Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Isaberg Final Climb
2016-09-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Hestra SSK
Plats: Hestra
Rullskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
24km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
54:26.326500
81.5p
2
Dan Moberg
IFK Skövde SK
54:50.328900
80.8p
3
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
55:09.330800
80.3p
H 40
24km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ragnar Crona
Volvo IF
55:45.334400
79.3p
2
Anders Carlson
SOK 68
58:51.353000
74.4p
3
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
59:40.357900
73.3p
H 50
24km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Blomberg
IK Stern
57:27.344600
76.6p
2
Jörgen Lindgren
IK Stern
1:02:33.375200
69.4p
3
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
1:05:39.393800
65.6p
H 20
19km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elias Andersson
Landsbro IF SK
45:39.273800
78.2p
2
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
46:05.276400
77.4p
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
46:12.277100
77.2p
D 20
14km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
41:25.248400
69.1p
2
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
43:27.260600
65.8p
D 21
14km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marika Sundin
IFK Mora SK
40:19.241800
71.0p
2
Sara Karlsson
Gnosjö FK
44:12.265100
64.7p
D 40
14km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carin Rosjö
IF Hallby SOK
47:57.287600
59.7p
2
Åsa Tiare Carlsson
Nässjö SF
48:36.291500
58.9p
D 16
8km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
23:23.140200
2
Tuva Persson
Tranemo IF
25:53.155200
3
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
28:09.168800
H 16
8km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mårten Gedda
OK Landehof
21:14.127300
2
Lukas Höiby
OK Landehof
23:02.138100
3
Karl Stark
Vaggeryds SOK
23:13.139200
D 14
3km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
12:26.74500
2
Kristina Finnskog
Tranemo IF
13:08.78700
3
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
13:26.80500
H 14
3km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Höiby
OK Landehof
10:29.62800
2
Anton Grahn
IF Hallby SOK
10:34.63300
3
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
10:36.63500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Höjdgraf
Din webbläsare stödjer inte HTML5, uppgradera till en
modern webbläsare
för att se graferna
Relaterat
Tidigare tävlingar
Isaberg Final Climb 2017
Isaberg Final Climb 2016
Isaberg Final Climb 2015
Isaberg final climb 2014
Tävlingar i närheten
Anderstorp Rollerski Grand Prix 2016
Lindénarullen 2016
Billingen backrace 2016
Vauhti Rullskidfestival 2016
Tidaholmsloppet 2016
Höstrullen 2016
Landsjön Runt 2016
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan