Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic/Intersport Cup Boden Sprint
2016-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint
Visa sprintstege
H 20
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Persson
IF Hallby SOK
2
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3
Gustav Berglund
Storvreta IK
4
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
5
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
6
Gabriel Strid
Sunne SLF
7
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
8
Anton Elvseth
Norway
9
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
10
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
11
Anders Roos
Östersunds SK
12
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
13
Carl Schogster
IFK Umeå
14
Isak Augustsson
IFK Mora SK
15
Elias Andersson
Sunderby SK
16
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
17
Simon Stenberg
Kalix SK
18
Johan Stridsman
Bodens SK
19
Oscar Lindell
Stockviks SF
20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
21
Eric Jansson
Tranemo IF
22
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
24
Mattias Sundin
Vårby IK
25
Joel Åström
Bodens SK
26
Carl Rotvold
Åsarna IK
27
Karl Ingard
IK Rex
28
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
29
Marcus Karlsson
Kalix SK
30
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
31
Axel Jutterström
IFK Mora SK
32
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
33
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
34
Jesper Matti
Bodens SK
35
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
36
John Leander
Åsarna IK
37
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
38
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
39
Joakim Ståhl
Järbo IF
40
Tobias Olsson
Åsarna IK
41
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
42
Arvid Vänn
Stockviks SF
43
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
44
Ludvig Karlsson
Järpens SK
45
Jacob Stark
Stockviks SF
46
Albin Larsson
Sunderby SK
47
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
48
Jonatan Palander
Sellnäs IF
49
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
50
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
51
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
52
David Larsson
Hudiksvalls IF
53
Tobias Lindman
Stockviks SF
54
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
55
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
56
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
57
Albin Karlsson
Skellefteå SK
58
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
59
Simon Lundberg
SK Bore
60
Elias Olofsson
Vårby IK
61
Erik Björkman
Täfteå IK
62
Johan Forslund
Lycksele IF
63
William Westerlund
Falu IK
64
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
65
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
66
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
-
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
-
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
-
Albin Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
-
Arvid Jonsson
Duveds IF
-
Hampus Millestu
Utrikes SK
-
Markus Norman
Kalix SK