Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic/Intersport Cup Boden
2016-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
35:40.213980
92.6p
2
Johan Häggström
Piteå Elit SK
35:42.214150
+1.70
92.5p
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
35:42.214160
+1.80
92.5p
4
Karl-Johan Westberg
Borås SK
35:42.214180
+2.100
92.5p
5
Robin Norum
IFK Umeå
35:44.214350
+3.270
92.4p
6
Björn Sandström
Piteå Elit SK
35:44.214380
+4.300
92.4p
7
Anders Svanebo
Stockviks SF
35:45.214490
+5.410
92.4p
8
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
35:46.214580
+6.500
92.4p
9
Daniel Svensson
IFK Mora SK
35:50.214970
+9.890
92.2p
10
Anders Jonsson
Stockviks SF
35:54.215300
+13.1220
92.1p
11
Marcus Ruus
Åsarna IK
35:55.215460
+14.1380
92.0p
12
Carl Quicklund
Östersunds SK
35:56.215540
+15.1460
92.0p
13
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
35:56.215580
+16.1500
92.0p
14
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
35:57.215600
+16.1520
92.0p
15
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
35:58.215760
+17.1680
91.9p
16
Petter Engdahl
Östersunds SK
36:02.216110
+21.2030
91.8p
17
Erik Silfver
IFK Umeå
36:05.216490
+25.2410
91.7p
18
Simon Lageson
Åsarna IK
36:35.219460
+54.5380
90.6p
19
Anton Karlsson
Åsarna IK
36:42.220160
+1:01.6080
90.4p
20
Gustav Nordström
Borås SK
36:45.220460
+1:04.6380
90.3p
21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
36:45.220490
+1:05.6410
90.3p
22
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
36:46.220560
+1:05.6480
90.2p
23
Filip Danielsson
SK Bore
36:52.221100
+1:11.7020
90.1p
24
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
36:56.221510
+1:15.7430
89.9p
25
Oscar Kardin
Östersunds SK
36:59.221810
+1:18.7730
89.8p
26
Edvard Sundman
Åsarna IK
37:00.221900
+1:19.7820
89.8p
27
Niklas Niska
Finland
37:02.222110
+1:21.8030
89.7p
28
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
37:06.222540
+1:25.8460
89.6p
29
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
37:11.223070
+1:30.8990
89.4p
30
Johannes Ringsby
SK Bore
37:16.223530
+1:35.9450
89.2p
31
Håkan Emilsson
Offerdals SK
37:17.223610
+1:36.9530
89.2p
32
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
37:39.225870
+1:58.11790
88.5p
33
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
37:40.225930
+1:59.11850
88.4p
34
Jens Andersson
Kalix SK
37:46.226570
+2:05.12490
88.2p
35
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
37:47.226680
+2:07.12600
88.2p
36
Victor Hallquist
Åsarna IK
37:48.226760
+2:07.12680
88.2p
37
Eddie Edström
Stockviks SF
37:52.227120
+2:11.13040
88.0p
38
Nils Augustsson
IFK Mora SK
37:52.227180
+2:12.13100
88.0p
39
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
37:53.227200
+2:12.13120
88.0p
40
Martin Herbert
Sundbybergs IK
37:56.227530
+2:15.13450
87.9p
41
Max Novak
Offerdals SK
37:59.227870
+2:18.13790
87.8p
42
Alfred Buskqvist
IK Stern
38:00.227990
+2:20.13910
87.8p
43
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
38:06.228580
+2:26.14500
87.6p
44
Jens Selahn
Stockviks SF
38:07.228680
+2:27.14600
87.5p
45
Patrik Tallbom
Östersunds SK
38:11.229050
+2:30.14970
87.4p
46
Henrik Ottosson
Åsarna IK
38:18.229740
+2:37.15660
87.2p
47
Anton Persson
SK Bore
38:35.231400
+2:54.17320
86.7p
48
Nils Persson
Östersunds SK
38:35.231480
+2:55.17400
86.6p
49
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
38:36.231530
+2:55.17450
86.6p
50
Carl Olander
IK Stern
38:36.231580
+2:56.17500
86.6p
51
Christofer Eriksson
Försvarets Sk
38:37.231620
+2:56.17540
86.6p
52
Bob Impola
SK Bore
38:58.233790
+3:18.19710
85.9p
53
Pontus Hermansson
SK Bore
39:05.234420
+3:24.20340
85.7p
54
Måns Sunesson
Sellnäs IF
39:10.234930
+3:29.20850
85.6p
55
Gustav Rotvold
Åsarna IK
39:12.235190
+3:32.21110
85.5p
56
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
39:21.236020
+3:40.21940
85.2p
57
Jonathan Engström
Borås SK
39:24.236340
+3:43.22260
85.1p
58
Emil Persson
Östersunds SK
39:25.236470
+3:44.22390
85.1p
59
Johan Forsberg
IFK Umeå
39:25.236490
+3:45.22410
85.1p
60
Ted Armgren
Skellefteå SK
39:27.236660
+3:46.22580
85.0p
61
Petter Hedman
IFK Umeå
39:33.237220
+3:52.23140
84.9p
62
Linus Karlsson
Älvsby IF SK
39:33.237280
+3:53.23200
84.8p
63
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
39:35.237410
+3:54.23330
84.8p
64
Emil Svensson
Åsarna IK
39:52.239100
+4:11.25020
84.3p
65
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
40:05.240460
+4:24.26380
83.9p
66
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
40:06.240540
+4:25.26460
83.9p
67
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
40:14.241310
+4:33.27230
83.6p
68
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
40:18.241790
+4:38.27710
83.5p
69
Viktor Axelsson
Borås SK
40:24.242370
+4:43.28290
83.3p
70
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
40:38.243750
+4:57.29670
82.9p
71
Mattias Bångman
Offerdals SK
41:01.246030
+5:20.31950
82.3p
72
Albert Askengren
Visborgs OK
41:10.246980
+5:30.32900
82.0p
73
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
41:20.247960
+5:39.33880
81.7p
74
Erik Persson
IF Hallby SOK
41:21.248060
+5:40.33980
81.7p
75
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
41:37.249620
+5:56.35540
81.2p
76
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
42:02.252120
+6:21.38040
80.6p
77
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
42:02.252130
+6:21.38050
80.6p
78
Jakob Jansson
Östersunds SK
42:22.254140
+6:41.40060
80.0p
79
Sebastian Olsson
Stockviks SF
42:23.254200
+6:42.40120
80.0p
80
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
42:48.256750
+7:07.42670
79.3p
81
Martin Johansson
Linköpings SK
43:36.261530
+7:55.47450
78.1p
82
Per Löwendahl
Göteborgs SK
44:00.263990
+8:20.49910
77.4p
83
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
45:04.270380
+9:24.56300
75.8p
84
Henrik Dahlén
Tynderö IK
45:10.270920
+9:29.56840
75.7p
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Marcus Grate
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Simon Persson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
David Nordström
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Kein Einaste
Estonia
23:59:59.8639800
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
23:59:59.8639800
-
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
Daniel Södersten
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)