Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Ski Maraton
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Åleheim
Nybro Skidklubb
1:58:32.711130
80.5p
2
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:59:16.715520
+43.4290
79.9p
3
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:00:05.720430
+1:33.9200
79.1p
4
Stefan Palm
Ulricehamns IF
2:02:10.732940
+3:38.21710
77.3p
5
Robert Malmgren
Borås SK
2:04:26.746580
+5:54.35350
75.4p
6
Henrik Alm
Gnosjö FK
2:04:34.747360
+6:02.36130
75.3p
7
Jakob Hjälmåker
AXA SC
2:05:12.751140
+6:40.39910
74.8p
8
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
2:06:00.755920
+7:27.44690
74.2p
9
Gustav Hindér
Karlslunds IF SF
2:06:40.759970
+8:08.48740
73.6p
10
Tobias Westman
IK Stern
2:07:25.764450
+8:53.53220
73.1p
11
Martin Henricson
Ulricehamns IF
2:07:38.765740
+9:06.54510
72.9p
12
Henry Churchill
IF Ski Team Skåne
2:07:47.766660
+9:15.55430
72.8p
13
Hannes Assarsson
Nässjö Ski
2:08:03.768270
+9:31.57040
72.6p
14
David Fransson
ASK Växjö
2:08:24.770300
+9:51.59070
72.3p
15
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:08:44.772370
+10:12.61140
72.1p
16
Simon Magnusson
OK Stigen
2:09:48.778730
+11:16.67500
71.3p
17
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:09:53.779290
+11:21.68060
71.2p
18
Jonas Hagberg
Borås SK
2:11:13.787270
+12:41.76040
70.3p
19
Marcus Ullman
OK Alehof
2:12:13.793270
+13:41.82040
69.6p
20
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:12:40.795940
+14:08.84710
69.3p
21
Trygve Jensen
Nässjö Ski
2:12:51.797070
+14:19.85840
69.1p
22
Martin Melin
OK Kullingshof
2:12:57.797620
+14:24.86390
69.1p
23
Andreas Berntsson
IK Stern
2:13:33.801220
+15:00.89990
68.7p
24
Filip Wadsten
OK Landehof
2:14:09.804890
+15:37.93660
68.3p
25
Björn Aiff
OK Skogshjortarna
2:14:52.809110
+16:19.97880
67.8p
26
Robin Sundqvist
IK Stern
2:15:20.811930
+16:48.100700
67.5p
27
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:15:55.815410
+17:22.104180
67.1p
28
Adam Sonehag
IK Stern
2:15:57.815690
+17:25.104460
67.1p
29
Einar Jensen
Nydalens Skiklub
2:16:05.816400
+17:32.105170
67.0p
30
Tomas Gunnarsson
OK Nackhe
2:17:03.822290
+18:31.111060
66.4p
31
Torbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:17:04.822330
+18:31.111100
66.4p
32
Andréas Thern
OK Skogshjortarna
2:17:22.824170
+18:50.112940
66.2p
33
Clas Olsson
Äspereds IF
2:17:26.824540
+18:54.113310
66.1p
34
Martin Beckman
OK Nackhe
2:18:34.831300
+20:01.120070
65.5p
35
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:19:43.838250
+21:11.127020
64.7p
36
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:19:50.838910
+21:17.127680
64.7p
37
Andreas Mäkinen
Äspereds IF
2:19:50.838920
+21:17.127690
64.7p
38
Peter Ask
Borås SK
2:20:25.842450
+21:53.131220
64.3p
39
Martin Sylvén
Skogsbygdens IF
2:20:34.843310
+22:01.132080
64.2p
40
Dennis Öberg
Göteborg
2:20:54.845370
+22:22.134140
64.0p
41
Magnus Blohm
Magra IS
2:21:15.847440
+22:43.136210
63.8p
42
Sebastian Persson
.
