Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gålörullen
2017-10-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
36.5km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:33:28.560790
78.0p
2
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:33:30.560940
+1.50
78.0p
3
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:33:31.561010
+2.120
78.0p
4
Carl Troedsson
Stockholms RK
1:33:31.561030
+2.140
78.0p
5
Emil Folkesson
Nybro Ski
1:33:31.561040
+2.150
78.0p
6
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:33:31.561050
+2.160
78.0p
7
Anders Holmer
Stockholms RK
1:33:32.561100
+3.210
78.0p
8
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
1:33:32.561170
+3.280
78.0p
9
Ola Karlsson
Östersunds SK
1:36:15.577470
+2:46.16580
75.2p
10
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:36:16.577550
+2:47.16660
75.2p
11
Johan Myhr
Bravuras Skidvänner
1:37:59.587850
+4:30.26960
73.6p
12
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:38:01.588040
+4:32.27150
73.5p
13
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
1:39:51.599040
+6:22.38150
71.9p
14
Peter Gerdlöf
Häverödals SK
1:39:53.599200
+6:24.38310
71.8p
15
Fredrik Karlsson
XC Sthlm Ski Club
1:39:55.599450
+6:26.38560
71.8p
16
Mikael Andersson
Skeriol IF
1:40:54.605300
+7:25.44410
70.9p
17
Bill Engman
Karlslunds IF SF
1:41:41.610020
+8:12.49130
70.3p
18
Kennet Berglund
Bravuras Skidvänner
1:42:33.615260
+9:04.54370
69.5p
19
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:42:51.617010
+9:22.56120
69.3p
20
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
1:42:53.617210
+9:24.56320
69.3p
21
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:45:52.635130
+12:23.74240
66.9p
22
Dan Sundgren
Stockholms RK
1:45:54.635360
+12:25.74470
66.8p
23
Fredrik Larsson
Boo IF
1:47:22.644110
+13:53.83220
65.7p
24
Romain Balieu
Stockholms RK
1:48:04.648340
+14:35.87450
65.2p
25
Jonas Nilsson
Stockholms RK
1:48:48.652740
+15:19.91850
64.7p
26
Lars Gustafsson
Stockholm SK
1:49:31.657000
+16:02.96110
64.2p
27
Daniel Ehn
Norbergs SK
1:50:21.662070
+16:52.101180
63.6p
28
Jonas Sjölin
Nässjö SF
1:50:59.665860
+17:30.104970
63.1p
29
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
1:51:15.667420
+17:46.106530
63.0p
30
Stefan Jansson
Stockholm SK
1:51:16.667530
+17:47.106640
62.9p
31
Pontus Tillenius
Vattholma IF
1:54:56.689520
+21:27.128630
60.5p
32
Emil Lundgren
Skeriol IF
1:55:29.692850
+22:00.131960
60.2p
33
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
1:56:13.697280
+22:44.136390
59.7p
34
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
1:58:42.712170
+25:13.151280
58.2p
35
Lars-Erik Enquist
Högbo GIF
2:00:05.720400
+26:36.159510
57.4p
36
Ola Backlund
Orsa SK
2:00:46.724570
+27:17.163680
57.0p
37
Kristian Fäldt
Stockholms RK
2:01:18.727780
+27:49.166890
56.7p
38
Tobias Steen
Haninge SOK
2:02:13.733240
+28:44.172350
56.2p
39
Niklas Wikman
Stockholms RK
2:03:04.738390
+29:36.177500
55.8p
40
Peter Triumf
Stockholms RK
2:04:23.746240
+30:54.185350
55.1p
41
Jakob Frie
Axa SC
2:10:42.784130
+37:13.223240
52.0p
42
Takahiro Fukui
Skeriol IF
2:14:12.805120
+40:43.244230
50.4p
43
Henrik Pettersson
Axa SC
2:16:32.819180
+43:03.258290
49.4p
44
Mats Jansson
Ufk
2:37:36.945510
+1:04:07.384620
41.9p
-
Joakim Ståhl
Järbo IF
23:59:58.8639700
-
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
23:59:58.8639700
-
Anders Eriksson
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Niklas Kåvius
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
Peter Blomgren
Boo IF
23:59:58.8639700
-
Johan Klinga
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Jonas Karlsson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)