Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet Lördag
2016-04-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
18km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
3
Skjalg Stordal
Byåsen IL
1:04:26.386500
65.5p
4
Magnus Vågen
Skanska IF
1:05:09.390800
+43.4200
64.8p
5
Håvard Hundseth
Kolvereid IL
1:05:10.390900
+44.4300
64.8p
6
Henrik Vågen
Aas-Jakobsen Trondheim AS
1:05:26.392500
+1:00.5900
64.5p
7
Trond Egil Reitan
Team Tip Top
1:05:31.393000
+1:05.6400
64.5p
8
Gunnar Livik
Kolvereid IL
1:06:39.399800
+2:13.13200
63.4p
9
Jan Aufles
Kjærstad IL
1:06:48.400700
+2:22.14100
63.2p
10
Trond Norum
Vada IL
1:08:25.410400
+3:59.23800
61.7p
11
Roar Holberg
Steinkjer Skl
1:08:43.412200
+4:17.25600
61.5p
12
Egil Eriksen
Grong IL
1:08:43.412200
+4:17.25600
61.5p
13
Morten Sæther Grande
Overhalla IL
1:08:48.412700
+4:22.26100
61.4p
14
Einar Otto Ingulfsvand
Tunnsjø IL
1:08:52.413100
+4:26.26500
61.3p
15
Terje Reitan
Tunnsjø IL
1:09:52.419100
+5:26.32500
60.5p
16
Espen Stjern
Åfjord IL
1:09:56.419500
+5:30.32900
60.4p
17
Lars-Håvard Tømmervik
Malm IL
1:11:05.426400
+6:39.39800
59.4p
18
Torstein Skarstad
Åsbygda IL
1:11:21.428000
+6:55.41400
59.2p
19
Svein Solbakken
Snåsa IL
1:11:37.429600
+7:11.43000
59.0p
20
Kjell Norum
Vada IL
1:11:54.431300
+7:28.44700
58.7p
21
Oddgeir Paulsen
Kolvereid IL
1:12:02.432100
+7:36.45500
58.6p
22
Stian Flobergseter
Forra IL
1:12:53.437200
+8:27.50600
57.9p
23
Arne Lennert Blengsli
Byggmakker Steinkjer
1:13:09.438800
+8:43.52200
57.7p
24
Lars Leirvik
Marine Harvest
1:13:31.441000
+9:05.54400
57.5p
25
Asbjørn Heyerdahl Smevik
Spillum IL
1:13:46.442500
+9:20.55900
57.3p
26
Ivar Håkon Sklet
Grong IL
1:13:47.442600
+9:21.56000
57.2p
27
Bjørn Steinar Rønningen
Kolvereid IL
1:13:48.442700
+9:22.56100
57.2p
28
Bjørn Vik
Nte Bil
1:14:25.446400
+9:59.59800
56.8p
29
Isac Kvello Skjevik
Norway
1:15:02.450100
+10:36.63500
56.3p
30
Inge Andersen
Loddefjord IL
1:16:19.457800
+11:53.71200
55.3p
31
Gunnar Hermann
Leksdal IL
1:16:51.461000
+12:25.74400
55.0p
32
Knut Sjaastad
IL Markabygda
1:16:52.461100
+12:26.74500
54.9p
33
Jakob Hegge Sunde
Steinkjer Skl
1:16:56.461500
+12:30.74900
54.9p
34
Einar Kilen
Mosvik IL
1:17:33.465200
+13:07.78600
54.5p
35
Per Hammerstrøm
Vemundvik IL
1:17:41.466000
+13:15.79400
54.4p
36
Daniel Gjørv Hovd
Spillum IL
1:17:48.466700
+13:22.80100
54.3p
37
Knut Åge Hals
Snåsa IL
1:18:16.469500
+13:50.82900
54.0p
38
Aage Jensen
Hint Bil
1:19:12.475100
+14:46.88500
53.3p
39
Svein Berg
Snåsa IL
1:20:25.482400
+15:59.95800
52.5p
40
Bjørn Tore Haug
Tine Bil
1:20:27.482600
+16:01.96000
52.5p
41
Jon Ove Kleven
Polaris IL
1:21:38.489700
+17:12.103100
51.7p
42
Alf Ole Staven
Hestholmen Turnforening
1:22:14.493300
+17:48.106700
51.4p
43
John Jørgen Elstad
Lierne IL
1:23:48.502700
+19:22.116100
50.4p
44
Øyvind Horn
Norway
1:24:04.504300
+19:38.117700
50.2p
45
Trond Evensen
Foldereid IL
1:24:33.507200
+20:07.120600
50.0p
46
Rune Åslund
Åsarna IK
1:24:41.508000
+20:15.121400
49.9p
47
Jan Nyborg
Spillum IL
1:24:50.508900
+20:24.122300
49.8p
48
Johan Johansson
Hotagens SC
1:25:04.510300
+20:38.123700
49.7p
49
Gustav Amdal
Overhalla IL
1:25:08.510700
+20:42.124100
49.6p
50
Per Johan Rørvik
Røyrvik IF
1:25:29.512800
+21:03.126200
49.4p
