Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grönklittsjakten fristil Lördag
2017-04-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Orsa SK
Plats: Grönklitt Orsa
Längdskidor
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
14.1km, Längdskidor
1
Pontus Hermansson
SK Bore
34:47.208600
92.2p
2
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
35:05.210400
91.5p
3
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
35:56.215500
89.7p
D 21
9.4km, Längdskidor
1
Helene Söderlund
IFK Mora SK
24:01.144000
82.5p
2
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
25:00.149900
80.0p
3
Sandra Olsson
Malungs IF
25:06.150500
79.7p
H 18
9.4km, Längdskidor
1
Samuel Oskarsson
SK Leksand
24:15.145400
81.9p
2
Alfred Nilsson
Filipstads SF
24:22.146100
81.6p
3
Anton Björk
Orsa SK
24:31.147000
81.2p
3
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
24:31.147000
81.2p
H 20
9.4km, Längdskidor
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
23:58.143700
82.6p
2
Albert Carling
Falu IK
24:50.148900
80.4p
3
Karl Ingard
IK Rex
25:51.155000
77.9p
D 14
4.7km, Längdskidor
1
Sara Andersson
IFK Mora SK
12:36.75500
2
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
13:45.82400
3
Maja Heikki
Sälens IF
13:56.83500
D 15
4.7km, Längdskidor
1
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
12:48.76700
2
Elina Franzén
Idre SK
12:56.77500
3
Kajsa Rapp
SK Leksand
12:58.77700
D 16
4.7km, Längdskidor
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
12:15.73400
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
12:49.76800
3
Wilma Björkman
IFK Mora SK
13:08.78700
D 18
4.7km, Längdskidor
1
Louise Lindström
Högbo GOIF
12:04.72300
70.2p
2
Judith Dolleris
Falu IK
12:48.76700
67.1p
3
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
12:58.77700
66.4p
D 20
4.7km, Längdskidor
1
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
12:46.76500
67.2p
2
Moa Westh
SK Bore
14:23.86200
61.1p
3
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
15:49.94800
56.5p
H 14
4.7km, Längdskidor
1
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
12:09.72800
2
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
12:20.73900
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
12:20.73900
H 15
4.7km, Längdskidor
1
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
11:08.66700
2
Isak Garfvé
IFK Mora SK
11:24.68300
3
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
11:34.69300
H 16
4.7km, Längdskidor
1
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
11:37.69600
2
Emil Danielsson
Högbo GOIF
11:54.71300
3
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
12:02.72100
D 11
2.5km, Längdskidor
1
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
8:09.48800
2
Ellen Berg
Granbergsdals IF
8:46.52500
3
Klara Olsson
IFK Mora SK
8:52.53100
D 12
2.5km, Längdskidor
1
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
7:36.45500
2
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
7:41.46000
3
Alva Ersson
IFK Mora SK
7:53.47200
D 13
2.5km, Längdskidor
1
Malin Oskarsson
SK Leksand
6:59.41800
2
Matilda Bandefur
Idre SK
7:07.42600
3
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
7:08.42700
H 11
2.5km, Längdskidor
1
Alvar Myhlback
Bjursås IK
6:49.40800
2
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
7:17.43600
3
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
7:26.44500
H 12
2.5km, Längdskidor
1
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
6:46.40500
2
Hugo Granström
Sundbybergs IK
7:07.42600
3
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:27.44600
H 13
2.5km, Längdskidor
1
Elias Danielsson
Högbo GOIF
6:32.39100
2
Hugo Ström
Dala-Järna IK
6:41.40000
3
Erik Franzén
Idre SK
6:46.40500
D 9
1.2km, Längdskidor
1
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
3:46.22500
2
Wera Eckerbom
Svegs IK
4:02.24100
3
Mercedes Melbye
Årjängs IF
4:03.24200
D 10
1.2km, Längdskidor
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:26.20500
2
Selma Partanen
Högbo GOIF
3:33.21200
3
Ellen Olsson
Garphyttans IF
3:40.21900
H 9
1.2km, Längdskidor
1
Samuel Henriksson
Tynderö IK
3:47.22600
2
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
3:57.23600
3
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
4:01.24000
H 10
1.2km, Längdskidor
1
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
3:21.20000
2
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
3:28.20700
3
Olle Rune
Täby IS SK
3:32.21100
3
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
3:32.21100
D 21 Motion
4.7km, Längdskidor
1
Jonna Pettersson
IFK Mora SK
14:58.89700
59.1p
2
Jenny Limby
IFK Mora SK
16:24.98300
54.8p
3
Carin Rosjö
IF Hallby SOK
16:56.101500
53.4p
H 21 Motion
4.7km, Längdskidor
1
Erik Eriksson
IFK Mora SK
13:06.78500
65.8p
2
Thomas Henriksson
Tynderö IK
13:22.80100
64.8p
3
Erik Bergman
IFK Mora SK
13:26.80500
64.5p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Grönklittsjakten fristil Lördag 2017
Grönklittsjakten 2016
Grönklittsjakten 2015
Grönklittsjakten 2014
Grönklittsjakten 2013
Grönklittsjakten 2012
Grönklittsjakten 2011
Tävlingar i närheten
Julmarathon 2017
Björnjakten 2017
Grönklittspremiären 2017
Grönklitt Hill Climb 2017
Grönklittsjakten jaktstart söndag 2017
Ungdomsvasan 2017
Skinnarloppet 2017
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan