Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Söndag
2016-11-20
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
H 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
2
Teodor Peterson
IFK Umeå
3
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
4
Maciej Starega
Poland
5
Hiroyuki Miyazawa
Japan
6
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
Semifinal
7
Johan Edin
IFK Mora SK
8
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
9
Pontus Hermansson
SK Bore
9
Carl Quicklund
Östersunds SK
11
Pawel Klisz
Poland
11
Karl-Johan Westberg
Borås SK
Kvartsfinal
13
Thomas Ekrem
Norway
13
Erik Silfver
IFK Umeå
13
Gustav Nordström
Borås SK
13
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
17
Ludek SELLER
Czech Republic
17
Peter Mlynar
Slovakia
17
Anton Persson
SK Bore
17
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
21
Oscar Kardin
Östersunds SK
21
Gilberto Pasini
Falun Borlänge SK
21
Max Novak
Offerdals SK
21
Robin Norum
IFK Umeå
21
Sivert Grøtan Eriksen
Norway
26
Johan Häggström
Piteå Elit SK
26
Tomoki Sato
Japan
26
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
29
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
29
Simon Persson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Kval
31
Axel Ekström
Garphyttans IF
3:43.22205
32
Akira Lenting
Japan
3:43.22235
32
Patrik Tallbom
Östersunds SK
3:43.22235
34
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
3:43.22267
35
Miroslav Rypl
Czech Republic
3:43.22270
36
Anton Karlsson
Åsarna IK
3:44.22337
37
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
3:44.22342
38
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
3:44.22356
39
Henrik Ottosson
Åsarna IK
3:45.22405
40
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
3:45.22409
41
Marcus Ruus
Åsarna IK
3:45.22476
42
Arvid Forss
Åsarna IK
3:46.22505
43
Johannes Ringsby
SK Bore
3:46.22509
44
Hikari Fujinoki
Japan
3:46.22526
45
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
3:46.22530
46
Jens Andersson
Kalix SK
3:46.22534
47
Daniel Svensson
IFK Mora SK
3:46.22570
48
Simon Lageson
Åsarna IK
3:47.22609
49
Kristoffer BY Vollset
Norway
3:47.22615
50
Torstein Buan Røvik
Norway
3:47.22627
51
Svein Berg Fines
Norway
3:47.22651
52
Björn Sandström
Piteå Elit SK
3:47.22657
53
Jakub ANTOS
Czech Republic
3:47.22659
54
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
3:47.22667
55
Mats Iversen
Norway
3:47.22672
56
Gaute Iversen
Norway
3:47.22699
57
Johan Forsberg
IFK Umeå
3:48.22705
58
Marcus Grate
IFK Umeå
3:48.22745
59
Alfred Buskqvist
IK Stern
3:48.22759
60
Mattias Bångman
Offerdals SK
3:48.22797
61
Håkan Emilsson
Offerdals SK
3:48.22799
62
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
3:49.22836
63
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
3:49.22850
64
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
3:49.22877
65
Simen Nordhagen
Norway
3:50.22907
66
Nils Persson
Östersunds SK
3:50.22912
67
Emil Persson
Östersunds SK
3:50.22921
68
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
3:50.22953
69
Callum Smith
Storbritannien
3:50.22964
70
Takahiro Suzuki
Japan
3:51.23036
71
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
3:51.23055
72
Petter Hedman
IFK Umeå
3:51.23063
73
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
3:51.23067
74
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:51.23068
75
Bob Impola
SK Bore
3:51.23094
76
Jørgen Sæternes Ulvang
Norway
3:52.23123
77
David Frisk
IFK Mora SK
3:52.23161
78
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
3:52.23167
79
Elias Dahl
Offerdals SK
3:52.23170
80
Martin Moeller
Danmark
3:53.23232
81
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:53.23266
82
Akihito Uda
Japan
3:53.23275
83
Andrei Lamov
Älvdalens IF SK
3:53.23289
84
Daniel Södersten
Orsa SK
3:54.23308
85
Jonathan Engström
Borås SK
3:54.23315
86
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:54.23323
87
Kristoffer Hestetræet
Norway
3:54.23351
88
Imanol Rojo
Spain
3:54.23363
89
Måns Sunesson
Sellnäs IF
3:54.23373
90
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
3:55.23454
91
Ludvik Bjørnstad
Norway
3:56.23586
91
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
3:56.23586
93
Yuji Homma
Japan
3:57.23615
94
Viktor Axelsson
Borås SK
3:57.23645
95
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
3:58.23700
96
Nils Augustsson
IFK Mora SK
3:58.23735
97
Erik Rost
Hudiksvalls IF
3:58.23750
98
Erik Persson
IF Hallby SOK
3:58.23762
99
Takuma Muraji
Japan
3:58.23781
100
Carl Olander
IK Stern
3:59.23835
101
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
3:59.23892
102
Lasse Hulgaard
Danmark
4:00.23937
103
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
4:00.23992
104
Kristian Santiago Ankersen
Norway
4:01.24088
105
Jens Selahn
Stockviks SF
4:02.24170
106
Daniel Holmgren
IFK Umeå
4:02.24190
107
Eirik Andreas Johansen
Norway
4:03.24238
108
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
4:04.24335
109
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
4:05.24497
110
Tarjei Bakken
Norway
4:06.24507
111
Jakub Kraus
Czech Republic
4:06.24513
112
Vegard Ødegården
Norway
4:06.24539
113
Naoto Baba
Japan
4:07.24612
114
Marti Vigo Del Arco
Spain
4:07.24614
115
Ola Raaum Jansen
Norway
4:07.24695
116
Sondre Handeland
Norway
4:09.24838
117
Tim Magnusson
IFK Mora SK
4:09.24891
118
Simon Svanebo
Tynderö IK
4:10.24946
119
Erik Amondsen
Danmark
4:11.25026
120
Sam CAIRNS
Storbritannien
4:13.25209
121
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
4:18.25744
122
David Thorell
IK Stern
4:19.25869
123
Tue Roemer
Danmark
4:20.25953
124
Frederik Petersen
Danmark
4:29.26814
125
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
4:33.27275
126
Jan Barton
Czech Republic
23:59:58.8639700
127
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:59.8639800
127
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
127
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
127
Callum Watson
Australia
23:59:59.8639800
127
Niklas Liederer
Austria
23:59:59.8639800
127
Keishin Yoshida
Japan
23:59:59.8639800
127
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
23:59:59.8639800
127
Jonas Bestak
Czech Republic
23:59:59.8639800
127
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
127
Jun Ishikawa
Japan
23:59:59.8639800
127
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
127
Jens Hulgaard
Danmark
23:59:59.8639800
127
Martin Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
127
Masato Tanaka
Japan
23:59:59.8639800
127
Ondrej Dudek
Czech Republic
23:59:59.8639800
127
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
23:59:59.8639800
127
Gregor Young
Storbritannien
23:59:59.8639800