Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E1 Klockmaster Supersprint Prolog
2016-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Prologtiderna.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Albin Larsson
Filipstads SF
18.1750
2
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
19.1810
+0
3
Malte Hendén
Ulricehamns IF
19.1830
+0
4
Lucas Mårts
IK Stern
19.1860
+1.10
5
Hugo Braam
Kimstad Goif
19.1870
+1.20
6
Arvid Trofast
Borensbergs IF CK
19.1890
+1.40
7
Emil Larsson
Filipstads SF
20.1910
+1.60
8
Olle Gedda
OK Landehof
20.1910
+1.60
9
Erik Pihl
Borås SK
20.1940
+1.90
10
Viktor Persson
Borås SK
20.1940
+1.90
11
Pål Hassellöf
IK Stern
20.1940
+1.90
12
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
20.1940
+1.90
13
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
20.1950
+2.100
14
Carl Björk
IFK Skövde SK
20.1970
+2.120
15
Oliver Hedberg
Sunne Slf
20.1970
+2.120
16
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
21.2000
+2.150
17
Tage Börjesson
Linköpings SK
21.2040
+2.190
18
Hampus Darius
Falköpings AIK SK
21.2040
+2.190
19
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
21.2070
+3.220
20
David Stomberg
Almby IK
21.2080
+3.230
21
Rasmus Ganebäck
Almby IK
21.2090
+3.240
22
Vile Torbrink
OK Landehof
21.2090
+3.240
23
Oskar Olsson
Äspereds IF
22.2110
+3.260
24
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
22.2130
+3.280
25
Isak Hertz
IF Hallby SOK
22.2140
+3.290
26
Malte Lundh
Almby IK
22.2140
+3.290
27
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
22.2150
+4.300
28
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
22.2170
+4.320
29
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
22.2180
+4.330
29
Wilmer Wall
Borås SK
22.2180
+4.330
31
Isac Dahlqvist
Ulricehamns IF
22.2190
+4.340
32
Linus Wedin
Garphyttans IF
22.2190
+4.340
33
Albin Lundkvist
Falköpings AIK SK
23.2210
+4.360
34
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
23.2220
+4.370
35
Alfred Swahn
OK Landehof
23.2220
+4.370
36
Alexander Gustavsson
Ulricehamns IF
23.2240
+4.390
37
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
24.2300
+5.450
38
Anton Olsson
Äspereds IF
24.2390
+6.540
39
Axel Kamstedt
IF Hallby SOK
25.2400
+6.550
40
Marcus Ramberg
Ulricehamns IF
26.2500
+7.650
41
Jacob Holmberg
Ulricehamns IF
30.2960
+12.1110
42
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
32.3110
+13.1260
43
Emil Ling
IF Hallby SOK
33.3280
+15.1430