Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2017-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Dahl
IFK Mora SK
2:06:48.760780
71.9p
2
Jessika Ericsson
Stockviks SF
2:10:51.785000
+4:02.24120
69.0p
3
Elin Vedin
Sundsvalls OK
2:13:50.802980
+7:02.42100
66.9p
4
Madeleine Dahlin
Kovlands IF
2:14:46.808500
+7:57.47620
66.3p
5
Vendela Eriksson
Husums IF SK
2:21:25.848450
+14:36.87570
62.3p
6
Jessica Häggqvist
Bondsjöhöjdens IK
2:25:29.872810
+18:40.111930
60.1p
7
Hedwig Haas
Nybro Ski
2:28:55.893490
+22:07.132610
58.3p
8
Veronica Thiger
Bergeforsens SK
2:34:10.924980
+27:21.164100
55.8p
9
Anna Nystedt
Sundsvalls OK
2:42:29.974870
+35:40.213990
52.2p
10
Karolina Nyberg
Hudiksvall
2:46:48.1000750
+39:59.239870
50.5p
11
Astrid Ågren
Stockholm
2:53:32.1041190
+46:44.280310
48.1p
12
Jorid Snefuglli
Alnö SK
2:56:11.1057030
+49:22.296150
47.2p
13
Madeleine Nyström
Sundsvalls SLK
3:00:40.1083940
+53:51.323060
45.8p
14
Maria Wallgren
Selånger SOK
3:03:32.1101190
+56:44.340310
44.9p
15
Cristin Bergfors
Tynderö IK
3:03:45.1102420
+56:56.341540
44.9p
16
Anna Eriksson
Ljustorps IF
3:04:50.1108920
+58:01.348040
44.6p
17
Frida Eriksson Nordbäck
Sundsvalls SLK
3:05:01.1110030
+58:12.349150
44.5p
18
Karoline Westerlund
Team Esplanad
3:05:03.1110210
+58:14.349330
44.5p
19
Emma Vidarsson
Sundbybergs IK
3:13:23.1160240
+1:06:34.399360
42.2p
20
Olivia Tjernström
Stockholm
3:24:06.1224520
+1:17:17.463640
39.6p
21
Sofia Olofsson
Sundsvalls SLK
3:26:29.1238820
+1:19:40.477940
39.0p
22
Ida Sundberg
Sundsvalls SLK
3:27:25.1244450
+1:20:36.483570
38.8p
23
Berit Fryklund
Härnösands OK
3:30:36.1263530
+1:23:47.502650
38.1p
24
Caroline Gustafsson
Timrå SOK
3:38:27.1310690
+1:31:39.549810
36.5p
25
Linda Karlsson
Bondsjöhöjdens IK
3:42:10.1332910
+1:35:21.572030
35.8p
26
Marie Caap
Härnösands OK
3:45:26.1352550
+1:38:37.591670
35.2p
27
Maria Åström
Team Glömska
3:47:17.1363660
+1:40:28.602780
34.9p
28
Jenny Nord
Stockholm
3:58:29.1430810
+1:51:40.669930
33.0p
29
Anna-lena Hansson
Duveds IF
3:59:58.1439710
+1:53:09.678830
32.7p
30
Annelie Morin
Sundsvalls SLK
4:00:59.1445840
+1:54:10.684960
32.6p
31
Agneta Morin
Sundsvalls SLK
4:01:41.1450010
+1:54:52.689130
32.5p
32
Therese Hovland
Njurunda SK
4:06:08.1476760
+1:59:19.715880
31.8p
33
Karolin Lindberg
Njurunda SK
4:06:08.1476770
+1:59:19.715890
31.8p
34
Kristin Wiklander
Uppsala
4:16:41.1540000
+2:09:52.779120
30.3p
35
Katarina Olinder Hallvede
No Club
4:39:25.1676460
+2:32:36.915580
27.5p
36
Anna-maria Forsberg Sörmark
Timrå SOK
4:59:17.1795650
+2:52:28.1034770
25.5p
37
Emma Törnecrantz
Sundsvalls SLK
4:59:18.1795710
+2:52:29.1034830
25.5p
38
Anna-maria Borgström
Höganäs
5:30:53.1985270
+3:24:04.1224390