51
Arve Lindstrøm
Malm IL
1:25:38.513700
+21:12.127100
49.3p
52
Marius Andre Aarmo
Marine Harvest
1:26:17.517600
+21:51.131000
48.9p
53
Sören Björklund
Fåkers IK
1:26:20.517900
+21:54.131300
48.9p
54
Hermod Øie
IL Hållingen
1:26:34.519300
+22:08.132700
48.8p
55
Stig Valla
Brønnøy Mc Klubb
1:26:38.519700
+22:12.133100
48.8p
56
Torbjørn Nyborg
IL Aasguten
1:27:28.524700
+23:02.138100
48.3p
57
Christian Hagen
Ogndal IL
1:27:40.525900
+23:14.139300
48.2p
58
Arne Hallvard Laugen
Foldereid IL
1:27:41.526000
+23:15.139400
48.2p
59
Morten Hernes
Snåsa IL
1:27:44.526300
+23:18.139700
48.1p
60
Pål Lid
Overhalla IL
1:28:41.532000
+24:15.145400
47.6p
61
Odd Halseth
Norway
1:28:53.533200
+24:27.146600
47.5p
62
Odd Asbjørn Halseth
Stod IL
1:28:54.533300
+24:28.146700
47.5p
63
Trond Gystad
Steinkjer Skl
1:29:00.533900
+24:34.147300
47.5p
64
Per Ornæs
Røyrvik IF
1:29:59.539800
+25:33.153200
46.9p
65
Lars Stavran
Inderøy IL
1:30:36.543500
+26:10.156900
46.6p
66
Olav Nubdal
Spillum IL
1:30:38.543700
+26:12.157100
46.6p
67
Ragnar Hauge
IL Hållingen
1:30:53.545200
+26:27.158600
46.5p
68
Lars Domås
Norway
1:31:14.547300
+26:48.160700
46.3p
69
Per Moe
Olderskog IL
1:31:27.548600
+27:01.162000
46.2p
70
Magnar Andersen
Nte Bil
1:31:27.548600
+27:01.162000
46.2p
71
Ingvald Evertsen
Botnan IL
1:31:47.550600
+27:21.164000
46.0p
72
Patrik Winther
Gäddede SK
1:32:27.554600
+28:01.168000
45.7p
73
Svein Sende
Leksdal IL
1:32:43.556200
+28:17.169600
45.6p
74
Harald Flobergseter
Forra IL
1:33:10.558900
+28:44.172300
45.3p
75
Nils-Eric Eriksson
Undersåkers IF
1:33:18.559700
+28:52.173100
45.3p
76
John Edgar Martinsen
Pivat
1:33:23.560200
+28:57.173600
45.2p
77
Tore Hansson
Gäddede SK
1:34:53.569200
+30:27.182600
44.5p
78
Otto Morten Haug
Kolvereid IL
1:35:34.573300
+31:08.186700
44.2p
79
Kristian Midthjell
Stiklestad IL
1:40:08.600700
+35:42.214100
42.2p
80
Steffen Elnes
Relacom BIL
1:40:35.603400
+36:09.216800
42.0p
81
Asbjørn S Bjørhusdal
Elva
1:41:02.606100
+36:36.219500
41.8p
82
Per Kristian Strømsli
Åfjord IL
1:41:09.606800
+36:43.220200
41.8p
83
Ove Grubbmo
Lierne IL
1:41:31.609000
+37:05.222400
41.6p
84
Gunnar Elvseth
Lierne IL
1:43:53.623200
+39:27.236600
40.7p
85
Stefan Jonsson
Storliens Bygg AB
1:44:05.624400
+39:39.237800
40.6p
86
Tor Danielsen
Efns-Norge
1:44:37.627600
+40:11.241000
40.4p
87
Gjert Eirik Grande
Ofnt
1:47:07.642600
+42:41.256000
39.4p
88
Stig Berg
Sweden
1:49:29.656800
+45:03.270200
38.6p
89
Lars Åkerman
Sweden
1:50:51.665000
+46:25.278400
38.1p
90
Rolf Bratland
Norway
1:51:37.669600
+47:11.283000
37.8p
91
Olav Karlsen
Norway
2:00:08.720700
+55:42.334100
35.2p
92
Arnold Kammen
Inderøy IL
2:00:35.723400
+56:09.336800
35.0p
93
Reidar Kjelvik
Lierne IL
2:00:45.724400
+56:19.337800
35.0p
94
Magne Rønning
Overhalla IL
2:01:41.730000
+57:15.343400
34.7p
95
Jostein Hoel
Rennebu IL
2:03:32.741100
+59:06.354500
34.2p
96
Kjell Westum
Lierne IL
3:05:42.1114100
+2:01:16.727500
22.7p
-
Halle Duun
Grong IL
23:59:59.8639800
-
Bjørnar Sagvik
Overhalla IL
23:59:59.8639800
-
Pål Kleveland
Norway
23:59:59.8639800
-
Fredrik Crazy Lyng Ingvaldsen
Team Tip Top
23:59:59.8639800
-
Magnus Valøen
Kvam IL
23:59:59.8639800
-
Hans Öhman
Sweden
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)