Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Stafett
2017-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Åsarna IK
41:30.248990
Carl Rotvold
Åsarna IK
John Leander
Åsarna IK
Jesper Persson
Åsarna IK
2
Hudiksvalls IF
41:42.250110
+11.1020
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
David Larsson
Hudiksvalls IF
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
3
IF Hallby SOK
41:53.251240
+22.2150
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
Adam Persson
IF Hallby SOK
4
Sundbybergs IK
42:10.252990
+40.3900
Johan Herbert
Sundbybergs IK
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
5
IFK Mora SK
42:19.253860
+48.4770
Axel Jutterström
IFK Mora SK
Joel Andersson
IFK Mora SK
Isak Augustsson
IFK Mora SK
6
Sollefteå Skidor IF
42:20.253910
+49.4820
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
7
Stockviks SF
42:21.254060
+50.4970
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
Tobias Lindman
Stockviks SF
Oscar Lindell
Stockviks SF
8
IFK Umeå
42:23.254270
+52.5180
Carl Schogster
IFK Umeå
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
Simon Karlsson
IFK Umeå
9
Falun Borlänge SK
42:27.254650
+56.5560
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
10
Zinkgruvans IF
42:29.254800
+58.5710
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
11
Garphyttans IF
42:38.255750
+1:07.6660
Adam Gillman
Garphyttans IF
Emil Hagström
Garphyttans IF
Filip Halldén
Garphyttans IF
12
Ulricehamns IF
43:02.258150
+1:31.9060
Erik Lieback
Ulricehamns IF
Linus Nygren
Ulricehamns IF
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
13
Kalix SK
43:19.259810
+1:48.10720
Andreas Karlsson
Kalix SK
Anton Laine
Kalix SK
Simon Stenberg
Kalix SK
14
Sunne SLF
43:48.262770
+2:17.13680
Gabriel Strid
Sunne SLF
Elis Berg
Sunne SLF
Jens Filipsson
Sunne SLF
15
Bodens SK
43:54.263330
+2:23.14240
Joel Åström
Bodens SK
Valdemar Nilsson
Bodens SK
Johan Stridsman
Bodens SK
16
Hudiksvalls IF
44:09.264830
+2:38.15740
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
Adam Westman
Hudiksvalls IF
17
IFK Umeå
44:28.266790
+2:58.17700
Simon Åstot
IFK Umeå
William Schultz
IFK Umeå
Linus Nilsson
IFK Umeå
18
Sunderby SK
44:29.266840
+2:58.17750
Elias Andersson
Sunderby SK
Hampus Östlin
Sunderby SK
Albin Larsson
Sunderby SK
19
Falu IK
44:36.267510
+3:05.18420
William Westerlund
Falu IK
Sebastian Eriksson
Falu IK
Albert Carling
Falu IK
20
Domnarvets GOIF
44:42.268170
+3:11.19080
Max Andersson
Domnarvets GOIF
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
21
Tranemo IF Skidklubb
44:49.268890
+3:19.19800
Albin Persson
Tranemo IF
Eric Jansson
Tranemo IF
Adam Boman
Tranemo IF
22
Sävast Ski Team IF
44:57.269620
+3:26.20530
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
23
Strömnäs GIF
45:07.270600
+3:36.21510
Erik Granström
Strömnäs GIF
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
24
IFK Kiruna
45:18.271740
+3:47.22650
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
Truls Lindholm
IFK Kiruna
Felix Selin
IFK Kiruna
25
Domnarvets GOIF
45:18.271780
+3:47.22690
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
26
Gellivare Skidallians IK
45:19.271810
+3:48.22720
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
27
Kalix SK
45:22.272100
+3:51.23010
Filip Öberg
Kalix SK
Marcus Karlsson
Kalix SK
Markus Norman
Kalix SK
28
Hägglunds Ski Team SK
45:33.273260
+4:02.24170
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
29
Johannisbergs AIK
45:56.275560
+4:25.26470
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
William Poromaa
Johannisbergs AIK
30
Stockviks SF
46:15.277400
+4:44.28310
Arvid Vänn
Stockviks SF
Axel Svingstedt
Stockviks SF
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
