Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2016-03-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
15:54.95310
82.1p
2
Emma Ribom
Kalix SK
16:31.99000
+36.3590
79.1p
3
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
16:38.99770
+44.4360
78.6p
4
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
16:39.99880
+45.4470
78.5p
5
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
16:50.100940
+56.5530
77.7p
6
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
17:05.102420
+1:11.7010
76.6p
7
Mathilda Björn
Rembo IK
17:26.104500
+1:31.9090
75.1p
8
Evelina Sutro
IFK Mora SK
17:31.105000
+1:36.9590
74.8p
9
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
17:35.105460
+1:41.10050
74.5p
10
Ida Dahl
IFK Mora SK
17:39.105810
+1:44.10400
74.2p
11
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
17:52.107180
+1:58.11770
73.3p
12
Isabel Salén
Sävast Ski Team IF
17:58.107750
+2:04.12340
73.0p
13
Klara Svensson
Borås SK
18:01.108060
+2:07.12650
72.7p
14
Maria Jonasson
Östersunds SK
18:05.108450
+2:11.13040
72.5p
15
Signe Rosenberg
Duveds IF
18:13.109220
+2:19.13810
72.0p
16
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
18:13.109230
+2:19.13820
72.0p
17
Ellionore Bäckman
Hede SK
18:17.109660
+2:23.14250
71.7p
18
Linn Larsson
Hede SK
18:18.109750
+2:24.14340
71.7p
19
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
18:34.111310
+2:39.15900
70.7p
20
Hanna Fritz
Filipstads SF
18:40.111990
+2:46.16580
70.3p
21
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
18:48.112790
+2:54.17380
69.8p
22
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
18:51.113000
+2:56.17590
69.7p
23
Vilma Funck
IFK Kiruna
18:53.113270
+2:59.17860
69.5p
24
Wilma Jönsson
Östersunds SK
18:54.113390
+3:00.17980
69.4p
25
Emma Backén
Svegs IK
18:58.113750
+3:04.18340
69.2p
26
Sofie Björklund
Järpens SK
19:09.114870
+3:15.19460
68.6p
27
Annie Lindh
IF Hallby SOK
19:10.114990
+3:16.19580
68.5p
28
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
19:15.115400
+3:20.19990
68.3p
29
Filippa Lindman
Stockviks SF
19:16.115560
+3:22.20150
68.2p
30
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
19:18.115790
+3:24.20380
68.1p
31
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
19:19.115880
+3:25.20470
68.0p
32
Elin Bryne
IK Fryken
19:32.117130
+3:38.21720
67.3p
33
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
19:43.118280
+3:49.22870
66.7p
34
Linn Gustafsson
Filipstads SF
19:44.118310
+3:49.22900
66.7p
35
Nicolina Lindqvist
Biathlon Östersund IF
19:45.118420
+3:51.23010
66.6p
36
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
19:45.118480
+3:51.23070
66.6p
37
Ida Hallquist
Åsarna IK
19:49.118870
+3:55.23460
66.3p
38
Hanna Claréus
Östersunds SK
19:55.119400
+4:00.23990
66.1p
39
Malin Jonsson
IK Stern
20:02.120180
+4:08.24770
65.6p
40
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
20:03.120290
+4:09.24880
65.6p
41
Mathilda Ruus
Åsarna IK
20:16.121530
+4:22.26120
64.9p
42
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
20:22.122170
+4:28.26760
64.6p
43
Sara Östling
Svegs IK
20:29.122800
+4:34.27390
64.3p
44
Elin Karlsson
OK Borgen
20:30.122940
+4:36.27530
64.2p
45
Emma Höglund
IFK Mora SK
20:30.122990
+4:36.27580
64.2p
46
Emma Jonsson
Åsarna IK
20:39.123820
+4:45.28410
63.8p
47
Ilona Lusth
Åsarna IK
20:39.123840
+4:45.28430
63.8p
48
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
20:46.124570
+4:52.29160
63.4p
49
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
20:49.124860
+4:55.29450
63.3p
50
Emma Persson
Hudiksvalls IF
21:14.127320
+5:20.31910
62.1p
51
Ida Wånggren
Motala Aif SK
21:21.128030
+5:27.32620
61.7p
52
Maja Westin
Hägglunds Ski Team SK
21:23.128230
+5:29.32820
61.7p
53
Linn Kvarnström
Hede SK
21:41.130080
+5:47.34670
60.8p
54
Maja Wiik
Tvärreds IF
22:07.132680
+6:13.37270
59.6p
55
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
22:42.136140
+6:48.40730
58.2p
56
Amanda Johansson
Tranemo IF
23:16.139510
+7:21.44100
56.8p
57
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
23:58.143750
+8:04.48340
55.2p
58
Rebecka Widman
Bolidens SK
24:30.146950
+8:36.51540
54.0p
59
Maja Lilja
IK Fryken
25:37.153660
+9:43.58250
51.7p
-
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Elin Fjellström
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Hanna Carlström
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikaela Eriksen
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Ida Carling
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonina Kristjansdottir
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Kihlén
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Stefania Corradini
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
-
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
23:59:59.8639800
-