Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2005-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nils Broman
Skellefteå SK
2:41:11.967000
71.7p
2
Ulf Larsson
IK Stern
2:50:29.1022800
+9:18.55700
67.7p
3
Jan Lundholm
Bolidens SK
2:54:02.1044100
+12:51.77000
66.4p
4
Jimmy Engström
Strömnäs GIF
3:02:03.1092200
+20:52.125100
63.4p
5
Gösta Broman
Skellefteå SK
3:02:19.1093800
+21:08.126700
63.3p
6
Östen Markström
Bureå IF
3:03:43.1102200
+22:32.135100
62.9p
7
Peder Selln
Skellefteå SK
3:08:14.1129300
+27:03.162200
61.4p
8
La Mannberg
Skellefteå OK
3:08:31.1131000
+27:20.163900
61.3p
9
Lars Pettersson
Skellefteå SK
3:09:28.1136700
+28:17.169600
61.0p
10
Carl-Johan Wallin
Sundbybergs IK
3:09:33.1137200
+28:22.170100
60.9p
11
Åke Persson
Skellefteå SK
3:10:05.1140400
+28:54.173300
60.8p
12
Staffan Wahlberg
Bolidens SK
3:10:32.1143100
+29:21.176000
60.6p
13
Hasse Liedgren
Kågedalens SK
3:12:56.1157500
+31:45.190400
59.9p
14
Dan Granlund
Skellefteå SK
3:13:15.1159400
+32:04.192300
59.8p
15
John Carlbäck
Skellefteå SK
3:14:18.1165700
+33:07.198600
59.4p
16
Daniel Hägglöv
Strömnäs GIF
3:14:52.1169100
+33:41.202000
59.3p
16
Jan Mattsson
Skellefteå SK
3:14:52.1169100
+33:41.202000
59.3p
18
Göran Danielsson
Näldens IF
3:16:40.1179900
+35:29.212800
58.7p
19
Rolf Andersson
Skellefteå SK
3:19:43.1198200
+38:32.231100
57.8p
20
Rune Gabrielsson
Skellefteå SK
3:20:39.1203800
+39:28.236700
57.6p
21
Jan-Erik Westman
SK Örnvingen
3:20:45.1204400
+39:34.237300
57.5p
22
Rickard Rosen
Bilbolagets Mk
3:21:47.1210600
+40:36.243500
57.2p
23
Andreas Ritzen
Gellivare Skidallians IK
3:23:21.1220000
+42:10.252900
56.8p
24
Jörgen Berglund
Hemmingsmarks IF
3:23:31.1221000
+42:20.253900
56.7p
25
Mikael Edvardsson
Skellefteå SK
3:27:44.1246300
+46:33.279200
55.6p
26
K-G Wahlberg
Kågedalens SK
3:28:23.1250200
+47:12.283100
55.4p
27
Tommy Forsberg
Hägglunds IOFK
3:29:15.1255400
+48:04.288300
55.2p
28
Jonas Sundström
Porjus IK
3:29:43.1258200
+48:32.291100
55.1p
29
Håkan Gren
Skellefteå SK
3:30:14.1261300
+49:03.294200
54.9p
30
Johan Bergman
Strömnäs GIF
3:30:25.1262400
+49:14.295300
54.9p
31
Sven Broman
Skellefteå SK
3:31:28.1268700
+50:17.301600
54.6p
32
Johan Viklund
Ljusvattnets IF
3:35:09.1290800
+53:58.323700
53.7p
33
Kent Ernerstedt
Lycksele IF
3:35:23.1292200
+54:12.325100
53.6p
34
Eskil Bergren
Skellefteå SK
3:35:40.1293900
+54:29.326800
53.6p
35
Anders Burman
Alimak IF
3:36:19.1297800
+55:08.330700
53.4p
36
Lars Bergman
Skellefteå SK
3:36:52.1301100
+55:41.334000
53.3p
37
Lars-Erik Larsson
Kågedalens SK
3:37:17.1303600
+56:06.336500
53.2p
38
Kurt Marklund
Skellefteå SK
3:38:09.1308800
+56:58.341700
52.9p
39
Kenneth Jatko
Pajala IF
3:38:36.1311500
+57:25.344400
52.8p
40
Anders Lundqvist
IFK Lidingö SOK
3:41:59.1331800
+1:00:48.364700
52.0p
41
Manne Henriksson
Skellefteå SK
3:42:54.1337300
+1:01:43.370200
51.8p
41
Thorbjörn Johansson
Skellefteå SK
3:42:54.1337300
+1:01:43.370200
51.8p
43
Roger Lindgren
Alimak IF
3:45:07.1350600
+1:03:56.383500
51.3p
44
Simon Jönsson
Blåvikssjöns IF
3:48:02.1368100
+1:06:51.401000
50.6p
45
Gabriel Waaranpää
Skellefteå SK
3:50:10.1380900
+1:08:59.413800
50.2p
46
Simon Larsson
Skellefteå SK
3:51:25.1388400
+1:10:14.421300
49.9p
47
Klas Antonsson
Skellefteå SK
3:58:08.1428700
+1:16:57.461600
48.5p
48
Anders Marklund
Skellefteå SK
4:02:38.1455700
+1:21:27.488600
47.6p
49
Björn Genborg
Skellefteå SK
4:03:20.1459900
+1:22:09.492800
47.5p
50
Henrik Lundström
Bolidens SK
4:03:36.1461500
+1:22:25.494400
47.4p
51
Alexander Tegelström
Skellefteå SK
4:09:51.1499000
+1:28:40.531900
46.2p
52
Sture Eriksson
Bureå IF
4:10:22.1502100
+1:29:11.535000
46.1p
53
Andreas Lundberg
Burträsk SK
4:15:13.1531200
+1:34:02.564100
45.3p
54
Jan Strömbergsson
Skellefteå SK
4:15:15.1531400
+1:34:04.564300
45.2p
55
Rasrnus Wikner
Ericsson Kista SK
4:18:14.1549300
+1:37:03.582200
44.7p
56
Östen Wiklund
Bureå IF
4:24:50.1588900
+1:43:39.621800
43.6p
57
Hans-Erik Lundgren
Skellefteå SK
4:44:52.1709100
+2:03:41.742000
40.5p
58
Chris Power
Bolidens SK
4:46:30.1718900
+2:05:19.751800
40.3p
59
Manfred Lindvall
Bolidens SK
4:49:18.1735700
+2:08:07.768600
39.9p