Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Lundberg
SK Bore
1:02:38.375700
65.6p
2
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:04:17.385600
+1:39.9800
63.9p
3
Adrian Lundberg
SK Bore
1:04:20.385900
+1:42.10100
63.9p
4
Magnus Andersson
Malungs IF
1:05:23.392200
+2:45.16400
62.9p
5
Viktor Henriksson
Sunne slf
1:07:21.404000
+4:43.28200
61.0p
6
Richard Nilsson
Cd Entreprenad
1:08:44.412300
+6:06.36500
59.8p
7
Klas Öberg
Täby
1:10:38.423700
+8:00.47900
58.2p
8
Lars Eriksson
Mora
1:10:41.424000
+8:03.48200
58.2p
9
Sven Andersson
Sveden Trä IF
1:12:56.437500
+10:18.61700
56.4p
10
Henrik Tranberg
Malungs IF
1:13:03.438200
+10:25.62400
56.3p
11
Hans-eric Hansson
IK Jarl Rättvik
1:14:31.447000
+11:53.71200
55.2p
12
Sebastian Tapio
Gillberga SK
1:14:39.447800
+12:01.72000
55.1p
13
Tobias Spånberg
Malungs IF
1:15:17.451600
+12:39.75800
54.6p
14
Johan Blom
Dala-Järna IK
1:15:40.453900
+13:02.78100
54.3p
15
Pontus Halldin
Karlslunds IF SF
1:15:46.454500
+13:08.78700
54.3p
16
Axel Ekström
IK Rex
1:16:55.461400
+14:17.85600
53.4p
17
Mattias Modeen
Forsmo IF
1:18:19.469800
+15:41.94000
52.5p
18
Jan Hermansson
Ccm Reebok
1:20:19.481800
+17:41.106000
51.2p
19
Marcus Bond
Gävle
1:21:35.489400
+18:57.113600
50.4p
20
Kristian Adolfsson
Borås SK
1:22:57.497600
+20:19.121800
49.6p
21
John-Eric Nilsson
Wermlandslarm AB
1:30:24.542300
+27:46.166500
45.5p
22
Hasse Appelros
Gränums IF
1:30:51.545000
+28:13.169200
45.2p
23
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
1:30:56.545500
+28:18.169700
45.2p
24
Lars Jonell
Falu IK
1:30:57.545600
+28:19.169800
45.2p
25
Thomas Fehrm
Mif Skidor
1:37:43.586200
+35:05.210400
42.1p
26
Jonne Einarsson
Malungs IF
1:39:02.594100
+36:24.218300
41.5p
27
Roland Kvarnström
IFK Djura
1:39:51.599000
+37:13.223200
41.2p
28
Niclas Bergqvist
Åmål
1:40:31.603000
+37:53.227200
40.9p
29
Ulf Andersson
Domnarvets Goif
1:44:00.623900
+41:22.248100
39.5p
30
Bo Adolfsson
IK Ymer
1:50:04.660300
+47:26.284500
37.3p
31
Roger Thomasson
Östmarks IF
1:53:54.683300
+51:16.307500
36.1p
32
Lars Niss-Jonsson
Malungs IF
1:54:01.684000
+51:23.308200
36.1p
33
Anders Bengtsson
IFK Likenäs
1:54:25.686400
+51:47.310600
35.9p
34
Per-Owe Hvitfeldt
Lidingö
2:00:32.723100
+57:54.347300
34.1p
35
Ahmed Said
Liko Sport
2:28:53.893200
+1:26:15.517400
27.6p
-
Peter Olsson
Leksand
23:59:59.8639800
-
Adam Nybo Brekling
København SK
23:59:59.8639800
-
Ronny Hellström
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)