Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Scandic cup Hudiksvall Lördag
2016-02-20
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
24:17.145660
89.5p
2
Max Novak
Offerdals SK
24:42.148190
+25.2430
87.9p
3
Elias Dahl
Offerdals SK
24:52.149170
+35.3410
87.3p
4
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
24:56.149520
+38.3760
87.1p
5
Nils Augustsson
IFK Mora SK
24:58.149760
+41.4000
86.9p
6
Gabriel Strid
Sunne SLF
25:05.150440
+47.4680
86.5p
7
Adam Gillman
Garphyttans IF
25:11.151050
+53.5290
86.2p
8
Jonathan Engström
Borås SK
25:16.151500
+58.5740
85.9p
9
Gustav Nilsson
Hudiksvalls IF
25:17.151630
+59.5870
85.8p
10
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
25:22.152180
+1:05.6420
85.5p
11
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
25:31.153080
+1:14.7320
85.0p
12
Gustav Rotvold
Åsarna IK
25:32.153150
+1:14.7390
84.9p
13
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
25:40.153960
+1:23.8200
84.5p
14
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
25:48.154770
+1:31.9010
84.0p
15
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
25:53.155260
+1:36.9500
83.8p
16
Jens Selahn
Stockviks SF
25:55.155480
+1:38.9720
83.6p
17
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
25:56.155570
+1:39.9810
83.6p
18
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
25:57.155670
+1:40.9910
83.5p
19
John Leander
Åsarna IK
25:58.155780
+1:41.10020
83.5p
20
Anders Roos
Östersunds SK
26:01.156080
+1:44.10320
83.3p
21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
26:02.156150
+1:44.10390
83.3p
22
Oscar Lindell
Stockviks SF
26:05.156420
+1:47.10660
83.1p
23
August Spik
SK Leksand
26:05.156460
+1:48.10700
83.1p
24
Emil Thyrèn
Trönö IK
26:07.156600
+1:49.10840
83.0p
25
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
26:13.157250
+1:55.11490
82.7p
26
Carl Schogster
IFK Umeå
26:17.157660
+2:00.11900
82.4p
27
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
26:21.158060
+2:04.12300
82.2p
28
Elias Andersson
Sunderby SK
26:23.158250
+2:05.12490
82.1p
29
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
26:26.158530
+2:08.12770
82.0p
30
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
26:33.159230
+2:15.13470
81.6p
31
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
26:33.159240
+2:15.13480
81.6p
32
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
26:34.159320
+2:16.13560
81.6p
33
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
26:34.159360
+2:17.13600
81.5p
34
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
26:36.159520
+2:18.13760
81.5p
35
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
26:37.159610
+2:19.13850
81.4p
36
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
26:39.159820
+2:21.14060
81.3p
37
Jakob Jansson
Östersunds SK
26:50.160970
+2:33.15210
80.7p
38
David Larsson
Hudiksvalls IF
26:57.161600
+2:39.15840
80.4p
39
Martin Herbert
Sundbybergs IK
27:02.162180
+2:45.16420
80.1p
40
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
27:07.162640
+2:49.16880
79.8p
40
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
27:07.162640
+2:49.16880
79.8p
42
Albert Jónsson
Island
27:11.163090
+2:54.17330
79.6p
43
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
27:15.163460
+2:58.17700
79.4p
44
Mattias Sundin
Vårby IK
27:19.163840
+3:01.18080
79.2p
45
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
27:21.164070
+3:04.18310
79.1p
46
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
27:28.164720
+3:10.18960
78.8p
47
Emil Eriksson
Tierps IF
27:28.164780
+3:11.19020
78.8p
48
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
27:38.165750
+3:20.19990
78.3p
49
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
27:53.167270
+3:36.21510
77.6p
50
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
27:59.167860
+3:42.22100
77.3p
51
Erik Björkman
Täfteå IK
28:06.168590
+3:49.22830
76.9p
52
Kieran Jones
Canada
28:09.168870
+3:52.23110
76.8p
53
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
28:10.168950
+3:52.23190
76.8p
54
Alexander Svensson
Äspereds IF
28:29.170830
+4:11.25070
75.9p
55
David Dahl
Visborgs OK
28:44.172330
+4:26.26570
75.2p
56
William Westerlund
Falu IK
28:45.172460
+4:28.26700
75.2p
57
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
28:45.172470
+4:28.26710
75.2p
58
Jack Sjödin
Junsele IF
28:55.173480
+4:38.27720
74.7p
59
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
29:01.174010
+4:43.28250
74.5p
60
Martin Edman
Ulricehamns IF
29:12.175140
+4:54.29380
74.0p
61
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
29:20.175920
+5:02.30160
73.7p
62
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
29:26.176570
+5:09.30810
73.4p
63
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
29:27.176690
+5:10.30930
73.3p
64
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
29:58.179760
+5:41.34000
72.0p
65
Markus Nordmark
Nässjö SF
30:08.180730
+5:50.34970
71.6p
66
Joakim Ståhl
Järbo IF
30:42.184140
+6:24.38380
70.3p
67
Charlie Greenberg
Duveds IF
31:17.187610
+6:59.41850
69.0p
-
Elias Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
-