
63.7p
28
Simon Mellerstedt
Axa SC
2:22:14.853300
+34:06.204590
63.6p
29
Martin Persson
IFK Strömsund
2:23:42.862130
+35:35.213420
62.8p
30
Anders Edberg
Ufk
2:26:14.877380
+38:07.228670
61.6p
31
Daniel Wessén
Brunflo IF
2:28:57.893650
+40:50.244940
60.3p
32
Erik Memmi
Östersund
2:31:58.911770
+43:51.263060
58.9p
33
Lars Christian Boberg-Ans
Hellerup
2:32:09.912810
+44:02.264100
58.9p
34
Måns Olsson
Östersund
2:32:13.913240
+44:06.264530
58.8p
35
Lukas Säw
Frösön
2:40:17.961630
+52:10.312920
55.5p
36
Robin Wessén
Tandsbyns IF
2:43:05.978400
+54:57.329690
54.4p
37
Fridtjof Janus Glorvigen
Woldsdal Ski OG Löpeklubb
2:50:38.1023770
+1:02:31.375060
51.7p
38
Erik Thomke
Åre
3:00:36.1083520
+1:12:29.434810
48.6p