Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grönklitt Hill Climb
2017-04-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
2.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Petter Engdahl
Östersunds SK
7:27.44600
94.6p
2
Oscar Persson
Lager 157
7:38.45700
+11.1000
92.6p
3
Daniel Södersten
Orsa SK
7:41.46000
+14.1300
92.1p
4
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
7:46.46500
+19.1800
91.2p
5
Jimmie Johnsson
Lager 157
7:56.47500
+29.2800
89.6p
6
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
7:58.47700
+31.3000
89.2p
7
Måns Sunesson
Sellnäs IF
8:01.48000
+34.3300
88.8p
8
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
8:07.48600
+40.3900
87.8p
9
Tim Magnusson
IFK Mora SK
8:54.53300
+1:27.8600
81.0p
10
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
9:01.54000
+1:34.9300
80.1p
11
Rikard Westin
Sollefteå SK
9:09.54800
+1:42.10100
79.1p
12
Anders Palmér
Team s
9:11.55000
+1:44.10300
78.8p
13
Karl Ingard
Team s
9:20.55900
+1:53.11200
77.7p
14
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
9:24.56300
+1:57.11600
77.2p
15
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
9:29.56800
+2:02.12100
76.6p
16
Nick Berg
Orsa SK
9:35.57400
+2:08.12700
75.9p
17
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
9:40.57900
+2:13.13200
75.3p
18
David Jansson
Domnarvets GOIF
9:41.58000
+2:14.13300
75.2p
19
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
9:45.58400
+2:18.13700
74.7p
20
Per Hassis
Orsa SK
9:47.58600
+2:20.13900
74.5p
21
Niclas Jacobsson
Swix
9:51.59000
+2:24.14300
74.1p
22
Jonas Engdahl
Domnarvets GOIF
9:55.59400
+2:28.14700
73.6p
23
Johan Höök
IK Jarl Rättvik
10:05.60400
+2:38.15700
72.5p
24
Pär Höök
Källbottens IK
10:08.60700
+2:41.16000
72.2p
25
Thomas Sparr
IFK Mora SK
10:15.61400
+2:48.16700
71.5p
26
Fredrik Persson
Weaze
10:18.61700
+2:51.17000
71.2p
27
Filip Ragnarsson
Längdcentrum Grönklitt
10:20.61900
+2:53.17200
71.0p
28
Örjan Skatt
Borås SK
10:25.62400
+2:58.17700
70.4p
29
Jakob Johansson
Norrköpings SK
10:35.63400
+3:08.18700
69.5p
30
Anders Hassis
Orsa SK
10:36.63500
+3:09.18800
69.4p
31
Markus Almgren
IFK Mora SK
10:49.64800
+3:22.20100
68.1p
32
David Frieberg
Domnarvets GOIF
10:52.65100
+3:25.20400
67.8p
33
David Holmström
Roslagsbro IF
10:55.65400
+3:28.20700
67.5p
34
Olof Daniels
Orsa SK
10:58.65700
+3:31.21000
67.3p
35
Björn Daniels
Orsa SK
11:02.66100
+3:35.21400
66.9p
36
Tobias Andersson
Axa SC
11:12.67100
+3:45.22400
66.0p
37
Albin Larsson
Filipstads SF
11:13.67200
+3:46.22500
65.9p
38
Thomas Berggren
Falu IK
11:14.67300
+3:47.22600
65.8p
39
Jonas Johansson
TEAM BJ
11:21.68000
+3:54.23300
65.2p
40
Ludvig Anderberg
Skövde
11:23.68200
+3:56.23500
65.0p
41
Mikael Svensson
Roslagsbro IF
11:34.69300
+4:07.24600
64.1p
42
Peter Karlsson
Tunafors SK
11:41.70000
+4:14.25300
63.5p
43
Andreas Fryxell
Garphyttans IF
11:44.70300
+4:17.25600
63.3p
44
Reine Karlsson
Hwk Norge
12:04.72300
+4:37.27600
61.7p
45
Max Bergström
Längdcentrum Grönklitt
12:10.72900
+4:43.28200
61.2p
46
Anders Klockar
Huddinge
12:11.73000
+4:44.28300
61.2p
47
Gert Lind
No Club
12:18.73700
+4:51.29000
60.6p
48
Tomas Bredberg
IFK Mora SK
12:20.73900
+4:53.29200
60.5p
49
