Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Åsa Zetterbergeriksson
Granbergsdals IF
46:15.277480
61.6p
2
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
47:39.285850
+1:23.8270
59.8p
3
Cecilia Karlsen
No Club
50:31.303020
+4:15.25440
56.5p
4
Johanna Hasbo
Filipstads SF
51:13.307270
+4:57.29690
55.7p
5
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
52:01.312020
+5:45.34440
54.8p
6
Linnea Hansson
IK Jarl Rättvik
54:03.324260
+7:47.46680
52.8p
7
Jennie Halvarsson
SK Ringen
54:20.325910
+8:04.48330
52.5p
8
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
55:14.331350
+8:58.53770
51.6p
9
Catharina Tiefensee
No Club
57:27.344690
+11:12.67110
49.6p
10
Jessica Karlsen
No Club
57:33.345250
+11:17.67670
49.6p
11
Lovisa Carlsson
IFK Göteborg
57:39.345830
+11:23.68250
49.5p
12
Berit Bergkvist
Malungs IF
58:02.348100
+11:46.70520
49.1p
13
Maria Gustafsson
Garphyttans IF
58:27.350640
+12:11.73060
48.8p
14
Linnea Skoglund
No Club
59:23.356260
+13:07.78680
48.0p
15
Emelie Tapio
Gillberga SK
59:55.359450
+13:39.81870
47.6p
16
Rebecca Rickardsson
No Club
1:00:53.365250
+14:37.87670
46.8p
17
Lena Jansson
Garphyttans IF
1:01:39.369850
+15:23.92270
46.3p
18
Vanda Kuthanova
Fagersta Södra IK
1:02:40.375980
+16:25.98400
45.5p
19
Nina Brunnberg
Axa SC
1:02:45.376430
+16:29.98850
45.4p
20
Caroline Jönsson
Naprapatkompaniet AS
1:03:49.382820
+17:33.105240
44.7p
21
Pia-Marit Ekström
IK Rex
1:05:25.392490
+19:10.114910
43.6p
22
Maria Hultgren
Dala-Järna IK
1:05:57.395650
+19:41.118070
43.2p
23
Gunilla Axelsson
Göteborgs SK
1:06:10.396910
+19:54.119330
43.1p
24
Jessica Sandin
Adsum Revisorer & Företagskonsulter AB
1:06:12.397160
+19:56.119580
43.1p
25
Helén Randström
SK Skogarna
1:06:48.400760
+20:32.123180
42.7p
26
Åsa Grönqvist
Adsum Revisorer & Företagskonsulter AB
1:09:16.415550
+23:00.137970
41.2p
27
Eva Johanzon
Nyköpings OK
1:10:57.425690
+24:42.148110
40.2p
28
Inger Aronsson
No Club
1:11:35.429480
+25:20.151900
39.8p
29
Denise Johansson
OK Dacke
1:11:36.429520
+25:20.151940
39.8p
30
Katarina Sellius
No Club
1:12:10.432970
+25:54.155390
39.5p
31
Josephine Statham
IFK Österbymo
1:15:08.450770
+28:52.173190
38.0p
32
Yvonne Malmsten
IK Stern
1:15:41.454010
+29:25.176430
37.7p
33
Jonna Håkman
No Club
1:16:47.460660
+30:31.183080
37.1p
34
Malin Palm
Mellanborg Bygg AB
1:17:40.465950
+31:24.188370
36.7p
35
Hilda Gustafsson
No Club
1:24:53.509240
+38:37.231660
33.6p
36
Nina Ulfwi
IK Stern
1:32:54.557380
+46:39.279800
30.7p
37
Johanna Holmdahl-Hedin
Axa SC
1:34:51.569010
+48:35.291430
30.1p
38
Anita Pernvik
IK Stern
1:39:14.595300
+52:58.317720
28.7p
-
Pamela Juarez-Morgan
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Kicki Häggblom
Brännebrona SK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Höjskeld
Grava SK
23:59:59.8639800
-