Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic/Intersport Cup Falun
2017-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
14:15.85440
80.9p
2
Louise Lindström
Högbo GOIF
14:36.87590
+21.2050
78.9p
3
Kristina Axelsson
Sya SK
14:38.87760
+23.2220
78.8p
4
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
14:46.88530
+30.2990
78.1p
5
Olivia Alm
Strömnäs GIF
15:03.90250
+48.4710
76.6p
6
Ida Palmberg
Högbo GOIF
15:05.90420
+49.4880
76.5p
7
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
15:25.92460
+1:10.6920
74.8p
8
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
15:27.92610
+1:11.7070
74.7p
9
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
15:34.93320
+1:18.7780
74.1p
10
Ida Persson
Högbo GOIF
15:35.93440
+1:20.7900
74.0p
11
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
15:36.93500
+1:20.7960
74.0p
12
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
15:43.94240
+1:28.8700
73.4p
13
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
15:52.95110
+1:36.9570
72.7p
14
Alice Hellström
Stockviks SF
15:53.95270
+1:38.9730
72.6p
15
Carolina Yngvesson
Rembo IK
15:58.95720
+1:42.10180
72.2p
16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
15:59.95800
+1:43.10260
72.2p
17
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
16:01.96070
+1:46.10530
72.0p
18
Nora Jacobsson
Rembo IK
16:06.96580
+1:51.11040
71.6p
19
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
16:11.97000
+1:55.11460
71.3p
20
Johanna Johansson
Tranemo IF
16:11.97050
+1:56.11510
71.3p
21
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
16:11.97070
+1:56.11530
71.2p
22
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
16:11.97080
+1:56.11540
71.2p
23
Tilda Jacobsson
Rembo IK
16:12.97110
+1:56.11570
71.2p
24
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:19.97860
+2:04.12320
70.7p
25
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
16:20.97980
+2:05.12440
70.6p
26
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
16:20.97990
+2:05.12450
70.6p
27
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
16:25.98480
+2:10.12940
70.2p
28
Ella Olsson
Sågmyra SK
16:30.98900
+2:14.13360
69.9p
29
Sara Thyni
Kalix SK
16:33.99260
+2:18.13720
69.7p
30
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
16:36.99510
+2:20.13970
69.5p
31
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
16:36.99580
+2:21.14040
69.4p
32
Emma Olsson
Storvreta IK
16:37.99650
+2:22.14110
69.4p
33
Frida Olofsson
Vårby IK
16:40.99910
+2:24.14370
69.2p
34
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
16:45.100470
+2:30.14930
68.8p
35
Klara Ask
Borås SK
16:51.101030
+2:35.15490
68.4p
36
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
17:02.102180
+2:47.16640
67.7p
37
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
17:07.102620
+2:51.17080
67.4p
38
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
17:11.103040
+2:56.17500
67.1p
39
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
17:12.103110
+2:56.17570
67.1p
40
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
17:16.103540
+3:01.18000
66.8p
41
Maja Petersson
Vårby IK
17:24.104340
+3:09.18800
66.3p
42
Johanna Ingard
IK Rex
17:25.104450
+3:10.18910
66.2p
43
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
17:48.106700
+3:32.21160
64.8p
44
Maja Karlsson
Årjängs IF
17:48.106740
+3:33.21200
64.8p
45
Johanna Dahl
Vårby IK
18:02.108180
+3:47.22640
63.9p
46
Ida Eriksson
Malungs IF
18:04.108390
+3:49.22850
63.8p
47
Sanna Ångström
Duveds IF
18:09.108800
+3:53.23260
63.6p
48
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
18:10.108930
+3:54.23390
63.5p
49
Elin Storm
Lima IF
18:12.109100
+3:56.23560
63.4p
50
Hanna Jonsson
Husums IF SK
18:17.109660
+4:02.24120
63.1p
51
Emma Gustafsson
Bodens SK
19:20.115980
+5:05.30440
59.6p
52
Sara Eriksson
IFK Mora SK
19:23.116210
+5:07.30670
59.5p
53
Maja Landström
Gävle SK
20:29.122880
+6:14.37340
56.3p
-
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Alicia Jansson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Elin Schagerström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)