22.8p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Brink
Delsbo IF
1:52:55.677410
84.3p
2
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:52:57.677660
+2.150
84.3p
3
Erik Silfver
IFK Umeå
1:52:58.677700
+2.190
84.2p
4
Tobias Engblom
Stockviks SF
1:53:45.682400
+49.4890
83.4p
5
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:53:53.683290
+58.5780
83.3p
6
Rolf Kempe
Bergeforsens SK
1:55:32.693150
+2:37.15640
81.6p
7
Erik Johansson
Tranemo IF
1:57:17.703600
+4:21.26090
80.0p
8
Daniel Bergsten
Hudiksvall
1:57:17.703620
+4:22.26110
80.0p
9
Martin Lundgren
Stockviks SF
1:57:41.706040
+4:46.28530
79.6p
10
Thommy Larsson
Team B3it
1:58:32.711140
+5:37.33630
78.8p
11
Erik Palmer
Umeå
1:58:56.713540
+6:01.36030
78.4p
12
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:59:10.714920
+6:15.37410
78.2p
13
Tobias Nilsson
Kovlands IF
2:01:56.731520
+9:01.54010
75.8p
14
Henrik Dahlén
Tynderö IK
2:02:01.732000
+9:05.54490
75.8p
15
Christian Lejon
Stöcke Ts Järnet
2:04:30.746970
+11:35.69460
73.7p
16
John Eriksson
Ljustorps IF
2:05:49.754820
+12:54.77310
72.7p
17
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:06:22.758190
+13:27.80680
72.2p
18
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:06:24.758300
+13:28.80790
72.2p
19
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
2:06:38.759740
+13:43.82230
72.0p
20
Göran Bäckman
Kemira IF
2:06:40.759970
+13:45.82460
72.0p
21
Adam Rohr
Axa SC
2:06:40.759990
+13:45.82480
72.0p
22
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
2:07:06.762530
+14:11.85020
71.7p
23
Fredrik Thiger
Peab Fritid
2:08:51.773010
+15:56.95500
70.4p
24
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
2:08:52.773180
+15:57.95670
70.4p
25
Niklas Gröning
Umara SC
2:09:13.775290
+16:18.97780
70.1p
26
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:09:16.775510
+16:21.98000
70.1p
27
Niklas Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
2:09:45.778400
+16:49.100890
69.7p
28
Henrik Heino
Kramfors Alliansen
2:09:48.778710
+16:53.101200
69.7p
29
Simon Meurling
Sundsvalls SLK
2:10:46.784520
+17:51.107010
69.0p
30
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:10:48.784720
+17:53.107210
69.0p
31
Daniel Eklund
Norrköping
2:11:24.788310
+18:29.110800
68.6p
32
Ralf Andersson
Hotings IF
2:14:44.808360
+21:49.130850
66.3p
33
Jens Kristofersson
City Sweden
2:14:45.808410
+21:50.130900
66.3p
34
Johan Eurenius
Lucksta IF
2:16:49.820880
+23:54.143370
65.0p
35
Jonas Bystedt
Hemsö IF
2:17:30.824910
+24:35.147400
64.6p
36
Magnus Lindberg
Hägglunds Ski Team SK
2:18:08.828780
+25:13.151270
64.2p
37
Lars Lundberg
Sundsvalls SLK
2:18:16.829520
+25:21.152010
64.1p
38
Jonas Norberg
Hägglunds Ski Team SK