2:22:52.857160
+24:20.145930
62.9p
43
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:23:12.859160
+24:40.147930
62.7p
44
Magnus Ö Bernhed
Sävedalens AIK
2:23:41.862030
+25:08.150800
62.5p
45
Mattias Nilsson
Hultsfreds LK
2:23:54.863320
+25:21.152090
62.3p
46
Magnus Källberg
IF Rigor
2:23:57.863670
+25:25.152440
62.3p
47
Jonas Lycke
Anderstorps OK
2:24:14.865350
+25:42.154120
62.2p
48
Johannes Hellström
Strömstad
2:24:30.866980
+25:58.155750
62.0p
49
Lars Leijon
Mullsjö SOK
2:24:38.867760
+26:06.156530
61.9p
50
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
2:24:40.867950
+26:08.156720
61.9p
51
Staffan Herbst
AXA SC
2:25:04.870310
+26:31.159080
61.7p
52
Andreas Ulveström
Hestra IF
2:25:19.871890
+26:47.160660
61.6p
53
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:25:38.873770
+27:06.162540
61.4p
54
Tobias Hendén
Ulricehamns IF
2:25:42.874170
+27:10.162940
61.4p
55
Johan Gustafsson
Skogsbygdens IF
2:25:57.875660
+27:25.164430
61.2p
56
Mikael Lugn
Brännebrona SK
2:26:14.877360
+27:42.166130
61.1p
57
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
2:26:39.879840
+28:07.168610
60.8p
58
Andreas Westlin
IK Stern
2:26:43.880270
+28:11.169040
60.8p
59
Per Andersson
Borås SK
2:26:44.880380
+28:12.169150
60.8p
60
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:27:36.885550
+29:04.174320
60.3p
61
Peder Karlén
IF Hallby SOK
2:27:47.886610
+29:14.175380
60.3p
62
Johan Hördegårdh
IFK Göteborg
2:28:35.891430
+30:02.180200
59.8p
63
Marcus Trulsson
Härlövs IF
2:28:42.892120
+30:09.180890
59.8p
64
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
2:28:56.893530
+30:23.182300
59.7p
65
Eskil Mattsson
IK Stern
2:29:11.895070
+30:39.183840
59.5p
66
Anders Wadsten
OK Landehof
2:29:27.896690
+30:55.185460
59.4p
67
Richard Johansson
IF Hagen SK
2:30:34.903310
+32:01.192080
58.8p
68
Mikael Åström
Ronneby OK
2:30:52.905150
+32:20.193920
58.7p
69
Michael Persson
Mölndal
2:31:40.909970
+33:08.198740
58.3p
70
Per-Anders Lindén
Umara SC
2:33:01.918020
+34:28.206790
57.7p
71
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:33:03.918230
+34:30.207000
57.6p
72
Robert Lidström
IK Stern
2:33:05.918440
+34:33.207210
57.6p
73
David Christofferson
Borås GIF
2:33:29.920820
+34:56.209590
57.4p
74
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:33:47.922650
+35:15.211420
57.3p
75
Daniel Pettersson
Gnosjö FK
2:34:13.925260
+35:41.214030
57.1p
76
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:34:30.926930
+35:57.215700
57.0p
77
Linus Waldén
Nässjö Ski
2:34:44.928360
+36:12.217130
56.8p
78
Mathias Brorsson
IK Högaborgs Atleter
2:34:56.929590
+36:24.218360
56.8p
79
Kent Bernhardsson
Kungälvs RK
2:35:35.933470
+37:03.222240
56.5p
80
Johan Päivärinta
Borgstena IF
2:35:58.935700
+37:25.224470
56.3p
81
Johan Gustafsson
Magra IS
2:36:47.940610
+38:14.229380
55.9p
82
Per Pemberton
Göteborg
2:37:04.942320
+38:31.231090
55.8p
83
Torsten Sörvik
IK Stern
2:37:22.944110
+38:49.232880
55.7p
84
Gustav Boquist
IK Uven
2:37:23.944250
+38:51.233020
55.7p
85
Dan Johansson
Södra IF
2:37:37.945620
+39:04.234390
55.6p
86
Olle Wedin
Göteborg
2:38:23.950210
+39:50.238980
55.2p
87
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
2:38:53.953240
+40:21.242010
55.0p
87
Gunnar Holmberg
Skanska IF
2:38:53.953240
+40:21.242010
55.0p
89
Kristian Olsson
OK Kullingshof
2:39:47.958660
+41:15.247430
54.6p
90
Per-Olov Rudenstam
IK Vista
2:40:05.960480
+41:33.249250
54.5p
91
Fredrik Nyberg
