Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Skiathlon
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
1:11:53.431260
92.6p
2
Jens Burman
Åsarna IK
1:11:56.431540
+2.180
92.6p
3
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:11:57.431660
+4.300
92.5p
4
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:12:02.432140
+8.780
92.5p
5
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
1:12:05.432420
+11.1060
92.4p
6
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:12:05.432490
+12.1130
92.4p
7
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:12:06.432570
+13.1210
92.4p
8
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:12:06.432580
+13.1220
92.4p
9
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:12:08.432720
+14.1360
92.4p
10
Simon Lageson
Åsarna IK
1:12:18.433710
+24.2350
92.2p
11
Oscar Persson
SK Bore
1:12:35.435450
+41.4090
91.9p
12
Bill Impola
SK Bore
1:13:37.441650
+1:43.10290
91.0p
13
Johan Häggström
Piteå Elit SK
1:13:54.443370
+2:01.12010
90.7p
14
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:13:54.443380
+2:01.12020
90.7p
15
Eddie Edström
Stockviks SF
1:13:55.443450
+2:01.12090
90.7p
16
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:13:55.443470
+2:02.12110
90.7p
17
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:13:59.443880
+2:06.12520
90.7p
18
Jens Andersson
Kalix SK
1:14:09.444840
+2:15.13480
90.5p
19
Filip Danielsson
SK Bore
1:14:47.448600
+2:53.17240
90.0p
20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:14:47.448660
+2:54.17300
89.9p
21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:14:56.449500
+3:02.18140
89.8p
22
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:15:06.450560
+3:13.19200
89.7p
23
Anton Persson
SK Bore
1:15:25.452470
+3:32.21110
89.4p
24
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:15:26.452530
+3:32.21170
89.4p
25
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:15:26.452540
+3:32.21180
89.4p
26
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:15:29.452830
+3:35.21470
89.3p
27
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:15:35.453430
+3:41.22070
89.2p
28
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:15:47.454600
+3:53.23240
89.1p
29
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:15:56.455510
+4:02.24150
88.9p
30
Emil Svensson
Åsarna IK
1:15:56.455580
+4:03.24220
88.9p
31
Gustav Nordström
Borås SK
1:15:57.455640
+4:03.24280
88.9p
32
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:16:02.456140
+4:08.24780
88.9p
33
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:16:33.459230
+4:39.27870
88.4p
34
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
1:16:35.459410
+4:41.28050
88.4p
35
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:16:47.460650
+4:53.29290
88.2p
36
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:16:54.461320
+5:00.29960
88.1p
37
Johannes Ringsby
SK Bore
1:17:14.463310
+5:20.31950
87.8p
38
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:17:14.463390
+5:21.32030
87.8p
39
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:17:31.465070
+5:38.33710
87.6p
40
Carl Olander
IK Stern
1:17:50.466980
+5:57.35620
87.3p
41
Nils Persson
Östersunds SK
1:17:58.467720
+6:04.36360
87.2p
42
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:17:59.467800
+6:05.36440
87.2p
43
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:18:05.468420
+6:11.37060
87.1p
44
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
1:18:05.468430
+6:11.37070
87.1p
45
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:18:18.469720
+6:24.38360
86.9p
46
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:18:20.469930
+6:26.38570
86.9p
47
Joel Lager
Garphyttans IF
1:18:35.471430
+6:41.40070
86.7p
48
Daniel Södersten
Orsa SK
1:18:59.473830
+7:05.42470
86.4p
49
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:19:01.474040
+7:07.42680
86.3p
50
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
1:19:02.474160
+7:09.42800
86.3p
51
Petter Hedman
IFK Umeå
1:19:06.474580
+7:13.43220
86.3p
52
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
1:19:27.476610
+7:33.45250
86.0p
53
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
1:19:35.477480
+7:42.46120
85.9p
54
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:19:47.478600
+7:53.47240
85.7p
55
Jonathan Engström
Borås SK
1:20:01.480020
+8:07.48660
85.5p
56
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:20:28.482720
+8:34.51360
85.2p
57
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
1:20:38.483750
+8:44.52390
85.0p
58
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
1:20:59.485890
+9:06.54530
84.8p
59
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:22:02.492120
+10:08.60760
84.0p
60
Viktor Axelsson
Borås SK
1:22:20.493950
+10:26.62590
83.7p
61
David Thorell
IK Stern
1:22:59.497830
+11:05.66470
83.2p
62
Albert Askengren
Visborgs OK
1:23:12.499120
+11:18.67760
83.1p
63
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:23:29.500830
+11:35.69470
82.9p
64
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:23:48.502760
+11:55.71400
82.6p
65
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
1:23:50.502940
+11:56.71580
82.6p
66
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:25:13.511220
+13:19.79860
81.6p
67
Pontus Hermansson
SK Bore
1:25:36.513510
+13:42.82150
81.3p
68
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
1:25:49.514840
+13:55.83480
81.1p
69
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:25:51.515020
+13:57.83660
81.1p
70
Tim Magnusson
IFK Mora SK
1:26:49.520860
+14:56.89500
80.4p
71
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
1:27:53.527230
+15:59.95870
79.7p
72
Simon Svanebo
Tynderö IK
1:28:32.531180
+16:39.99820
79.2p
73
Jesper Thor
Åsarna IK
1:29:07.534680
+17:14.103320
78.8p
74
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
1:29:42.538100
+17:48.106740
78.4p
75
Martin Johansson
Linköpings SK
1:30:28.542700
+18:34.111340
77.9p