2:18:53.833220
+25:58.155710
63.8p
39
Jens Kirk
Stockholms RK
2:18:59.833810
+26:04.156300
63.7p
40
Simon Teike
Forsa OK
2:19:04.834310
+26:09.156800
63.7p
41
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:19:44.838380
+26:49.160870
63.3p
42
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:20:05.840450
+27:10.162940
63.1p
43
Peter Kruse
Huddinge
2:20:09.840870
+27:14.163360
63.0p
44
Fredrik Karlsson
Vårby IK
2:20:13.841200
+27:17.163690
63.0p
45
Andreas Mattsson
Lucksta IF
2:20:13.841210
+27:18.163700
63.0p
46
Sebastian HEINO
Hägglunds Ski Team SK
2:21:57.851640
+29:02.174130
62.0p
47
Björn Andersson
Sundsvalls SLK
2:22:47.856610
+29:52.179100
61.5p
48
Wilmer Grelsson
Ånge SK
2:23:05.858470
+30:10.180960
61.4p
49
Mattias Karlsson
Enklaresport SK
2:23:32.861130
+30:37.183620
61.1p
50
Ulf Nilsson
No Club
2:23:49.862810
+30:54.185300
61.0p
51
Hans Andersson
Jättendals IF
2:24:30.866970
+31:35.189460
60.6p
52
Håkan Stenskog
Sundsvalls SLK
2:24:31.867080
+31:36.189570
60.6p
53
Harry Kohtala
Sundsvalls SLK
2:25:31.873010
+32:36.195500
60.0p
54
Per Lundin
Alnö SK
2:26:05.876410
+33:10.198900
59.7p
55
Andreas Norberg
Iksu Multisport
2:26:05.876460
+33:10.198950
59.7p
56
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:27:11.883060
+34:16.205550
59.2p
57
David Sjöstrand
Tynderö IK
2:27:12.883100
+34:16.205590
59.2p
58
Mikael Grelsson
Ånge SK
2:27:20.883920
+34:25.206410
59.1p
59
Thomas Eriksson
Kramfors
2:27:21.884070
+34:26.206560
59.1p
60
Roine Åström
Spöland Vännäs IF
2:27:51.887020
+34:56.209510
58.8p
61
Tony Svensson
Stöde IF
2:27:55.887470
+35:00.209960
58.8p
62
Hans Eriksson
Sundsvalls SLK
2:28:17.889620
+35:22.212110
58.6p
63
Göran Olsson
Erikslunds SK
2:28:19.889860
+35:24.212350
58.6p
64
Ulrik Norberg
Telia IoFF
2:29:21.896070
+36:26.218560
58.1p
65
Jörgen Widmark
No Club
2:30:44.904380
+37:49.226870
57.4p
66
Kenneth Norman
Sundsvalls SLK
2:31:11.907010
+38:16.229500
57.2p
67
Joakim Jönsson
Bergeforsens SK
2:31:21.908010
+38:26.230500
57.1p
68
Per Frost
Sundsvalls SLK
2:32:07.912630
+39:12.235120
56.7p
69
Johan Ekman
Visborgs OK
2:32:07.912690
+39:12.235180
56.7p
70
Kristofer Block
Sollefteå SK
2:32:09.912860
+39:14.235350
56.7p
71
Helmut Kerschbaumer
Sundsvalls SLK
2:32:16.913520
+39:21.236010
56.7p
72
Andreas Tollerup
Stockholm
2:32:23.914230
+39:28.236720
56.6p
73
Anders Lindholm
Sundsvalls OK
2:34:15.925400
+41:19.247890
55.7p
74
Henrik Långberg
IK Studenterna
2:34:34.927310
+41:39.249800
55.6p
75
Tobias Långberg
Stockviks SF
2:34:34.927330
+41:39.249820
55.6p
76
Martin Hässler
Sundsvalls SLK
2:35:31.933050
+42:36.255540
55.2p
77
Per Stenvall
Timrå SOK
2:37:23.944260
+44:28.266750
54.3p
78
Lars Vallin
Kramfors