OK Landehof
2:40:26.962550
+41:54.251320
54.3p
92
Anders Carlander
Skogsbygdens IF
2:40:27.962640
+41:55.251410
54.3p
93
Fredrik Svensson
IK Stern
2:40:28.962750
+41:56.251520
54.3p
94
Lars Brydolf
Lerum
2:40:52.965140
+42:20.253910
54.2p
95
Christian Melin
Göteborg
2:41:06.966580
+42:34.255350
54.1p
96
Björn Dicander
Magra IS
2:41:31.969030
+42:58.257800
53.9p
97
Marcus Almqvist
Axa SC
2:41:58.971770
+43:26.260540
53.7p
98
Michael Johansson
IK Stern
2:42:14.973370
+43:42.262140
53.6p
98
Andreas Thorold
IK Stern
2:42:14.973370
+43:42.262140
53.6p
100
Johan Nyman
Tranås SOL
2:42:43.976210
+44:10.264980
53.4p
101
Jörgen Dahnér
IK Stern
2:42:44.976300
+44:11.265070
53.4p
102
Oskar Waldemarsson
Göteborg
2:43:00.977920
+44:27.266690
53.3p
103
Daniel Holm
Tidaholm
2:43:39.981870
+45:07.270640
53.0p
104
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o MK
2:44:02.984100
+45:29.272870
52.9p
105
David Centervall
FK Finn
2:44:18.985720
+45:45.274490
52.8p
106
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
2:44:42.988140
+46:10.276910
52.6p
107
Niklas Petersson Fröling
AXA SC
2:44:45.988470
+46:13.277240
52.6p
108
Jonas Olsson
Äspereds IF
2:44:46.988530
+46:13.277300
52.6p
109
Henrik Wallin
IK Stern
2:45:01.990020
+46:28.278790
52.5p
110
Anders Fredriksson
Arvika IS
2:45:32.993100
+46:59.281870
52.3p
111
Hampus Johansson
Göteborg
2:45:48.994720
+47:15.283490
52.2p
112
Henrik Larsson
Högsäters GF
2:46:00.995980
+47:28.284750
52.1p
113
Mats Dahlberg
Borås SK
2:46:38.999760
+48:06.288530
51.8p
114
Jonas Lundgren
OK Alehof
2:46:42.1000140
+48:10.288910
51.8p
115
Carl Johan Wahlund
Göteborg
2:48:39.1011810
+50:06.300580
51.1p
116
Emil Helldin
Brännebrona SK
2:51:05.1026420
+52:32.315190
50.2p
117
Ronny Andersson
Lugi SK
2:51:06.1026510
+52:33.315280
50.2p
118
Marcus Åsgärde
Södra IF
2:51:48.1030760
+53:16.319530
49.9p
119
Robert Björk
IK Stern
2:52:10.1032960
+53:38.321730
49.8p
120
Joel Cederholm
AXA SC
2:52:13.1033240
+53:41.322010
49.8p
121
Rickard Olivecrona
IK Stern
2:52:14.1033340
+53:42.322110
49.8p
122
Olof Nilsson
Borås
2:52:41.1036020
+54:08.324790
49.6p
123
Erik Jansson
Brännebrona SK
2:52:43.1036220
+54:10.324990
49.6p
124
Stefan Pettersson
IK Stern
2:52:43.1036260
+54:11.325030
49.6p
125
Jonathan Mårtensson
AXA SC
2:53:32.1041150
+55:00.329920
49.3p
126
Thomas Swahn
Arvika IS
2:54:20.1045950
+55:48.334720
49.0p
127
Christer Corneliusson
Kungälvs RK
2:55:21.1052020
+56:48.340790
48.7p
128
Christer Wessberg
Volvo IF
2:55:54.1055360
+57:22.344130
48.5p
129
Henrik Engman
Vaggeryds SOK
2:57:01.1062050
+58:29.350820
48.1p
130
Jens Forsman
IK Ymer
2:57:24.1064320
+58:51.353090
48.0p
131
Tony Nilsson Johansson
AXA SC
2:58:07.1068660
+59:35.357430
47.8p
132
Kristoffer Larsson
Göteborg
2:59:10.1074950
+1:00:38.363720
47.4p
133
Henrik Esgård
Partille
2:59:30.1076920
+1:00:57.365690
47.3p
134
Clas Hallström
OK Landehof
3:00:33.1083210
+1:02:00.371980
47.0p
135
Tomas Johansson
Tidaholm SOK Sisu
3:01:18.1087720
+1:02:45.376490
46.8p
136
Klas Adolfsson
Borås SK
3:01:48.1090700
+1:03:15.379470
46.6p
137
Joel Bengtsson
Fjärås AIK
3:02:35.1095400
+1:04:02.384170
46.4p
138
Martin Trulsson
Härlövs IF
3:03:06.1098550
+1:04:34.387320
46.2p
139
Oskar Eckerbom
Östgöta Helikopter SK IF
3:05:09.1110830
+1:06:36.399600
45.6p
140
Magnus Hansson
Nybro Skidklubb
3:06:33.1119220
+1:08:00.407990
45.2p
141
Emir Halalkic
Göteborg
3:06:54.1121370
+1:08:22.410140
45.1p
142
Sven-Olof Nilsson
