Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2017-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
45:44.274360
69.0p
2
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
46:23.278260
+39.3800
67.6p
3
Ingela Gahne
Enebybergs IF
48:03.288240
+2:18.13780
64.5p
4
Anna Svärdström
Sundbybergs IK
49:05.294480
+3:21.20020
62.6p
5
Paige Lembke
Sundbybergs IK
49:24.296390
+3:40.21930
62.1p
6
Helena Zingmark
Stockholms RK
49:55.299420
+4:10.24960
61.2p
7
Linnea Maldonado
Skellefteå SK
50:20.301910
+4:35.27450
60.6p
8
Carola Eriksson
Arlanda-Märsta SK
50:46.304550
+5:01.30090
59.9p
9
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
51:12.307180
+5:28.32720
59.2p
10
Maria Backe
Stockholms RK
51:23.308250
+5:38.33790
58.9p
11
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
51:31.309070
+5:47.34610
58.7p
12
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
51:51.311010
+6:06.36550
58.2p
13
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
53:22.320140
+7:37.45680
56.1p
14
Daniela Profir
Sundbybergs IK
53:34.321350
+7:49.46890
55.8p
15
Marie-Louise Mannesson
Stockholms RK
55:52.335110
+10:07.60650
52.8p
16
Caroline Wilbois
Göteborgs SK
55:54.335310
+10:09.60850
52.8p
17
Rebecca Ringström
Hedesunda IF
56:11.337020
+10:26.62560
52.4p
18
Johanna Wallensten
Täby IS SK
56:19.337890
+10:35.63430
52.3p
19
Therese Åberg
Bromma
57:24.344330
+11:39.69870
51.0p
20
Cecilia Skånstad
Sundbybergs IK
57:35.345420
+11:50.70960
50.8p
21
Ingela Patric
Sundbybergs IK
57:35.345450
+11:50.70990
50.8p
22
Anna Jogrenius
Stockholms RK
57:56.347560
+12:12.73100
50.4p
23
Nadia Larsson
Fredrikshofs IF SOK
58:09.348870
+12:25.74410
50.2p
24
Malin Dahlström
Tullinge SK
58:55.353400
+13:10.78940
49.3p
25
Sofia Hjulström
Huddinge SK LF
59:41.358080
+13:57.83620
48.5p
26
Johanna Tuuf
Stockholms RK
59:45.358480
+14:01.84020
48.5p
27
Linda Sandström
Röbäcks SK
59:53.359240
+14:08.84780
48.3p
28
Sofia Johansson
Stockholm
1:00:24.362300
+14:39.87840
47.8p
29
Johanna Almlund
Föreningen IKJ Haninge
1:00:50.364930
+15:05.90470
47.4p
30
Klara Bolin
Tumba-mälarhöjden OK
1:00:54.365390
+15:10.90930
47.3p
31
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
1:01:03.366260
+15:19.91800
47.2p
32
Eva Börjebo Alvarsson
Täby IS SK
1:01:08.366760
+15:24.92300
47.1p
33
Anna-klara Sasnauskas
Lidingö
1:01:21.368060
+15:37.93600
46.9p
34
Gunilla Lindberg
Astrazeneca IF
1:02:05.372460
+16:21.98000
46.2p
35
Jenny Josefsson
Täby IS SK
1:02:09.372880
+16:25.98420
46.1p
36
Ingeli Simmross
Täby IS SK
1:02:11.373060
+16:27.98600
46.1p
37
Jessica Bahlner
Norrköpings SK
1:02:21.374020
+16:36.99560
45.9p
38
Anna Eriksson
Axa SC
1:02:39.375800
+16:54.101340
45.7p
39
Ulrika Sterner
Täby IS SK
1:03:20.379910
+17:35.105450
45.0p
40
Jenny Berggren
Stockholms RK
1:04:08.384700
+18:23.110240
44.4p
41
Elin Svanborg
Stockholms RK
1:04:34.387370
+18:50.112910
44.0p
42
Louise von Bahr
Täby IS SK
1:05:25.392470
+19:41.118010
43.3p
43
Ellen Nyhlin
Karlslunds IF SF
1:06:26.398550
+20:41.124090
42.4p
44
Sara Leijon
Ufk
1:07:32.405110
+21:47.130650
41.6p
45
Margareta Fridolf Wenthzel
Seb IF
1:09:22.416180
+23:38.141720
40.3p
46
Inga Bergström
Sundbybergs IK
1:10:05.420450
+24:20.145990
39.8p
47
Jenny Lenngren
Norrköping
1:10:27.422610
+24:42.148150
39.5p
48
Karin Nilsson
Friskis och Svettis
1:10:46.424590
+25:02.150130
39.3p
49
Johanna Bradley
OK Kolmården
1:10:54.425370
+25:10.150910
39.2p
50
Christine Dovander
Sundbybergs IK
1:11:00.425960
+25:16.151500
39.1p
51
Christina Grötterud
Seb IF
1:15:17.451660
+29:33.177200
36.5p
52
Ann-Katrin Nyholm
Axa SC
1:15:26.452560
+29:42.178100
36.4p
53
Louise Lindberg
Stockholm
1:20:18.481750
+34:33.207290
33.8p
54
Nicole Andersson
Axa SC
1:29:22.536120
+43:37.261660
29.8p