2:37:25.944420
+44:30.266910
54.3p
79
Carl Martinez
Alnö Race Team
2:37:53.947230
+44:58.269720
54.1p
80
Peter Frederiksen
Njurunda SK
2:37:58.947710
+45:03.270200
54.1p
81
Leif Backman
Stigsjö IK
2:39:10.954970
+46:15.277460
53.6p
82
Patrik Bergström
IK Aluminium
2:40:14.961390
+47:19.283880
53.1p
83
Mattias Heino
Kramfors
2:41:17.967690
+48:22.290180
52.7p
84
Emil Rubensson
Bergeforsens SK
2:41:46.970550
+48:51.293040
52.5p
85
Fredrik Söderholm
Njurunda SK
2:42:14.973340
+49:19.295830
52.3p
86
Fredrik Pontén
Selånger SOK
2:43:16.979580
+50:21.302070
51.9p
87
Robert Tollerup
Sundsvalls SLK
2:43:22.980160
+50:27.302650
51.9p
88
Henrik Engblom
Bygma
2:43:34.981360
+50:39.303850
51.8p
89
Magnus Byström
Sundsvalls SLK
2:44:16.985560
+51:21.308050
51.5p
90
Stefan Andersson
Sundsvalls SLK
2:44:21.986030
+51:26.308520
51.5p
91
Lars Sjölander
Härnösands OK
2:45:12.991160
+52:17.313650
51.1p
92
Hans Runsvik
Team ROG
2:45:38.993770
+52:43.316260
51.0p
93
Anders Ringsell
Umeå
2:46:41.1000040
+53:46.322530
50.6p
94
Johan Brink
Hudiksvall
2:46:49.1000890
+53:54.323380
50.5p
95
Linus Lindberg
Hudiksvalls IF
2:47:53.1007230
+54:58.329720
50.1p
96
Kent Selin
Sundsvalls SLK
2:48:57.1013610
+56:02.336100
49.7p
97
John Lind
Järfälla
2:49:05.1014450
+56:10.336940
49.7p
98
Joakim Molin
IF Strategen
2:51:27.1028610
+58:32.351100
48.9p
99
Jens HANNEMANN
Nätra SK
2:51:29.1028820
+58:34.351310
48.8p
100
Kari Valli
Bygma
2:51:46.1030520
+58:51.353010
48.7p
101
Per Byström
Kramfors
2:52:52.1037110
+59:57.359600
48.4p
102
Mats Dahlin
Bondsjöhöjdens IK
2:53:30.1040990
+1:00:35.363480
48.1p
103
Paul Svensson
Stockholm
2:54:23.1046250
+1:01:28.368740
47.8p
104
Rickard Pettersson Bredin
Asa
2:55:08.1050750
+1:02:13.373240
47.6p
105
Andreas Dahlström
Sundsvalls SLK
2:55:36.1053590
+1:02:41.376080
47.4p
106
Thomas Svensson
Scania IF
2:55:49.1054830
+1:02:54.377320
47.4p
107
Hans Syvertsen
Sundsvalls SLK
2:55:50.1054990
+1:02:55.377480
47.4p
108
Elias Forsberg
Umeå
2:55:56.1055570
+1:03:01.378060
47.3p
109
Evald Johansson
Alnö Race Team
2:55:57.1055650
+1:03:02.378140
47.3p
110
Fredrik Nygård
Stockholm
2:56:31.1059060
+1:03:36.381550
47.1p
111
Andreas Svedberg
Kovlands IF
2:58:02.1068100
+1:05:06.390590
46.6p
112
Harald Rydén
Stockholm
2:58:22.1070170
+1:05:27.392660
46.5p
113
Lars Westling
IF Strategen
2:59:19.1075860
+1:06:24.398350
46.2p
114
Andreas Pettersson
Örnsköldsvik
2:59:30.1076960
+1:06:35.399450
46.2p
115
Ulf Lindahl
Bondsjöhöjdens IK
2:59:59.1079820
+1:07:04.402310
46.0p
116
Mattias Segerbrand
Stockholm
3:00:29.1082890
+1:07:34.405380
45.9p
117
Björn Michold
Sundsvalls SLK
3:00:41.1084080
+1:07:46.406570
45.8p
118
Tomas Nordin
Kovlands IF
3:02:11.1093010
