Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skandinavisk Cup / Intersport Cup Fristil
2016-01-08
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandinavian Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Ström Nakstad
Norway
26:19.157840
87.3p
2
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:29.158880
+10.940
86.7p
3
Silje Øyre Slind
Norway
27:04.162310
+44.4370
84.7p
4
Maria Nordström
Ulricehamns IF
27:15.163420
+55.5480
84.1p
5
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
27:35.165470
+1:16.7530
82.9p
6
Barbro Kvåle
Norway
27:37.165650
+1:18.7710
82.8p
7
Emilie Kristoffersen
Norway
27:47.166620
+1:27.8680
82.3p
8
Lisa Dahl
Offerdals SK
27:55.167440
+1:36.9500
81.8p
9
Marika Sundin
IFK Mora SK
27:57.167690
+1:38.9750
81.7p
10
Lovise Heimdal
Norway
27:58.167710
+1:38.9770
81.7p
11
Maija Hakala
Finland
28:05.168430
+1:45.10490
81.3p
12
Berit Mogstad
Norway
28:05.168460
+1:46.10520
81.3p
13
Marjaana Pitkaenen
Finland
28:15.169400
+1:55.11460
80.8p
14
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
28:19.169820
+1:59.11880
80.6p
14
Frida Erkers
IFK Mora SK
28:19.169820
+1:59.11880
80.6p
16
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
28:20.169940
+2:01.12000
80.5p
17
Inger Bonden
Norway
28:31.171050
+2:12.13110
79.9p
18
Marthe Bjørnsgaard
Norway
28:33.171230
+2:13.13290
79.9p
19
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
28:36.171500
+2:16.13560
79.7p
20
Ida Indahl
Offerdals SK
28:48.172730
+2:28.14790
79.1p
21
Annika Taylor
Storbritannien
28:49.172870
+2:30.14930
79.0p
22
Frida Hallquist
Åsarna IK
28:50.172940
+2:31.15000
79.0p
23
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
28:53.173290
+2:34.15350
78.8p
24
Elin Mohlin
Åsarna IK
28:57.173690
+2:38.15750
78.6p
25
Magni Smedås
Norway
29:01.174040
+2:42.16100
78.4p
26
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
29:06.174560
+2:47.16620
78.2p
27
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
29:09.174850
+2:50.16910
78.0p
28
Elise Røer Drabløs
Norway
29:09.174870
+2:50.16930
78.0p
29
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
29:19.175830
+2:59.17890
77.6p
30
Kati Tammjarv
Estonia
29:20.175990
+3:01.18050
77.5p
31
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
29:24.176320
+3:04.18380
77.3p
32
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
29:24.176370
+3:05.18430
77.3p
33
Henriette Mikkelsen Heitmann
Norway
29:29.176860
+3:10.18920
77.1p
34
Solveig Krueger Hegstad
Norway
29:32.177190
+3:13.19250
76.9p
35
Frida Hagström
Anundsjö IF
29:39.177860
+3:20.19920
76.6p
36
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
29:40.177980
+3:21.20040
76.5p
37
Sofie Elebro
IFK Umeå
29:44.178330
+3:24.20390
76.4p
38
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
29:47.178660
+3:28.20720
76.2p
39
Mari Stoeen Gussiaas
Norway
29:51.179000
+3:31.21060
76.1p
40
Evelina Bångman
Offerdals SK
29:51.179050
+3:32.21110
76.0p
41
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
30:05.180460
+3:46.22520
75.4p
42
Lisa Larsen
Ulricehamns IF
30:06.180540
+3:47.22600
75.4p
43
Eva Johansson
Linköpings SK
30:07.180600
+3:47.22660
75.3p
44
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
30:14.181310
+3:54.23370
75.0p
45
Emma Ivarsson
Årsunda IF
30:15.181490
+3:56.23550
74.9p
46
Hennariikka Rahkola
Finland
30:16.181570
+3:57.23630
74.9p
47
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
30:23.182260
+4:04.24320
74.6p
48
Anna Emilie Kant
Norway
30:23.182290
+4:04.24350
74.6p
49
Frida Gustavsson
Biathlon Östersund IF
30:24.182300
+4:04.24360
74.6p
50
Julia Svan
Vansbro AIK SK
30:25.182430
+4:05.24490
74.5p
51
Eeva Nurmi
Finland
30:37.183660
+4:18.25720
74.0p
52
Renate Bergset Tjetland
Norway
30:46.184510
+4:26.26570
73.6p
53
Alicia Persson
Stockviks SF
30:55.185420
+4:35.27480
73.2p
54
Sara Hallquist
Åsarna IK
31:22.188140
+5:03.30200
72.1p
55
Helena Lundkvist
Kalix SK
31:57.191660
+5:38.33720
70.6p
56
Stine Skaarseth
Norway
31:58.191780
+5:39.33840
70.6p
57
Marthe Kristine Hafsahl Karset
Norway
32:20.193960
+6:01.36020
69.7p
58
Felicia Lindqvist
Biathlon Östersund IF
33:01.198070
+6:42.40130
68.2p
59
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
34:03.204200
+7:43.46260
65.9p
60
Julia Nyström
Nordingrå SK
35:37.213650
+9:18.55710
62.8p
61
Bruna Moura
Brazil
42:41.256030
+16:21.98090
51.8p
62
Gabriela Neres
Brazil
44:14.265350
+17:55.107410
49.8p
-
Kristine K Torgersen
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:59:58.8639700
-
-
Helene Söderlund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Kathrine Rolsted Harsem
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Merete Myrseth
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Linn Sömskar
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Silje Theodorsen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anne Kjersti Veidekke Kalvå
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Katri Lylynpera
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Silja TARVONEN
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Andrea Julin
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Karianne Jevne
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Leena Nurmi
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Emilie Fleten
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anniken Jørgensen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Emilie Kongsten
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Anne Lise Grubbmo
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
-
Wenche Aune Snildalsli
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Sarah Hale
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Tiia Rantala
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Marit Robertsen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Line Sundsvik
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Sigrid Nordgården
Norway
23:59:59.8639800
-