Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ReservRallarn
2016-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
52:56.317500
81.0p
1
Peter Arnesson
Ulricehamns IF
52:57.317600
+1
81.0p
3
Johan Kanto
IK Stern
52:58.317700
+2.100
81.0p
4
Peter Gustavssonjosephson
OK Stigen
53:58.323700
+1:02.6100
79.0p
5
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
54:54.329300
+1:58.11700
77.2p
6
Erik Nero
Mullsjö SOK
55:35.333400
+2:39.15800
76.0p
7
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
57:00.341900
+4:04.24300
73.5p
8
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
57:01.342000
+4:05.24400
73.5p
9
Johan Palmér
IF Hallby SOK
57:06.342500
+4:10.24900
73.4p
10
Mikael Magnusson
Nybro Ski
57:47.346600
+4:51.29000
72.2p
11
David Erixon
IF Hallby SOK
58:42.352100
+5:46.34500
70.8p
12
Marcus Ullman
OK Alehof
58:45.352400
+5:49.34800
70.7p
13
Per Bertilsson
Mullsjö SOK
58:49.352800
+5:53.35200
70.6p
14
Ove Helgee
Alstermo IF
58:50.352900
+5:54.35300
70.6p
14
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
58:50.352900
+5:54.35300
70.6p
16
Patrik Petersson
Apladalens Lk
58:54.353300
+5:58.35700
70.5p
17
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
1:02:01.372000
+9:05.54400
66.0p
18
Arvid Öhrn
IK Vista
1:02:40.375900
+9:44.58300
65.1p
19
Anders Karlsson
IK Trasten
1:02:49.376800
+9:53.59200
64.9p
20
Lasse Ericsson
Nybro Ski
1:04:13.385200
+11:17.67600
63.1p
21
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
1:04:55.389400
+11:59.71800
62.3p
22
Peder Karlén
IF Hallby SOK
1:04:58.389700
+12:02.72100
62.2p
23
Henrik Johansson
IK Vista
1:06:52.401100
+13:56.83500
60.0p
24
Johan Kastensson
IFK Österbymo
1:07:38.405700
+14:42.88100
59.2p
25
Emil Andersson
Axa SC
1:09:31.417000
+16:35.99400
57.2p
26
Markus Palmér
Tenhults SOK
1:09:57.419600
+17:01.102000
56.8p
27
Marcus Ölm
IK Vista
1:10:43.424200
+17:47.106600
56.0p
28
Hampus Johansson
OK Alehof
1:11:42.430100
+18:46.112500
55.1p
29
Björn Andersson
ASK Växjö
1:14:21.446000
+21:25.128400
52.7p
30
Kimmo Saikkonen
Nässjö SF
1:14:25.446400
+21:29.128800
52.6p
31
Andreas Ivansson
Vaggeryds SOK
1:14:27.446600
+21:31.129000
52.6p
32
Anders Jägard
IK Stern
1:15:07.450600
+22:11.133000
52.0p
33
Christopher Svensson
Bottnaryd IF
1:15:20.451900
+22:24.134300
51.8p
34
Patrik Sund
IF Hallby SOK
1:16:39.459800
+23:43.142200
50.8p
35
Mattias Carlsson
Hvetlanda SK
1:17:58.467700
+25:02.150100
49.7p
36
Ben Heimdal
Vaggeryds SOK
1:18:26.470500
+25:30.152900
49.4p
37
Viktor Svensson
IFK Österbymo
1:21:06.486500
+28:10.168900
47.4p
38
BO Andersson Möller
IF Hallby SOK
1:42:31.615000
+49:35.297400
36.1p
39
Peter Larsson
Göteborgs SK
2:06:25.758400
+1:13:29.440800
28.5p
-
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
23:59:59.8639800
-