Eric Svartström
Drottningholms Idrottss
12:27.74600
+5:00.29900
60.0p
50
Max Östlund
Kungsholmen
12:31.75000
+5:04.30300
59.7p
51
Ulf Hedman
Orsa SK
12:33.75200
+5:06.30500
59.5p
52
Emil Larsson
Filipstads SF
12:37.75600
+5:10.30900
59.2p
53
Torbjörn Spik
SK Leksand
13:15.79400
+5:48.34700
56.7p
54
Jocke Conradsson
Orsa SK
13:44.82300
+6:17.37600
54.8p
55
Carl Abrahamsson
Domnarvets GOIF
13:47.82600
+6:20.37900
54.6p
56
Thomas Eriksson
Storfjätens SK
13:53.83200
+6:26.38500
54.3p
57
Bärra Blåbär
Orsa Grönklitt AB
13:55.83400
+6:28.38700
54.2p
58
Tommy Pap
Domnarvets GOIF
14:05.84400
+6:38.39700
53.6p
59
Edvin Eriksson
IFK Mora SK
14:11.85000
+6:44.40300
53.2p
60
Hjalmar Anderberg
Skövde
14:15.85400
+6:48.40700
53.0p
61
Jan Berglund
Domnarvets GOIF
14:24.86300
+6:57.41600
52.5p
62
Micke Johansson
Team Craft
14:28.86700
+7:01.42000
52.3p
63
Johannes Pettersson
Skiteam Hemus
14:31.87000
+7:04.42300
52.1p
64
Oskar Bergman
IFK Mora SK
14:33.87200
+7:06.42500
52.0p
65
Erik Bergman
IFK Mora SK
14:35.87400
+7:08.42700
51.9p
66
Gustav Olsson
Brynäs IF
14:37.87600
+7:10.42900
51.8p
67
Simon Andersson Forså
Domnarvets GOIF
14:43.88200
+7:16.43500
51.4p
68
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team
14:44.88300
+7:17.43600
51.4p
69
Stefan Stenfelt
Domnarvets GOIF
14:46.88500
+7:19.43800
51.3p
70
Urban Hornberg
Orsa SK
14:49.88800
+7:22.44100
51.1p
71
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
14:57.89600
+7:30.44900
50.7p
72
Johan Moreau
IK Stern
14:59.89800
+7:32.45100
50.6p
73
Henrik Berg
Team Utan Gränser
15:02.90100
+7:35.45400
50.4p
74
Ulf Bergman
Vattnäs SK
15:13.91200
+7:46.46500
49.9p
75
Håkan Bäcklund
Orsa SK
15:19.91800
+7:52.47100
49.6p
76
Anders Ingard
Team s
15:21.92000
+7:54.47300
49.5p
77
Hampus Monlars
Längdcentrum Grönklitt
15:24.92300
+7:57.47600
49.3p
78
Erik Jansson
Domnarvets GOIF
15:31.93000
+8:04.48300
49.0p
79
Alexander Fors
Domnarvets GOIF
15:33.93200
+8:06.48500
48.9p
80
Markus Femling
Domnarvets GOIF
15:39.93800
+8:12.49100
48.6p
81
Johan Nylén
Domnarvets GOIF
15:41.94000
+8:14.49300
48.5p
82
Daniel Lundgren
Mit Tough Team
15:46.94500
+8:19.49800
48.3p
83
Mattias Berglund
Domnarvets GOIF
15:51.95000
+8:24.50300
48.0p
84
Anton Lundkvist
Domnarvets GOIF
15:54.95300
+8:27.50600
47.9p
85
Melker Larm Larm
Team s
15:59.95800
+8:32.51100
47.6p
86
Jonas Larm
Team s
16:02.96100
+8:35.51400
47.5p
87
Johan Fogelström
Domnarvets GOIF
16:03.96200
+8:36.51500
47.5p
88
Johan Barr
Domnarvets GOIF
16:24.98300
+8:57.53600
46.5p
89
Johan Hjort
AnnaEmil Sportklubb
16:27.98600
+9:00.53900
46.4p
90
Fredrik Engstrand
Norrköpings SK
16:30.98900
+9:03.54200
46.3p
91
Björn Johansson
Lidköpings VSK
16:47.100600
+9:20.55900
45.5p
92
Magnus Berglund
Team s
17:20.103900
+9:53.59200
44.2p
93
Patrik Vilidu
Stockholm
18:09.108800
+10:42.64100
42.3p
94
Samuel Karlsson
Tunafors SK
18:32.111100
+11:05.66400
41.5p
95
Håkan Carlsson
Team Craft
18:54.113300
+11:27.68600
40.7p
96
Niklas Nurmi
Domnarvets GOIF
19:14.115300
+11:47.70600
40.1p
97
Rolf Eriksson
Orsa SK
19:28.116700
+12:01.72000
39.6p
98
Johan Martinsson
Orsa SK
19:41.118000
+12:14.73300
39.2p
99
Fred Skanze
Sundbybergs IK
22:10.132900
+14:43.88200
35.0p