+1:09:16.415500
45.4p
119
Dennis Edh
Sotenäs
3:03:13.1099250
+1:10:18.421740
45.0p
120
Christer Persson
Sundsvalls SLK
3:03:22.1100140
+1:10:27.422630
45.0p
121
Anders EK
Sundsvalls SLK
3:03:54.1103320
+1:10:59.425810
44.8p
122
Emil Nilvander
Tynderö IK
3:03:58.1103730
+1:11:03.426220
44.8p
123
Alexander Westerlund
Timrå SOK
3:04:19.1105840
+1:11:24.428330
44.7p
124
Rikard Mellberg
Timrå SOK
3:05:13.1111230
+1:12:18.433720
44.5p
125
Jonas Larsson
No Club
3:05:19.1111850
+1:12:24.434340
44.4p
126
Jörgen Wikner
Modo Sports Academy
3:05:55.1115410
+1:13:00.437900
44.3p
127
Petter Ulander
Team ROG
3:06:31.1119090
+1:13:36.441580
44.1p
128
Peter Norberg
Bergeforsens SK
3:08:05.1128400
+1:15:09.450890
43.6p
129
Martin Gradin
Stockholm
3:08:13.1129210
+1:15:18.451700
43.6p
130
Lars Österholm
Sundsvalls SLK
3:09:54.1139350
+1:16:59.461840
43.1p
131
Lars Fredriksson
Sollefteå Skidor IF
3:10:05.1140480
+1:17:10.462970
43.1p
132
Oskar Svensson
Axa SC
3:11:32.1149110
+1:18:37.471600
42.7p
133
Emil Gustafsson
Sundsvalls SLK
3:13:21.1160010
+1:20:26.482500
42.2p
134
Hans Vallin
Kramfors
3:16:00.1175970
+1:23:05.498460
41.5p
135
Roger Nyström
Örnsköldsvik
3:16:12.1177140
+1:23:17.499630
41.5p
136
Stefan Sundberg
Sundsvalls SLK
3:17:52.1187180
+1:24:57.509670
41.1p
137
Jerry Persson
Sundsvalls SLK
3:18:22.1190110
+1:25:27.512600
40.9p
138
Anders Gidevall
Sundsvalls SLK
3:23:17.1219620
+1:30:22.542110
39.8p
139
Tommy Nordlander
Alnö SK
3:25:09.1230820
+1:32:14.553310
39.3p
140
Victor Kindgren
Östersund
3:25:27.1232650
+1:32:32.555140
39.3p
141
Johan Vikström
IF Strategen
3:25:53.1235280
+1:32:58.557770
39.2p
142
Guy Hovland
Njurunda SK
3:25:54.1235390
+1:32:59.557880
39.2p
143
Gustav Roslund
Härnösands OK
3:26:04.1236360
+1:33:09.558850
39.1p
144
Mikael Linde
Sundsvalls SLK
3:28:25.1250400
+1:35:29.572890
38.6p
145
Magnus Sneen
Timrå SOK
3:28:46.1252550
+1:35:51.575040
38.5p
146
Kjell Schelin
Agnäs IK
3:32:17.1273640
+1:39:22.596130
37.8p
147
Robbin Byström
Tynderö IK
3:35:51.1295020
+1:42:56.617510
37.0p
148
Magnus Lindberg
Indals-Lidens SK
3:35:59.1295890
+1:43:04.618380
37.0p
149
Göran Svelander
Tynderö IK
3:36:10.1296970
+1:43:15.619460
37.0p
150
Ulf Hallvede
No Club
3:40:33.1323270
+1:47:38.645760
36.1p
151
Christoffer Hägglund
No Club
3:42:07.1332680
+1:49:12.655170
35.8p
152
Staffan Gilliusson
Bondsjöhöjdens IK
3:42:08.1332730
+1:49:13.655220
35.8p
153
Stefan Olsson
Härnösands OK
3:45:27.1352630
+1:52:32.675120
35.2p
154
Anders Åström
Team Glömska
3:47:18.1363750
+1:54:23.686240
34.9p
155
Mikael Broman
Indals-Lidens SK
3:49:07.1374640
+1:56:12.697130
34.5p
156
Gustav Jonasson
Ufk
4:24:11.1585070
+2:31:16.907560
29.3p
157
Örjan Carlsson
Ufk
