Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2017-09-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
3:18:18.1189700
91.9p
2
Markus Ottosson
Skellefteå SK
3:18:19.1189800
+1
91.9p
3
Stian Hoelgaard
Team United Bakeries
3:18:21.1190000
+3.200
91.9p
4
Oskar Kardin
Team Santander
3:18:21.1190000
+3.200
91.9p
5
Bob Impola Serneke
Team s
3:18:22.1190100
+4.300
91.9p
6
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
3:18:27.1190600
+9.800
91.8p
7
Torleif Syrstad
Team United Bakeries
3:18:30.1190900
+12.1100
91.8p
8
Øyvind Moen Fjeld
Team Santander
3:18:33.1191200
+15.1400
91.8p
9
Vinjar SKOGSHOLM
Team Parkettpartner
3:23:56.1223500
+5:38.33700
88.4p
10
Tore Berdal Björnseth
Team United Bakeries
3:24:14.1225300
+5:56.35500
88.3p
11
Johan Kjølstad
Team United Bakeries
3:24:14.1225300
+5:56.35500
88.3p
12
Jimmie Johnsson
Rembo IK
3:24:29.1226800
+6:11.37000
88.1p
13
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
3:26:22.1238100
+8:04.48300
87.0p
14
Mats Håkon Breda
Sande Sportsklubb
3:28:36.1251500
+10:18.61700
85.8p
15
Oscar Persson
Lager 157
3:29:02.1254100
+10:44.64300
85.5p
16
Vegard Vinje
Lyn Ski
3:29:36.1257500
+11:18.67700
85.2p
17
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
3:30:03.1260200
+11:45.70400
85.0p
18
Atle Smenes
Rustad IL
3:39:29.1316800
+21:11.127000
80.1p
19
Sondre Grønvold
Lyn Ski
3:42:30.1334900
+24:12.145100
78.6p
20
Vetle Juliussen
Lyn Ski
3:47:13.1363200
+28:55.173400
76.5p
21
Johan Klinga
Axa SC
3:53:42.1402100
+35:24.212300
73.7p
22
Claes Rosenqvist
Team Skiproam
3:56:06.1416500
+37:48.226700
72.7p
23
Helge Brandsdal
No Club
3:56:21.1418000
+38:03.228200
72.6p
24
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
3:56:25.1418400
+38:07.228600
72.6p
25
Oscar Pettersson
No Club
4:00:18.1441700
+42:00.251900
71.1p
26
Andreas Sandgren
Hofors Aif
4:00:26.1442500
+42:08.252700
71.0p
27
Johan Hansson
Lima IF
4:03:20.1459900
+45:02.270100
69.9p
28
Magnus Pettersson
Burseryds IF
4:05:19.1471800
+47:01.282000
69.2p
29
Fredrik Larsson
Boo IF
4:05:20.1471900
+47:02.282100
69.2p
30
Robin Eriksson
No Club
4:05:24.1472300
+47:06.282500
69.2p
31
Richard Nylén
Magra IS
4:08:55.1493400
+50:37.303600
67.9p
32
Johan Olausson
Magra IS
4:09:30.1496900
+51:12.307100
67.7p
33
David Ekstedt
Ufk
4:10:22.1502100
+52:04.312300
67.4p
34
Oscar Nilsson
Filipstads SF
4:12:21.1514000
+54:03.324200
66.7p
35
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
4:18:47.1552600
+1:00:29.362800
64.6p
36
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
4:20:27.1562600
+1:02:09.372800
64.1p
37
Adam Johansson
Hagfors SF
4:20:38.1563700
+1:02:20.373900
64.0p
38
Per Moen
Råda IK
4:22:23.1574200
+1:04:05.384400
63.5p
39
Alexander Moberg
No Club
4:27:31.1605000
+1:09:13.415200
61.9p
40
Alex Kamelod
Tunafors SK
4:28:53.1613200
+1:10:35.423400
61.5p
41
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
4:31:09.1626800
+1:12:51.437000
60.9p
42
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
4:33:26.1640500
+1:15:08.450700
60.3p
43
Adam Rohr
Axa SC
4:34:14.1645300
+1:15:56.455500
60.0p
44
Niclas Lund
No Club
4:42:12.1693100
+1:23:54.503300
57.9p
45
Martin Mårtenson
OK Vivill
4:43:02.1698100
+1:24:44.508300
57.7p
46
Pontus Lindqvist
Landsbro IF SK
4:43:15.1699400
+1:24:57.509600
57.7p
47
Johan Englund
Finnskoga IF
4:53:16.1759500
+1:34:58.569700
55.2p
48
Arve Rønning
No Club
4:53:26.1760500
+1:35:08.570700
55.2p
49
David Blomstrand
Höglandets Idrottsteam
4:54:19.1765800
+1:36:01.576000
55.0p
50
Samuel Lindberg
Hagfors SF
5:04:00.1823900
+1:45:42.634100
52.9p
51
Tobias Steen
Haninge SOK
5:11:57.1871600
+1:53:39.681800
51.2p
52
Jim Dahlin
@ärligttalat
5:21:50.1930900
+2:03:32.741100
49.3p
53
Anders Engelstad
Team Seigpining
5:29:12.1975100
+2:10:54.785300
48.0p
54
Jonas Nyberg
Filipstads SF
5:32:07.1992600
+2:13:49.802800
47.5p
55
Carl Nilsson
Täby IS SK
5:40:29.2042800
+2:22:11.853000
46.1p
-
Eirik Thorsrud
Driv Trening
23:59:58.8639700
-
Andreas Blohm
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
Robin Eriksson
Actic Falun
23:59:58.8639700
-
Thomas Gifstad
Team Forever Nordic
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)