Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA/Sävastspelen
2016-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sävast Ski Team IF
Plats: Sävast
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Simon Stenberg
Kalix SK
19:12.115100
84.6p
2
Andreas Karlsson
Kalix SK
19:33.117200
83.0p
3
Valdemar Nilsson
Bodens SK
19:43.118200
82.3p
H 20
8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Andersson
Sunderby SK
18:58.113700
85.6p
2
Johan Stridsman
I 19 IF
19:58.119700
81.2p
3
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
20:04.120300
80.8p
H 21
8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johan Häggström
Kalix SK
18:15.109400
89.1p
2
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
18:35.111400
87.5p
3
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
18:52.113100
86.1p
D 15
5.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
16:35.99400
2
Sofia Westerlund
Hemmingsmarks IF
18:51.113000
3
Tova Nyberg
OK Sarven
19:31.117000
D 16
5.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
16:39.99800
2
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
17:15.103400
3
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
17:18.103700
D 18
5.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
17:01.102000
66.9p
2
Amanda Lundström
Bodens SK
17:16.103500
65.8p
3
Evelina Niemi
Pajala IF
17:39.105800
64.1p
D 20
5.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
17:50.106900
63.4p
2
Ida Nordlund
Strömnäs GIF
18:29.110800
60.8p
D 21
5.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
15:23.92200
75.4p
2
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
15:46.94500
73.2p
3
Helena Lundkvist
Kalix SK
16:04.96300
71.6p
H 15
5.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
14:56.89500
2
Eelis Murto
OK Sarven
15:27.92600
3
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
16:22.98100
H 16
5.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattis Brunström
Bodens SK
15:49.94800
1
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
15:49.94800
3
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
16:01.96000
D 14
3.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
11:07.66600
2
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
11:09.66800
3
Emma Lindqvist
Bodens SK
11:29.68800
H 14
3.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
10:04.60300
2
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
10:10.60900
3
Hannes Mickelsson
Gällivare SK
10:18.61700
3
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
10:18.61700
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
9:15.55400
2
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
9:19.55800
3
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
9:34.57300
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
7:52.47100
2
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
8:43.52200
3
Jasmine Persson
Kalix SK
9:34.57300
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
8:26.50500
2
Albert Marjeta
Kalix SK
8:36.51500
3
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
8:55.53400
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
7:53.47200
2
David Lantto
Gällivare SK
8:29.50800
3
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
8:46.52500
D 11
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
7:32.45100
2
Lina Lantto
Gällivare SK
7:43.46200
3
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
7:46.46500
H 11
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
7:02.42100
2
William Roberts
Sävast Ski Team IF
7:36.45500
3
Albin Wollbrand
Luleå Gjutarens IF
7:40.45900
D 9
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
6:24.38300
2
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
6:25.38400
3
My Blomqvist
Sunderby SK
6:37.39600
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elsa Eriksson
Strömnäs GIF
5:55.35400
2
Isabelle Johnselius
Kalix SK
6:40.39900
3
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
6:43.40200
H 9
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vilgot Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
6:44.40300
2
Felix Nordgren
Sävast Ski Team IF
6:45.40400
3
Emil Brännström
Sävast Ski Team IF
7:08.42700
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
5:55.35400
1
Arvid Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
5:55.35400
3
Rasmus Normann
Strömnäs GIF
6:22.38100
D 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Nora Åsberg
Sävast Ski Team IF
-
Adina Aidanpää
Sunderby SK
-
Moa Vikström
Sävast Ski Team IF
-
Freja Vestermark
Sävast Ski Team IF
-
Saga Persson
Kalix SK
-
Linnèa Persson
Kalix SK
-
Astrid Lund
Luleå Gjutarens IF
-
Vilma Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
-
Cornelia Johansson
Sävast Ski Team IF
-
Irma Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
-
Tyra Helin
Sävast Ski Team IF
-
Vilma Gunnari
Sävast Ski Team IF
-
Elin Brännström
Sävast Ski Team IF
-
Alice Brännström
Sävast Ski Team IF
-
Tuva Berglund
Bodens SK
-
Thea Berglund
Bodens SK
H 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Ragnar Löfgren
Bodens SK
-
Milo Vikström
Sävast Ski Team IF
-
Emil Vesterlund
Sävast Ski Team IF
-
Nils Welin
Ersnäs IF
-
Oskar Sigfridsson
Sävast Ski Team IF
-
Alvar Sigfridsson
Sävast Ski Team IF
-
Rasmus Ovefalk
Sävast Ski Team IF
-
Hampus Ovefalk
Sävast Ski Team IF
-
Olle Nordström
Sävast Ski Team IF
-
Alexander Danielsson
Sävast Ski Team IF
-
Mikael Kynkääniemi
Kuivasjarven Aura
-
Andre Jonsson
Strömnäs GIF
-
Erik Hörnquist
Luleå Gjutarens IF
-
Noel Helin
Sävast Ski Team IF
-
Joar Eriksson
Sunderby SK
-
Axel Engström
Luleå Gjutarens IF
-
Emil Andersson
Kalix SK
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Sävastspelen 2020
Sävastspelen 2017
ICA/Sävastspelen 2016
ICA/Sävastspelen dag 2 2015
ICA/Sävastspelen Dag 1 2015
ICA/Sävastspelen 2014
ICA/Sävastspelen 2013
Sävastspelen 2012
ICA/Sävastspelen 2011
Tävlingar i närheten
Scandic/Intersport Cup Boden 2016
Scandic/Intersport Cup Boden Sprint 2016
Intersport Cup Boden Distans 2016
Elpex Classic del 2 2016
Total DM- Lilla Karlavagnen 2016
Skatamarksloppet 2016
USM Sprint 2016
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan