Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden Sprint
2017-12-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 20
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustav Berglund
IFK Mora SK
2
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
3
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
4
Leo Johansson
Skillingaryds FK
5
Simon Karlsson
IFK Umeå
6
Adam Persson
IF Hallby SOK
7
Simon Stenberg
Kalix SK
8
Anton Elvseth
Norway
9
Emil Talsi
Åsarna IK
10
Elias Andersson
Landsbro IF SK
11
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
12
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
13
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
14
Axel Jutterström
IFK Mora SK
15
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
16
Carl Rotvold
Åsarna IK
17
Oskar Årebäck
Bolidens SK
18
Johan Herbert
IFK Mora SK
19
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
20
Anton Laine
Kalix SK
21
Filip Kyrö
Högbo GIF
22
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
23
Elis Berg
Sunne SLF
24
Albin Persson
Tranemo IF
25
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
26
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
27
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
28
Adam Westman
Hudiksvalls IF
29
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
30
Karl Ingard
IK Rex
31
Linus Nygren
Ulricehamns IF
32
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
33
Petter Persson
Borås SK
34
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
35
Valdemar Nilsson
Bodens SK
36
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
37
Albin Johansson
Sätra IF
38
Tobias Lindman
Stockviks SF
39
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
40
Andreas Karlsson
Kalix SK
41
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
42
Arvid Jonsson
Duveds IF
43
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
44
Jonatan Palander
Sellnäs IF
45
Emrik Nordgren
IFK Umeå
46
Hampus Millestu
Utrikes SK
47
Arvid Vänn
Stockviks SF
48
Samuel Björn
Rembo IK
49
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
50
Jesper Matti
Bodens SK
51
Nick Berg
Orsa SK
52
Jacob Stark
Stockviks SF
53
Joel Åström
Bodens SK
54
William Westerlund
Byske SK
55
Felix Selin
IFK Kiruna
56
Albert Carling
Falu IK
57
Sebastian Eriksson
Rembo IK
58
Markus Norman
Kalix SK
59
Albin Karlsson
Skellefteå SK
60
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
61
Johan Samuelsson
Husums IF SK
62
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
63
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå