Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Klassiskt
2016-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
26:59.161880
91.6p
2
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
28:12.169100
+1:12.7120
87.7p
3
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
28:19.169820
+1:19.7840
87.4p
4
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
28:41.172040
+1:41.10060
86.3p
5
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
29:08.174710
+2:08.12730
85.0p
6
Elin Mohlin
Åsarna IK
29:16.175590
+2:17.13610
84.6p
7
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
29:25.176410
+2:25.14430
84.2p
8
Linn Sömskar
IFK Umeå
29:30.176980
+2:31.15000
83.9p
9
Hedda Bångman
Offerdals SK
29:31.177030
+2:31.15050
83.9p
10
Marika Sundin
IFK Mora SK
29:35.177440
+2:35.15460
83.7p
11
Jonna Sundling
IFK Umeå
29:46.178590
+2:47.16610
83.2p
12
Helene Söderlund
IFK Mora SK
29:49.178800
+2:49.16820
83.1p
13
Emma Wikén
Åsarna IK
29:52.179120
+2:52.17140
82.9p
14
Hanna Falk
Ulricehamns IF
30:07.180650
+3:07.18670
82.2p
15
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
30:22.182140
+3:22.20160
81.6p
16
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
30:24.182330
+3:24.20350
81.5p
17
Maria Nordström
Ulricehamns IF
30:25.182490
+3:26.20510
81.4p
18
Elina Rönnlund
IFK Umeå
30:26.182590
+3:27.20610
81.4p
19
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
30:30.182990
+3:31.21010
81.2p
20
Lisa Dahl
Offerdals SK
30:40.183980
+3:41.22000
80.8p
21
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
30:49.184840
+3:49.22860
80.4p
22
Terese Andersson
IFK Umeå
30:54.185350
+3:54.23370
80.2p
23
Frida Hallquist
Åsarna IK
31:04.186300
+4:04.24320
79.8p
24
Emma Ribom
Kalix SK
31:07.186670
+4:07.24690
79.6p
25
Frida Erkers
IFK Mora SK
31:12.187110
+4:12.25130
79.4p
26
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
31:16.187520
+4:16.25540
79.3p
27
Helena Lundkvist
Kalix SK
31:16.187530
+4:16.25550
79.3p
28
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
31:20.187950
+4:20.25970
79.1p
29
Ida Indahl
Offerdals SK
31:20.187990
+4:21.26010
79.1p
30
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
31:23.188290
+4:24.26310
79.0p
31
Evelina Bångman
Offerdals SK
31:28.188730
+4:28.26750
78.8p
32
Sara Wadman
IFK Mora SK
31:32.189160
+4:32.27180
78.6p
33
Sofie Elebro
IFK Umeå
31:35.189470
+4:35.27490
78.5p
34
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
31:38.189720
+4:38.27740
78.4p
35
Lisa K Svensson
Åsarna IK
31:39.189880
+4:40.27900
78.3p
36
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
31:47.190600
+4:47.28620
78.0p
37
Ulrika Axelsson
Sya SK
31:52.191130
+4:52.29150
77.8p
38
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
31:53.191290
+4:54.29310
77.7p
39
Eva Johansson
Linköpings SK
32:03.192230
+5:03.30250
77.4p
40
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
32:05.192460
+5:05.30480
77.3p
41
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
32:06.192500
+5:06.30520
77.3p
42
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
32:09.192820
+5:09.30840
77.1p
43
Mimmi Björn
IFK Umeå
32:18.193790
+5:19.31810
76.8p
44
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
32:25.194470
+5:25.32490
76.5p
45
Maria Sundström
Strömnäs GIF
32:32.195140
+5:32.33160
76.2p
46
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
32:36.195560
+5:36.33580
76.1p
47
Julia Svan
Vansbro AIK SK
32:36.195570
+5:36.33590
76.1p
48
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
32:39.195820
+5:39.33840
76.0p
49
Evelina Sutro
IFK Mora SK
32:41.196080
+5:42.34100
75.9p
50
Jennie Jirhed
Östersunds SK
32:44.196380
+5:45.34400
75.8p
51
Emma Ivarsson
Årsunda IF
32:58.197700
+5:58.35720
75.3p
52
Emma Björklund
IFK Mora SK
32:58.197720
+5:58.35740
75.3p
53
Isabelle Persson
Stockviks SF
33:02.198120
+6:02.36140
75.1p
54
Sara Hallquist
Åsarna IK
33:22.200190
+6:23.38210
74.3p
55
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
33:24.200350
+6:24.38370
74.3p
56
Maria Jonasson
Östersunds SK
34:03.204220
+7:03.42240
72.9p
57
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
34:04.204300
+7:04.42320
72.9p
58
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
34:06.204590
+7:07.42610
72.8p
59
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
34:25.206470
+7:25.44490
72.1p
60
Sarah Hale
IFK Mora SK
34:51.209040
+7:51.47060
71.2p
61
Vilma Funck
IFK Kiruna
35:53.215290
+8:54.53310
69.2p
62
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
37:56.227530
+10:56.65550
65.5p
-
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
-
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-