Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport cup Hudiksvall Fristil
2016-02-21
Deltävling i
Intersport Cup 2016
<<< Intersport cup Torsby Fristil
Intersport cup Torsby Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
35:44.214350
93.3p
2
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
35:59.215880
+15.1430
92.8p
3
Johan Häggström
Kalix SK
36:19.217870
+35.3420
92.0p
4
Jesper Modin
Piteå Elit SK
36:20.217930
+35.3480
92.0p
5
Oscar Kardin
Östersunds SK
36:20.217970
+36.3520
92.0p
6
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
36:24.218390
+40.3940
91.8p
7
Bill Impola
SK Bore
36:25.218430
+40.3980
91.8p
7
Axel Ekström
Garphyttans IF
36:25.218430
+40.3980
91.8p
9
Petter Engdahl
Östersunds SK
36:27.218640
+42.4190
91.8p
10
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
36:39.219880
+55.5430
91.3p
11
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
36:53.221210
+1:08.6760
90.8p
12
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
36:56.221580
+1:12.7130
90.7p
13
Victor Hallquist
Åsarna IK
37:11.223030
+1:26.8580
90.2p
14
Edvard Sundman
Åsarna IK
37:24.224360
+1:40.9910
89.8p
15
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
37:29.224820
+1:44.10370
89.6p
16
Jacob Engström
Kalix SK
37:34.225300
+1:49.10850
89.4p
17
Emil Persson
Östersunds SK
37:34.225360
+1:50.10910
89.4p
18
Andrei Lamov
Russia
37:35.225420
+1:50.10970
89.4p
19
Arvid Forss
Åsarna IK
37:36.225590
+1:52.11140
89.3p
20
Mattias Bångman
Offerdals SK
37:52.227170
+2:08.12720
88.8p
21
Gilberto Panisi
Italy
38:12.229160
+2:28.14710
88.1p
22
Johannes Ringsby
SK Bore
38:16.229530
+2:31.15080
88.0p
23
Jens Andersson
Kalix SK
38:17.229620
+2:32.15170
88.0p
24
Emil Svensson
Åsarna IK
38:25.230490
+2:41.16040
87.7p
25
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
38:31.231020
+2:46.16570
87.5p
26
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
38:32.231190
+2:48.16740
87.5p
27
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
38:33.231220
+2:48.16770
87.5p
28
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
38:46.232590
+3:02.18140
87.0p
29
Daniel Södersten
Orsa SK
38:50.232920
+3:05.18470
86.9p
30
Henrik Ottosson
Åsarna IK
38:51.233030
+3:06.18580
86.9p
31
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
38:52.233100
+3:07.18650
86.9p
32
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
38:53.233220
+3:08.18770
86.8p
33
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
38:54.233360
+3:10.18910
86.8p
34
Simon Persson
IFK Umeå
39:00.233920
+3:15.19470
86.6p
35
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
39:01.234000
+3:16.19550
86.6p
36
Joel Lager
Garphyttans IF
39:02.234180
+3:18.19730
86.5p
37
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
39:10.234910
+3:25.20460
86.3p
38
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
39:18.235730
+3:33.21280
86.0p
39
David Nordström
IFK Umeå
39:24.236340
+3:39.21890
85.8p
40
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
39:26.236530
+3:41.22080
85.8p
41
Carl Quicklund
Östersunds SK
39:36.237500
+3:51.23050
85.5p
42
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
39:38.237740
+3:53.23290
85.4p
43
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
39:48.238730
+4:03.24280
85.1p
44
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
39:54.239300
+4:09.24850
84.9p
45
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
40:01.240070
+4:17.25620
84.7p
46
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
40:10.240970
+4:26.26520
84.4p
47
Anton Persson
SK Bore
40:17.241630
+4:32.27180
84.2p
48
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
40:18.241740
+4:33.27290
84.2p
49
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
40:23.242200
+4:38.27750
84.0p
50
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
40:23.242280
+4:39.27830
84.0p
51
Viktor Axelsson
Borås SK
40:25.242480
+4:41.28030
83.9p
52
Jesper Thor
Åsarna IK
40:29.242840
+4:44.28390
83.8p
53
Petter Hedman
IFK Umeå
41:13.247220
+5:28.32770
82.5p
54
Martin Johansson
Linköpings SK
41:17.247610
+5:32.33160
82.4p
55
Emil Lagergren
Tynderö IK
41:38.249790
+5:54.35340
81.8p
56
Andre Larsson
Svegs IK
41:54.251390
+6:10.36940
81.4p
57
Daniel Holmgren
IFK Umeå
41:55.251470
+6:11.37020
81.3p
58
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
44:04.264360
+8:20.49910
77.9p
59
David Thorell
IK Stern
44:54.269330
+9:09.54880
76.6p
60
Mikael Gardelin
Visborgs OK
50:03.300210
+14:18.85760
69.6p
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Sævar Birgisson
Island
23:59:59.8639800
-
-
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
-
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Karlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Karl-Johan Westberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-