Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden
2017-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
14:26.86550
80.4p
2
Moa Lundgren
IFK Umeå
14:44.88370
+18.1720
78.8p
3
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
14:57.89610
+30.2960
77.7p
4
Tua Dahlgren
Offerdals SK
15:01.90010
+34.3360
77.3p
5
Alicia Persson
Stockviks SF
15:16.91510
+49.4860
76.1p
6
Emma Larsson
IFK Mora SK
15:17.91690
+51.5040
75.9p
7
Sofie Oskarsson
SK Leksand
15:22.92170
+56.5520
75.5p
8
Kristina Axelsson
Sya SK
15:27.92600
+1:00.5950
75.2p
9
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
15:34.93330
+1:07.6680
74.6p
10
Johanna Andersson
IFK Mora SK
15:40.93950
+1:14.7300
74.1p
11
Linn Svahn
IFK Umeå
15:43.94290
+1:17.7640
73.8p
12
Stine.lise Truu
Järpens SK
15:45.94490
+1:19.7840
73.7p
13
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
15:53.95220
+1:26.8570
73.1p
14
Vendela Blom
Stockviks SF
15:53.95290
+1:27.8640
73.0p
15
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
15:59.95890
+1:33.9240
72.6p
16
Josefina Sundman
Åsarna IK
16:05.96480
+1:39.9830
72.1p
17
Maria Olofsson
Kalix SK
16:11.97080
+1:45.10430
71.7p
18
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
16:12.97160
+1:46.10510
71.6p
19
Sandra Wiig
Stockviks SF
16:14.97320
+1:47.10670
71.5p
20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
16:19.97820
+1:52.11170
71.2p
21
Ida Palmberg
Högbo GIF
16:26.98520
+1:59.11870
70.7p
22
Ida Gustavsson
IFK Umeå
16:36.99560
+2:10.12910
69.9p
23
Evelina Niemi
Kalix SK
16:46.100520
+2:19.13870
69.2p
24
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
16:46.100550
+2:20.13900
69.2p
25
Lucia Michalickova
Östersunds SK
16:49.100810
+2:22.14160
69.0p
26
Frida Olofsson
Vårby IK
16:53.101250
+2:27.14600
68.7p
27
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
16:56.101540
+2:29.14890
68.6p
28
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
16:58.101740
+2:31.15090
68.4p
29
Nora Jacobsson
Rembo IK
17:03.102230
+2:36.15580
68.1p
30
Sara Thyni
Kalix SK
17:09.102890
+2:43.16240
67.7p
31
Madelene Melin
Malungs IF
17:13.103230
+2:46.16580
67.4p
32
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
17:15.103410
+2:48.16760
67.3p
33
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
17:46.106590
+3:20.19940
65.3p
34
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
17:55.107440
+3:28.20790
64.8p
35
Carolina Yngvesson
Rembo IK
18:02.108110
+3:35.21460
64.4p
36
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
18:13.109210
+3:46.22560
63.7p
37
Elin Blomberg
Lycksele IF
18:33.111200
+4:06.24550
62.6p
38
Felicia Konradsson
Lycksele IF
18:34.111320
+4:07.24670
62.5p
39
Gabriella Bengtson
IK Stern
18:34.111340
+4:07.24690
62.5p
40
Ellen Svensson
Borås SK
18:41.112050
+4:15.25400
62.1p
41
Johanna Lundkvist
Kalix SK
22:03.132280
+7:37.45630
52.6p
-
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Amanda Lundström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Emma Gustafsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Hedda Berglund
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Louise Roslin
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Maja Petersson
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Karin Rönnbäck
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Ida Persson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)