20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jessika Ericsson | Stockviks SF | 53:20.319900 | 68.3p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Henrik Dahlén | Tynderö IK | 50:13.301200 | 72.5p | ||||
2 | Martin Lundgren | Stockviks SF | 50:37.303600 | 72.0p | ||||
3 | Tobias Nilsson | Kovlands IF | 53:17.319600 | 68.4p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Richard Engholm | Johannisbergs AIK | 26:57.161600 | 71.6p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Nora Lignell | Lucksta IF | 13:16.79500 | |||||
2 | Jenny Edin | Matfors SK | 13:20.79900 | |||||
3 | Ida Nilsson | Bergeforsens SK | 14:25.86400 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Alice Hellström | Stockviks SF | 13:19.79800 | 64.7p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | George Ersson | IF Strategen | 12:24.74300 | |||||
2 | Filip Borgström | IF Strategen | 12:25.74400 | |||||
3 | Rasmus Westerlund | IF Strategen | 12:29.74800 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Louise Jonsson | Alnö SK | 10:06.60500 | |||||
2 | Tuva Lundin | Alnö SK | 10:33.63200 | |||||
3 | Klara Forslund | Stockviks SF | 10:47.64600 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Amanda Pallin | Alnö SK | 9:24.56300 | |||||
2 | Frida Poromaa | Johannisbergs AIK | 9:39.57800 | |||||
3 | Thea Eriksson | Bergeforsens SK | 10:03.60200 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Anders Dahl | Alnö SK | 9:28.56700 | |||||
2 | Arve Lignell | Lucksta IF | 9:36.57500 | |||||
3 | Oskar Vikström | Stockviks SF | 9:51.59000 | |||||
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Nellie Sjöberg | Kovlands IF | 8:54.53300 | |||||
2 | Astrid Öhrn | Bergeforsens SK | 9:14.55300 | |||||
3 | Julia Jonsson | Alnö SK | 9:15.55400 | |||||
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Emma Strand | Selånger SOK | 7:55.47400 | |||||
2 | Ida Bergfors | Matfors SK | 7:58.47700 | |||||
3 | Julia Byvall | Matfors SK | 8:11.49000 | |||||
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Wikander | Alnö SK | 8:21.50000 | |||||
2 | Alfred Johansson | Selånger SOK | 8:41.52000 | |||||
3 | William Forslund | Stockviks SF | 8:45.52400 | |||||
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Tomas Holmgren | Matfors SK | 7:43.46200 | |||||
2 | Linus Ytterbom | Kovlands IF | 7:56.47500 | |||||
3 | Elias Bengtsson | Tynderö IK | 7:59.47800 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Agnes Boström | Kovlands IF | 8:27.50600 | |||||
2 | Lovisa Lilja | Matfors SK | 8:37.51600 | |||||
3 | Freja Loré | Lucksta IF | 9:01.54000 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Teresia Ytterbom | Kovlands IF | 7:12.43100 | |||||
2 | Klara Edström | Stockviks SF | 7:31.45000 | |||||
3 | Nilla Grönborg | Kovlands IF | 7:53.47200 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Albin Persson | Lucksta IF | 6:46.40500 | |||||
2 | Samuel Henriksson | Tynderö IK | 8:05.48400 | |||||
3 | Melker Jakobsson | Alnö SK | 9:16.55500 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kaspar Ericsson | Stockviks SF | 6:07.36600 | |||||
2 | Kalle Birve | Alnö SK | 6:46.40500 | |||||
3 | Axel Tjärnlund | Stockviks SF | 7:00.41900 | |||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Rolf Kempe | Bergeforsens SK | 50:17.301600 | 72.4p | ||||
2 | Lars Ericsson | Stockviks SF | 50:24.302300 | 72.3p | ||||
3 | Erik Sjöblom | Alnö Race Team | 52:04.312300 | 70.0p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Tove Eriksson | Stockviks SF | 25:08.150700 | 76.8p | ||||
2 | Victoria Brandberg | No Club | 49:12.295100 | 39.2p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Simon Svanebo | Tynderö IK | 26:01.156000 | 74.2p | ||||
2 | Filip Melander | Matfors SK | 32:36.195500 | 59.2p | ||||
3 | Hugo Bäckman | No Club | 33:17.199600 | 58.0p |