Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Distans
2017-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tove Eriksson
Medelpad
8:48.52760
2
Lisa Eriksson
Norrbotten
8:53.53280
+5.420
3
Sara Andersson
Dalarna
9:12.55150
+23.2290
3
Elin Forsgren
Ångermanland
9:12.55150
+23.2290
5
Klara Torshage
Ångermanland
9:14.55380
+26.2520
6
Wilma Riekkola
Norrbotten
9:24.56380
+36.3520
7
Elin Henriksson
Västerbotten
9:25.56430
+36.3570
8
Therese Patomella
Norrbotten
9:33.57210
+44.4350
9
Amanda Pallin
Medelpad
9:33.57270
+45.4410
10
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
9:37.57670
+49.4810
10
Thea Eriksson
Medelpad
9:37.57670
+49.4810
12
Lovisa Broström
Norrbotten
9:42.58110
+53.5250
13
Elsa Eriksson
Ångermanland
9:43.58210
+54.5350
14
Flisa Ravald
Jämtland Härjedalen
9:44.58320
+55.5460
15
Emma Lindberg
Dalarna
9:45.58410
+56.5550
16
Tindra Österberg
Jämtland Härjedalen
9:45.58450
+56.5590
17
Irja Brandfjell
Jämtland Härjedalen
9:47.58680
+59.5820
18
Ellen Hedeberg
Värmland
9:53.59200
+1:04.6340
19
Alice Widholm
Västergötland
9:53.59210
+1:04.6350
20
Maja Furunäs
Dalarna
9:55.59470
+1:07.6610
21
Lina Björk
Västergötland
9:57.59650
+1:08.6790
22
Tilde Ingvarsson
Jämtland Härjedalen
9:59.59890
+1:11.7030
23
Alva Eklund
Ångermanland
10:01.60000
+1:12.7140
24
Emma Holmgren
Medelpad
10:04.60330
+1:15.7470
25
Sanna Berglund
Ångermanland
10:04.60360
+1:16.7500
26
Lina Hennings
Jämtland Härjedalen
10:05.60410
+1:16.7550
27
Maja Heikki
Dalarna
10:05.60450
+1:16.7590
28
Sofia Redman
Jämtland Härjedalen
10:05.60460
+1:17.7600
29
Elin Törnqvist
Örebro Län
10:07.60670
+1:19.7810
30
Tuva Forsell
Östergötland
10:09.60890
+1:21.8030
31
Moa Petersson
Östergötland
10:10.60950
+1:21.8090
32
Elsa Hermansson
Dalarna
10:13.61220
+1:24.8360
33
Moa Hedman
Gästrikland
10:14.61300
+1:25.8440
34
Ebba Englund
Medelpad
10:16.61500
+1:27.8640
35
Tove Karlsson
Stockholm
10:16.61590
+1:28.8730
36
Stina Nilsson
Dalarna
10:20.61920
+1:31.9060
37
Alice Vretblom
Västerbotten
10:25.62420
+1:36.9560
38
Elvira Hermansson
Jämtland Härjedalen
10:28.62720
+1:39.9860
39
Ella Selmosson
Västergötland
10:28.62760
+1:40.9900
40
Trude Burman
Medelpad
10:30.62940
+1:41.10080
41
Minna Johansson
Jämtland Härjedalen
10:30.62970
+1:42.10110
42
Hanna Hodin
Gästrikland
10:31.63030
+1:42.10170
43
Lina Lundgren
Medelpad
10:32.63150
+1:43.10290
44
Marie Dahlberg
Ångermanland
10:36.63510
+1:47.10650
45
Frida Jonsson
Gästrikland
10:36.63540
+1:47.10680
46
Josefine Söderqvist
Uppland
10:39.63830
+1:50.10970
47
Julia Näslund
Gästrikland
10:42.64130
+1:53.11270
48
Anja Stolpe
Värmland
10:46.64540
+1:57.11680
49
Linn Palmberg
Gästrikland
10:48.64720
+1:59.11860
50
Maja Andersson
Medelpad
10:48.64730
+1:59.11870
51
Kristina Finnskog
Västergötland
10:48.64750
+1:59.11890
52
Evelina Nilsson
Västerbotten
10:48.64790
+2:00.11930
53
Linn Gradin
Medelpad
10:54.65360
+2:06.12500
54
Cayenne Badh
Västergötland
10:58.65790
+2:10.12930
55
Ebba Bengtsson
Medelpad
11:00.65940
+2:11.13080
56
Ebba Gårdmark
Uppland
11:00.65970
+2:12.13110
57
Emma Gustafsson
Norrbotten
11:01.66030
+2:12.13170
58
Jensine Svensson
Östergötland
11:01.66070
+2:13.13210
59
Elina Karlsson
Västerbotten
11:03.66270
+2:15.13410
60
Emelie Eriksson
Medelpad
11:07.66650
+2:18.13790
61
Agnes Djurstedt
Småland
11:08.66780
+2:20.13920
62
Kajsa Schouten
Östergötland
11:09.66890
+2:21.14030
63
Lykke Kyllingstad
Uppland
11:10.66960
+2:22.14100
64
Jessica Borg
Uppland
11:11.67000
+2:22.14140
65
Rebecca Johnselius
Norrbotten
11:12.67160
+2:24.14300
66
Emma Johansson
Norrbotten
11:16.67570
+2:28.14710
67
Isabell Pettersson
Småland
11:20.67940
+2:31.15080
68
Wilma Johansson
Västerbotten
11:24.68330
+2:35.15470
69
Hilda Olovsson
Norrbotten
11:24.68370
+2:36.15510
70
Hilda Simu
Norrbotten
11:26.68540
+2:37.15680
71
Olivia Ednarsson
Värmland
11:31.69040
+2:42.16180
72
Nora Andersson
Småland
11:35.69480
+2:47.16620
73
Frida Johansson
Bohuslän Dal
11:37.69680
+2:49.16820
74
Jasmin Persson
Norrbotten
11:39.69850
+2:50.16990
75
Signe Fannkvist
Medelpad
11:44.70330
+2:55.17470
76
Josefin Ahnbrink
Stockholm
11:48.70720
+2:59.17860
77
Alma Lundström
Västerbotten
12:02.72140
+3:13.19280
78
Alice Strömgren
Småland
12:06.72500
+3:17.19640
79
Johanna Persson
Hälsingland
12:09.72800
+3:20.19940
80
Greta Söderberg
Uppland
12:10.72950
+3:21.20090
81
Viktoria Forslin
Hälsingland
12:20.73970
+3:32.21110
82
Thuva Andersson
Göteborg
12:20.73980
+3:32.21120
83
Elin Nyström
Hälsingland
12:26.74540
+3:37.21680
84
Elsa Leiknes
Ångermanland
12:35.75460
+3:47.22600
85
Moa Magnusson
Västerbotten
13:24.80330
+4:35.27470
86
Hannah Eneslätt
Västerbotten
13:32.81110
+4:43.28250
-
Lina Sjöberg
Uppland
23:59:59.8639800
-
Frida Poromaa
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Rebecka Westlund
Värmland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)