Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup & Volkswagen Cup Söndag
2018-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Matintalo
Finland
56:06.336580
81.8p
2
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
56:07.336680
+1
81.8p
3
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
56:09.336810
+2.130
81.8p
4
Kari Øyre Slind
Norway
56:12.337100
+5.420
81.7p
5
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
57:28.344790
+1:22.8110
79.7p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
57:46.346570
+1:39.9890
79.3p
7
Marthe Bjørnsgaard
Norway
57:48.346720
+1:41.10040
79.3p
8
Emily Nishikawa
Canada
57:49.346800
+1:42.10120
79.2p
9
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
57:49.346820
+1:42.10140
79.2p
10
Marte Mæhlum Johansen
Norway
57:51.347030
+1:44.10350
79.2p
11
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
57:52.347160
+1:45.10480
79.1p
12
Julie Myhre
Norway
58:07.348620
+2:00.11940
78.8p
13
Emma Ribom
Piteå Elit SK
58:08.348780
+2:02.12100
78.8p
14
Emilie Kristoffersen
Norway
58:17.349660
+2:10.12980
78.5p
15
Anna Svendsen
Norway
58:44.352380
+2:38.15700
77.9p
16
Lotta Udnes Weng
Norway
58:46.352580
+2:40.15900
77.8p
17
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
58:49.352880
+2:43.16200
77.8p
18
Silje Theodorsen
Norway
59:22.356140
+3:15.19460
77.0p
19
Amalie Ous Haakonsen
Norway
59:22.356170
+3:15.19490
77.0p
20
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
59:29.356840
+3:22.20160
76.8p
21
Frida Hallquist
Åsarna IK
59:44.358300
+3:37.21620
76.5p
22
Lovise Heimdal
Norway
59:50.358920
+3:43.22240
76.4p
23
Martine Lorgen Øvrebust
Norway
59:55.359440
+3:48.22760
76.3p
24
Merete Myrseth
Norway
1:00:16.361520
+4:09.24840
75.8p
25
Sofie Elebro
IFK Umeå
1:00:36.363580
+4:30.26900
75.3p
26
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
1:00:41.364050
+4:34.27370
75.2p
27
Ida Dahl
IFK Mora SK
1:01:09.366890
+5:03.30210
74.6p
28
Heli Heiskanen
Finland
1:01:38.369750
+5:31.33070
74.0p
29
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
1:01:54.371310
+5:47.34630
73.6p
30
Leena Nurmi
Finland
1:02:24.374330
+6:17.37650
73.0p
31
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
1:02:51.377020
+6:44.40340
72.5p
32
Petra Torvinen
Finland
1:02:52.377120
+6:45.40440
72.4p
33
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
1:03:03.378270
+6:56.41590
72.2p
34
Johanne Hauge Harviken
Norway
1:03:10.378920
+7:03.42240
72.1p
35
Sara Wadman
IFK Mora SK
1:03:34.381320
+7:27.44640
71.6p
36
Nichole Bathe
Storbritannien
1:04:27.386660
+8:20.49980
70.5p
37
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
1:04:27.386680
+8:21.50000
70.5p
38
Elsa-gudrun Jonsdottir
Island
1:04:29.386890
+8:23.50210
70.5p
39
Sara Hallquist
Åsarna IK
1:04:38.387750
+8:31.51070
70.3p
40
Helena Lundkvist
Kalix SK
1:06:03.396270
+9:56.59590
68.7p
41
Johanna Skottheim
Sälens IF
1:06:16.397590
+10:10.60910
68.5p
42
Kristrun Gudnadottir
Island
1:07:17.403660
+11:10.66980
67.4p
43
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:07:44.406390
+11:38.69710
66.9p
44
Eva Johansson
Linköpings SK
1:08:35.411460
+12:28.74780
66.0p
45
Maarit Korpi
Finland
1:08:49.412830
+12:42.76150
65.8p
-
Senni Vuolle
Finland
23:59:58.8639700
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Maria Jonasson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Julia Hager
Finland
23:59:58.8639700
-
Vilma Nissinen
Finland
23:59:58.8639700
-
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Katri Lylynpera
Finland
23:59:58.8639700
-
Frida Erkers
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Anna-kaisa Saari
Finland
23:59:59.8639800
-
Xin Li
China
23:59:59.8639800
-
Marjaana Pitkaenen
Finland
23:59:59.8639800
-
Anni Alakoski
Finland
23:59:59.8639800
-
Chunxue Chi
China
23:59:59.8639800
-
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Johanna Ukkola
Finland
23:59:59.8639800
-
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)