4:24:18.1585780
+2:31:23.908270
29.3p
158
Martin Hådén
Indals-Lidens SK
4:26:18.1597740
+2:33:23.920230
29.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Amanda Pallin
Alnö SK
1:11:09.426820
64.8p
2
Caroline Ondrasek
Alnö Race Team
1:13:22.440150
+2:13.13230
62.8p
3
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
1:13:25.440460
+2:16.13540
62.8p
4
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
1:13:50.442970
+2:41.16050
62.4p
5
Angelica Saur
Ljustorps IF
1:15:24.452310
+4:14.25390
61.1p
6
Ellinor Fransson
Ärla IF
1:17:09.462820
+6:00.35900
59.7p
7
Ebba Englund
Bergeforsens SK
1:18:05.468450
+6:56.41530
59.0p
8
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
1:18:36.471500
+7:26.44580
58.6p
9
Sophie Pettersson Dahl
Tynderö IK
1:19:06.474520
+7:57.47600
58.3p
10
Maja Andersson
Bergeforsens SK
1:20:12.481190
+9:03.54270
57.5p
11
Annemarie Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
1:21:14.487380
+10:05.60460
56.7p
12
Alva Dahlin
Kovlands IF
1:24:42.508110
+13:32.81190
54.4p
13
Malin Tjernberg
Sca
1:25:52.515180
+14:43.88260
53.7p
14
Ida Bergfors
Matfors SK
1:31:49.550890
+20:40.123970
50.2p
15
Anna Olsson Werkström
Alnö Race Team
1:31:59.551890
+20:50.124970
50.1p
16
Anna Gomez
Härnösands OK
1:34:59.569870
+23:50.142950
48.5p
17
Anna-karin Östlund
Sundsvalls SLK
1:35:11.571090
+24:02.144170
48.4p
18
Eva Hellman
Sundsvalls SLK
1:35:25.572450
+24:16.145530
48.3p
19
Elin Jänes
Stockviks SF
1:38:38.591770
+27:29.164850
46.7p
20
Sofia Hänström
Sundsvalls SLK
1:38:48.592720
+27:39.165800
46.7p
21
Eija Carlén
Tynderö IK
1:40:42.604140
+29:33.177220
45.8p
22
Elin Gradin
Timrå SOK
1:42:30.614930
+31:21.188010
45.0p
23
Anna Millbourn
Sundsvalls SLK
1:43:05.618420
+31:56.191500
44.7p
24
Victoria Tillberg
Sundsvalls SLK
1:43:18.619760
+32:09.192840
44.6p
25
Sofia Lindén
Selånger SOK
1:44:09.624860
+33:00.197940
44.3p
26
Lina Nilsson
Sundsvalls SLK
1:45:57.635680
+34:48.208760
43.5p
27
Emma Sjölén
Sundsvalls SLK
1:46:30.638930
+35:21.212010
43.3p
28
Linda Pettersson
Sundsvalls SLK
1:47:34.645390
+36:25.218470
42.8p
29
Helena Dalby
Sundsvalls SLK
1:48:19.649800
+37:09.222880
42.6p
30
Anna-maja Nordin
Bergeforsens SK
1:48:47.652680
+37:38.225760
42.4p
31
Linn Nyström
Sundsvalls SLK
1:48:48.652750
+37:39.225830
42.4p
32
Margareta Säfström
Telia IoFF
1:50:48.664790
+39:39.237870
41.6p
33
Malin Åberg
Västerås
1:52:15.673430
+41:06.246510
41.1p
34
Eva Svensson Berglund
Sundsvalls SLK
1:53:58.683750
+42:49.256830
40.4p
35
Amanda Andersson
Tynderö IK
1:54:26.686500
+43:16.259580
40.3p
36
Sofie Holmström
Tynderö IK
1:55:42.694160
+44:33.267240
39.8p
37
Malin Tallqvist
IK Aluminium
1:56:14.697340
+45:05.270420
39.7p
38
Marianne Falberg
