Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2016-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Saga Fältenhag
Gästrikland
1:58.11780
2
Elina Franzén
Dalarna
2:00.11930
+1.50
3
Kajsa Rapp
Dalarna
2:01.12020
+2.140
4
Märta Rosenberg
Jämtland-härjedalen
2:04.12370
+5.490
5
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:05.12440
+6.560
6
Klara Andersson
Dalarna
2:05.12450
+6.570
7
Märta Andersson
Dalarna
2:07.12630
+8.750
8
Lova Broström
Östergötland
2:07.12640
+8.760
9
Saga Nilsson
Västerbotten
2:08.12700
+9.820
10
Anja Andersdotter
Örebro Län
2:08.12710
+9.830
11
Enja Jonsson
Jämtland-härjedalen
2:08.12720
+9.840
12
Alva Björk
Dalarna
2:08.12770
+9.890
13
Emma Lindqvist
Norrbotten
2:08.12780
+10.900
14
Ylva Olsson
Jämtland-härjedalen
2:08.12790
+10.910
15
Josefin Lindström
Gästrikland
2:09.12860
+10.980
16
Tilda Ström
Dalarna
2:10.12930
+11.1050
17
Tuva Dahlin
Västerbotten
2:11.13040
+12.1160
18
Anna Jonsson
Jämtland-härjedalen
2:12.13130
+13.1250
19
Elsa Holmbom
Norrbotten
2:12.13140
+13.1260
20
Emma Höglund
Ångermanland
2:13.13200
+14.1320
21
Sofie Franzén
Örebro Län
2:13.13220
+14.1340
22
Ida Nilsson
Medelpad
2:13.13240
+14.1360
23
Hanna Johansson
Värmland
2:13.13250
+14.1370
24
Elin West
Värmland
2:13.13290
+15.1410
25
Anna Novak
Jämtland-härjedalen
2:14.13310
+15.1430
26
Emelie Englund
Medelpad
2:15.13460
+16.1580
27
Elin Schönborg
Hälsingland
2:16.13530
+17.1650
28
Troja Schönborg
Hälsingland
2:16.13540
+17.1660
29
Ellen Sjölund
Jämtland-härjedalen
2:16.13560
+17.1680
30
Nelly Hedlund
Gästrikland
2:16.13570
+17.1690
31
Andrea Aulin
Småland
2:16.13590
+18.1710
32
Johanna Pahlin
Ångermanland
2:17.13600
+18.1720
32
Elsa Karlsson
Jämtland-härjedalen
2:17.13600
+18.1720
34
Tua Germann
Västerbotten
2:17.13620
+18.1740
35
Wilma Johansson
Jämtland-härjedalen
2:17.13660
+18.1780
35
Lisa Ekberg
Stockholm
2:17.13660
+18.1780
37
Julia Löfström
Uppland
2:18.13720
+19.1840
38
Lina Samulesson
Östergötland
2:18.13730
+19.1850
38
Lisa Nystedt
Stockholm
2:18.13730
+19.1850
40
Lovisa Moqvist
Göteborg
2:18.13740
+19.1860
41
Julia Järvholm
Västerbotten
2:18.13760
+19.1880
42
Sanna Sundström
Ångermanland
2:18.13790
+20.1910
43
Cora Badh
Västergötland
2:18.13790
+20.1910
44
Thula Olskims
Hälsingland
2:19.13860
+20.1980
45
Julia Lundgren
Västerbotten
2:19.13890
+21.2010
46
Agnes Öhrn
Medelpad
2:20.13930
+21.2050
47
Sara Ingard
Uppland
2:20.13940
+21.2060
48
Elin Modin
Ångermanland
2:20.13980
+22.2100
49
Maja Högfelt
Västergötland
2:21.14030
+22.2150
50
Cornelia Nilsson
Norrbotten
2:21.14090
+23.2210
51
Wilma Björn
Värmland
2:21.14090
+23.2210
52
Ebba Andersson
Dalarna
2:22.14100
+23.2220
53
Clara Johansson
Bohuslän-dal
2:22.14160
+23.2280
54
Lovisa Brink
Hälsingland
2:22.14170
+23.2290
55
Sally Berglund
Norrbotten
2:23.14290
+25.2410
56
Sigrid Hübenette
Ångermanland
2:23.14290
+25.2410
57
Elin Vesterlund
Västerbotten
2:24.14310
+25.2430
58
Alma Nordström
Uppland
2:24.14310
+25.2430
59
Julia Eriksson
Västergötland
2:24.14350
+25.2470
60
Emma Eriksson
Småland
2:24.14380
+26.2500
61
Clara Lundquist
Värmland
2:25.14420
+26.2540
62
Sofia Lundkvist
Norrbotten
2:26.14510
+27.2630
63
Malin Hörstedt
Västergötland
2:26.14520
+27.2640
64
Louisa Sjöholm
Stockholm
2:26.14590
+28.2710
65
Hanna Rydén
Uppland
2:26.14590
+28.2710
66
Agnes Bennett
Stockholm
2:27.14660
+28.2780
67
Thea Braneby
Värmland
2:27.14680
+29.2800
68
Elin Ekwall
Västergötland
2:27.14680
+29.2800
69
Emma Ling
Småland
2:29.14860
+30.2980
70
Cornelia Ivarsson
Gästrikland
2:30.14900
+31.3020
71
Hilda Lingman
Hälsingland
2:30.14960
+31.3080
72
Alma Gustavsson
Småland
2:30.14970
+31.3090
73
Hannah Forsman
Gästrikland
2:31.15010
+32.3130
74
Hanna Nilsson
Medelpad
2:31.15040
+32.3160
75
Elin Rindstig
Småland
2:32.15110
+33.3230
76
Julia Nordlander
Medelpad
2:32.15150
+33.3270
77
Emilia Bergström
Uppland
2:35.15440
+36.3560
78
Tove Lundh
Medelpad
2:37.15690
+39.3810
79
Moa Larsson
Medelpad
2:42.16140
+43.4260
80
Alva Zakrisson
Västerbotten
2:44.16300
+45.4420
81
Ellen Bylund
Uppland
2:45.16470
+46.4590
82
Julia Öhberg
Västerbotten
2:47.16610
+48.4730
83
Isabelle Fredriksson
Uppland
2:48.16740
+49.4860
84
Amanda Norrby
Västergötland
2:48.16760
+49.4880
-
Emma Eriksson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Wilma Tudén
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Linda Forsby
Värmland
23:59:59.8639800