OK Landehof
3:07:19.1123890
+1:08:47.412660
44.9p
143
Martin Lundström
IK Stern
3:08:17.1129680
+1:09:45.418450
44.7p
144
David Kinberger
Göteborgs SK
3:08:23.1130260
+1:09:51.419030
44.6p
145
Johan Heidenvall
Tidaholm
3:10:45.1144490
+1:12:13.433260
44.0p
146
Johan Schildt
IK Hakarpspojkarna
3:11:16.1147500
+1:12:43.436270
43.8p
147
Jimmy Hamerius Hultberg
Preem IF
3:11:28.1148710
+1:12:55.437480
43.8p
148
Bengt Svensson
Skillingaryds FK
3:12:37.1155630
+1:14:04.444400
43.5p
149
Pär Andrén
Göteborg
3:12:43.1156210
+1:14:10.444980
43.4p
150
Albin Nilsson
Uddevalla
3:15:00.1169990
+1:16:28.458760
42.8p
151
Daniel Lingenhult
Volvo IF
3:15:26.1172570
+1:16:54.461340
42.7p
152
Måns Eriksson
Ronneby OK
3:15:32.1173160
+1:17:00.461930
42.7p
153
Sonny Lahti
Kungälv
3:17:56.1187580
+1:19:24.476350
42.1p
154
Sven Andersson
Göteborg
3:18:15.1189440
+1:19:43.478210
42.0p
155
Christoffer Smith
DEN
3:23:03.1218210
+1:24:30.506980
40.8p
156
John Lillvall
Göteborg
3:24:57.1229600
+1:26:24.518370
40.4p
157
Johan Ronner
IK Stern
3:30:27.1262670
+1:31:55.551440
39.1p
158
Robert Åberg
IK Stern
3:31:19.1267860
+1:32:47.556630
38.9p
159
Patric Andersson
Göteborg
3:43:06.1338510
+1:44:33.627280
36.5p
160
Pelle Söderberg
Partille
3:52:23.1394280
+1:53:51.683050
34.9p
161
Kent Lahti
Bollebygd
4:05:29.1472850
+2:06:57.761620
32.7p
162
Tobias Tann
Halmstad
4:06:55.1481410
+2:08:22.770180
32.5p
163
Emil Overby
DEN
4:13:39.1521890
+2:15:07.810660
31.5p
164
Erik Sten
Borås
4:23:50.1582940
+2:25:18.871710
30.1p
165
Christian Overby
DEN
4:39:05.1674480
+2:40:33.963250
28.3p
-
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Cristian Hagberg
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Karlsson
Överkalix IF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Runeson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Alrik
Tidaholm SOK Sisu
23:59:58.8639700
-
-
Johan Lindow
Gnosjö
23:59:58.8639700
-
-
Joel Gunnarsson
Lugi SK
23:59:58.8639700
-
-
Albin Sabo
Mölndal
23:59:58.8639700
-
-
Morgan Börjeson
Ringhals IF
23:59:58.8639700
-
-
Bill Nakos
ASK Växjö
23:59:58.8639700
-
-
Filip Johansson
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Friestad
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Rudklint
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Ove Helgee
Alstermo IF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Sonehag
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Peter Hilmersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Bengtsson
Stenungsunds OK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Hedlund
Ronneby OK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wadman
Arvika IS
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Larsson
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Anders Persson
Tormestorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Bergfors
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Tenglund
Södra IF
23:59:59.8639800
-
-
Benny Mild
Gällstadbygdens SOK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hasselgren
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Torvald Gunnarsson
Sävsjö
23:59:59.8639800
-
-
Johan Norrlin
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Åke Nilsson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Rydström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Gustafsson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Thorbjörn Andersson
SOK 68
23:59:59.8639800
-