Indal
1:56:36.699540
+45:27.272620
39.5p
39
Anna Maria Kullberg
Sundsvalls SLK
1:57:16.703510
+46:06.276590
39.3p
40
Ann-kristin Bladh
Bergeforsens SK
2:02:49.736830
+51:40.309910
37.5p
41
Anna EK
Sundsvalls SLK
2:07:06.762570
+55:57.335650
36.3p
42
Emma Biberg
Bergeforsens SK
2:08:24.770360
+57:15.343440
35.9p
43
Anna-lena Nilsson
Njurunda Båtkklubb
2:12:20.793990
+1:01:11.367070
34.8p
44
Gunilla Enerud
Bergeforsens SK
2:13:14.799310
+1:02:04.372390
34.6p
45
Erika Öberg
Bergeforsens SK
2:13:20.799970
+1:02:11.373050
34.6p
46
Ulrika Landgren
Sundsvalls SLK
2:13:52.803160
+1:02:43.376240
34.4p
47
Åsa Westerlund
Sundsvalls SLK
2:13:53.803210
+1:02:43.376290
34.4p
48
Barbro Nordstrand
Sundsvalls SLK
2:20:30.842910
+1:09:20.415990
32.8p
49
Ann-sofie Klasson
Timrå SOK
2:20:38.843720
+1:09:29.416800
32.8p
50
Bitten Lindström
Bergeforsens SK
2:20:45.844420
+1:09:36.417500
32.8p
51
Birgitta Mohren
Bergeforsens SK
2:20:47.844670
+1:09:38.417750
32.7p
52
Anna-klara Thelberg
Sundsvalls SLK
2:45:31.993000
+1:34:21.566080
27.9p
53
Tuva Norrgård
Bergeforsens SK
2:46:15.997410
+1:35:05.570490
27.7p
54
Zania Jonsson
Bergeforsens SK
2:49:37.1017630
+1:38:28.590710
27.2p
55
Eva Eriksson
Ljustorps IF
2:51:16.1027550
+1:40:07.600630
26.9p
56
Åsa Eriksson
Ljustorps IF
2:51:17.1027610
+1:40:07.600690
26.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
56:10.336990
82.1p
2
Simon Svanebo
Tynderö IK
1:02:29.374890
+6:19.37800
73.8p
3
Albin Sjölén
Stockviks SF
1:03:14.379370
+7:03.42280
72.9p
4
Hans Åslin
Matfors SK
1:05:26.392560
+9:15.55470
70.4p
5
Gustaf Olsson
Bsk
1:07:09.402880
+10:58.65790
68.6p
6
Joel Jänes
Stockviks SF
1:07:16.403590
+11:06.66500
68.5p
7
Johan Nykvist
Bergeforsens SK
1:09:50.418910
+13:39.81820
66.0p
8
Michael Henning
Bergeforsens SK
1:09:53.419210
+13:42.82120
66.0p
9
Leif Andersson
Sundsvalls SLK
1:10:20.421900
+14:09.84810
65.5p
10
Albin Johansson
Bergeforsens SK
1:11:18.427740
+15:07.90650
64.6p
11
Olov Tallqvist
Timrå SOK
1:14:00.443970
+17:49.106880
62.3p
12
Jonas Näslund
Bondsjöhöjdens IK
1:14:33.447230
+18:22.110140
61.8p
13
Mika Loftbacken
Sundsvalls SLK
1:15:49.454890
+19:38.117800
60.8p
14
Per West
Sollefteå Skidor IF
1:16:16.457590
+20:05.120500
60.4p
15
Karl Larsson
Sca
1:16:30.458920
+20:19.121830
60.3p
16
Stefan Lund
Kramfors Alliansen
1:16:36.459560
+20:25.122470
60.2p
17
Johan Urban Englund
Bergeforsens SK
1:18:05.468490
+21:54.131400
59.0p
18
Tomas Edström
Sundsvalls SLK
1:18:18.469780
+22:07.132690
58.9p
19
Larry Poromaa
Johannisbergs AIK
1:18:36.471540
+22:25.134450
58.6p
20
Martin Söderberg
Sundsvalls SLK
1:19:02.474120
+22:51.137030
58.3p
21
Joakim Andersson
Bergeforsens SK
1:20:13.481270
+24:02.144180
57.5p