31
Rembo IK
46:28.278730
+4:57.29640
Zackarias Björn
Rembo IK
Samuel Björn
Rembo IK
Nora Jacobsson
Rembo IK
32
Järpens SK
46:47.280620
+5:16.31530
Felix Forsberg
Järpens SK
Ludvig Karlsson
Järpens SK
Anton Modin
Järpens SK
33
IK Stern
46:57.281650
+5:26.32560
Gösta Malmström
IK Stern
Olle Westin
IK Stern
Karl Hjalmarsson
IK Stern
34
Hudiksvalls IF
47:30.284910
+5:59.35820
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
35
Åsarna IK
48:17.289600
+6:46.40510
Sven Leander
Åsarna IK
Kasper Wiken
Åsarna IK
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
36
IFK Umeå
48:18.289750
+6:47.40660
Emrik Nordgren
IFK Umeå
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
37
Bodens SK
48:23.290270
+6:52.41180
Jesper Matti
Bodens SK
Mattis Brunström
Bodens SK
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
-
Stockviks SF
0
Jacob Stark
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Alfred Svingstedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Landsbro IF SK
0
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Axel Svensson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
IF Hallby SOK
0
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Högbo GIF
32:54.197310
Ida Palmberg
Högbo GOIF
Ida Persson
Högbo GOIF
Louise Lindström
Högbo GOIF
2
Gellivare Skidallians IK
33:22.200140
+28.2730
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
3
Sävast Ski Team IF
33:36.201550
+42.4140
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
4
Kalix SK
33:40.201950
+46.4540
Sara Thyni
Kalix SK
Emma Ribom
Kalix SK
Maria Olofsson
Kalix SK
5
IFK Mora SK
33:47.202640
+53.5230
Emma Larsson
IFK Mora SK
Emma Höglund
IFK Mora SK
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
6
Åsarna IK
33:54.203310
+1:00.5900
Mathilda Ruus
Åsarna IK
Josefina Sundman
Åsarna IK
Emma Jonsson
Åsarna IK
7
Sollefteå Skidor IF
34:04.204380
+1:10.6970
Mirelle Andersson
Sollefteå Skidor IF
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
8
Sävast Ski Team IF
34:05.204490
+1:11.7080
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
9
Falu IK
34:11.205030
+1:17.7620
Johanna Andersson
Falu IK
Judith Dolleris
Falu IK
Matilda Melén
Falu IK
10
Jukkasjärvi IF
34:11.205040
+1:17.7630
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
11
IFK Umeå
34:21.206030
+1:27.8620
Ida Gustavsson
IFK Umeå
Moa Lundgren
IFK Umeå
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
12
Älvdalens IF SK
35:02.210180
+2:08.12770
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
13
Hägglunds Ski Team SK
35:11.211040
+2:17.13630
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
14
Strömnäs GIF
35:11.211090
+2:17.13680
Olivia Alm
Strömnäs GIF
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
Louise Roslin
Strömnäs GIF
15
Gellivare Skidallians IK
35:15.211490
+2:21.14080
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
16
Stockviks SF
35:29.212820
+2:35.15410
Alice Hellström
Stockviks SF
Sandra Wiig
Stockviks SF
Vendela Blom
Stockviks SF
17
Malungs IF
36:26.218550
+3:32.21140
Amelia Furunäs
Malungs IF
Ida Eriksson
Malungs IF
Madelene Melin
Malungs IF
18
Ulricehamns IF
36:50.220900
+3:55.23490
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
19
Kalix SK
38:51.233040
+5:57.35630
Evelina Niemi
Kalix SK
Karin Rönnbäck
Kalix SK
Johanna Lundkvist
Kalix SK
-
Rembo IK
0
Nora Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
Carolina Yngvesson
Rembo IK
23:59:59.8639800
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Tranemo IF Skidklubb
0
Amanda Johansson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
Victoria Andersson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
Johanna Johansson
Tranemo IF
23:59:58.8639700