Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2017-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Jaktstart
1
Gabriel Thorn
SK Bore
48:53.293210
90.8p
2
Filip Danielsson
SK Bore
48:53.293240
+0
90.8p
3
Oscar Persson
SK Bore
48:54.293320
+1.10
90.8p
4
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
49:31.297010
+38.3700
89.7p
5
Jimmie Johnsson
Rembo IK
49:31.297050
+38.3740
89.6p
6
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
49:31.297070
+38.3760
89.6p
7
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
49:35.297430
+42.4120
89.5p
8
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
49:37.297600
+43.4290
89.5p
9
Marcus Ruus
Åsarna IK
49:45.298490
+52.5180
89.2p
10
Adam Steen
Axa SC
50:37.303660
+1:44.10350
87.7p
11
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
50:37.303690
+1:44.10380
87.7p
12
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
50:43.304260
+1:50.10950
87.5p
13
Adam Gillman
Garphyttans IF
50:47.304620
+1:54.11310
87.4p
14
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
51:00.305990
+2:07.12680
87.0p
15
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
51:01.306020
+2:08.12710
87.0p
16
Pontus Nordström
Östervåla IF
51:04.306320
+2:11.13010
86.9p
17
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
51:07.306620
+2:14.13310
86.8p
18
Jonathan Engström
Borås SK
51:43.310200
+2:49.16890
85.8p
19
Martin Herbert
IFK Mora SK
51:43.310280
+2:50.16970
85.8p
20
Ludwig Tärning
SK Bore
51:44.310330
+2:51.17020
85.8p
21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
51:53.311220
+3:00.17910
85.6p
22
Viktor Axelsson
Borås SK
53:01.318030
+4:08.24720
83.7p
23
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
53:25.320430
+4:32.27120
83.1p
24
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
53:25.320460
+4:32.27150
83.1p
25
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
53:39.321860
+4:46.28550
82.7p
26
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
53:50.322930
+4:57.29620
82.5p
27
Joakim Ståhl
Järbo IF
53:59.323810
+5:06.30500
82.2p
28
Patrik Lind
Tunafors SK
54:21.326040
+5:28.32730
81.7p
29
William Westerlund
Falu IK
54:24.326320
+5:31.33010
81.6p
30
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
55:00.329940
+6:07.36630
80.7p
31
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
55:32.333120
+6:39.39810
79.9p
32
Mikael Andersson
Skeriol IF
55:54.335350
+7:01.42040
79.4p
33
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
55:56.335500
+7:02.42190
79.4p
34
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
56:18.337700
+7:24.44390
78.8p
35
Alexander Svensson
Äspereds IF
1:02:16.373580
+13:23.80270
71.3p
36
Walter Steiner
Falu IK
1:03:43.382240
+14:50.88930
69.6p
37
Takahiro Fukui
Skeriol IF
1:05:16.391580
+16:23.98270
68.0p
38
Mikael Erlandsson
Magra IS
1:08:47.412670
+19:54.119360
64.5p