22
Hugo Bäckman
Sundsvalls SLK
1:21:37.489670
+25:26.152580
56.5p
23
Mikael Rystedt
Bergeforsens SK
1:21:48.490720
+25:37.153630
56.4p
24
Linus Ytterbom
Kovlands IF
1:23:17.499610
+27:06.162520
55.4p
25
Eric Engberg
Kovlands IF
1:23:19.499890
+27:08.162800
55.3p
26
Marcus Bergfors
Ljustorps IF
1:24:50.508980
+28:39.171890
54.3p
27
Jimmy Bergström
Peab Fritid
1:24:57.509650
+28:46.172560
54.3p
28
Joakim Hellgren
Svala IF
1:28:09.528880
+31:58.191790
52.3p
29
Tommy Hassel
Tynderö IK
1:28:44.532310
+32:33.195220
52.0p
30
Ronny Fryksten
Kramfors Alliansen
1:28:52.533140
+32:41.196050
51.9p
31
Stefan Lundström
Vigge
1:28:59.533880
+32:48.196790
51.8p
32
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
1:31:58.551710
+35:47.214620
50.1p
33
Jan Eriksson
Team ROG
1:34:11.565030
+38:00.227940
48.9p
34
Erik Bergfors
Matfors SK
1:34:30.566910
+38:19.229820
48.8p
35
Pascal Brisson
Sundsvalls SLK
1:34:50.568900
+38:39.231810
48.6p
36
Jonas Sidén
Sörberge
1:35:23.572210
+39:12.235120
48.3p
37
Valter Lundåsen
IF Strategen
1:35:26.572540
+39:15.235450
48.3p
38
Johan Lindén
Selånger SOK
1:37:35.585460
+41:24.248370
47.2p
39
Henrik Lindén
Selånger SOK
1:37:37.585660
+41:26.248570
47.2p
40
Håkan Enerud
Bergeforsens SK
1:39:00.593910
+42:49.256820
46.6p
41
Mikael Lorås
Bergeforsens SK
1:39:03.594200
+42:52.257110
46.5p
42
Kenneth Åberg
Sundsvalls SLK
1:41:36.609570
+45:25.272480
45.4p
43
Anders Svensk
Team ROG
1:43:11.619070
+47:00.281980
44.7p
44
Ulf Nilsen
Timrå SOK
1:43:20.619920
+47:09.282830
44.6p
45
Pär Åhlander
Hemsö IF
1:43:33.621200
+47:22.284110
44.5p
46
Lars Stefansson
Timrå SOK
1:50:32.663120
+54:21.326030
41.7p
47
Börje Lindström
Ljustorps IF
1:50:44.664380
+54:33.327290
41.6p
48
Håkan Eriksson
Timrå SOK
1:50:45.664420
+54:34.327330
41.6p
49
Tobias Westrin
IK Aluminium
1:55:02.690190
+58:51.353100
40.1p
50
Hans Olov Falberg
Indal
1:56:06.696570
+59:55.359480
39.7p
51
Andreas Berglund
Sundsvalls SLK
1:56:43.700280
+1:00:32.363190
39.5p
52
Isak Persson
Timrå SOK
2:08:33.771240
+1:12:22.434150
35.9p
53
Lucas Olofsson
Ljustorps IF
2:10:37.783610
+1:14:26.446520
35.3p
54
Vilmer Källman
Timrå SOK
2:16:27.818640
+1:20:16.481550
33.8p
55
Jonas Stenelind
Timrå SOK
2:16:28.818730
+1:20:17.481640
33.8p
56
Ulf Nordstrand
Sundsvalls SLK
2:20:30.842990
+1:24:20.505900
32.8p
57
Fabian Klasson
Timrå SOK
2:20:37.843630
+1:24:26.506540
32.8p
58
Hampus Granström
Sörberge
2:31:13.907230
+1:35:02.570140
30.5p
59
Pär Meiton
Sundsvalls SLK
2:45:37.993680
+1:49:26.656590
27.8p
60
Mikael Norrgård
Bsk
2:46:16.997550
+1:50:05.660460
27.7p
61
Aron Edén
Ljustorps IF
2:51:16.1027560
+1:55:05.690470
26.9p
62
Emil Östman
Ljustorps IF
3:04:09.1104860
+2:07:58.767770
25.0p