Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna Sprint
2015-12-04
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Karl-Johan Westberg
Sweden
3:14.19312
2
Johan Edin
Sweden
3:14.19389
3
Jesper Nyström
Sweden
3:15.19465
4
Anton Lindblad
Sweden
3:15.19494
5
Gustav Nordström
Sweden
3:25.20488
6
Simon Persson
Sweden
3:37.21611
Semifinal
7
Carl Quicklund
Sweden
8
Johan Häggström
Sweden
3:30.20920
9
Robin Norum
Sweden
10
Anton Karlsson
Sweden
3:35.21490
11
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
3:45.22450
12
Erik K Hoffsbakken
Norway
4:18.25732
Kvartsfinal
13
Emil Johansson
Sweden
14
Anton Hedlund
Sweden
3:24.20383
15
Olof Jonsson
Sweden
3:25.20407
16
Jens Andersson
Sweden
3:20.19921
17
Jesper Modin
Sweden
3:20.19998
18
Fredrik Andreé
Sweden
3:25.20405
19
Jacob Engström
Sweden
3:25.20432
20
Erik Silfver
Sweden
3:28.20746
21
Victor Gustafsson
Sweden
3:23.20265
22
Anton Persson
Sweden
3:25.20463
23
Henrik Ottosson
Sweden
3:28.20707
24
3:29.20824
25
Arvid Forss
Sweden
3:34.21303
26
Axel Ekström
Sweden
3:29.20855
27
Gabriel Thorn
Sweden
3:31.21057
28
Karl Johan Dyvik
Sweden
3:32.21148
29
Eddie Edstroem
Sweden
3:34.21314
30
Daniel Svensson
Sweden
4:19.25838
Kval
31
Daniel Svensson
IFK Mora SK
3:32.21150
32
Anders Jonsson
Stockviks SF
3:33.21280
33
Eddie Edström
Stockviks SF
3:36.21540
34
David Nordström
IFK Umeå
3:36.21580
35
Simon Lageson
Åsarna IK
3:36.21590
36
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
3:37.21600
37
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:37.21620
38
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
3:37.21630
39
Emil Svensson
Åsarna IK
3:39.21840
40
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
3:39.21850
41
Sebastian Olsson
Stockviks SF
3:39.21870
42
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
3:40.21920
42
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
3:40.21920
44
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
3:40.21930
45
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
3:41.22000
45
Patrik Tallbom
Östersunds SK
3:41.22000
47
Mattias Bångman
Offerdals SK
3:41.22010
47
Oscar Kardin
Östersunds SK
3:41.22010
49
Johannes Ringsby
SK Bore
3:41.22030
50
Lasse Hulgaard
Danmark
3:41.22040
51
Håkan Emilsson
Offerdals SK
3:41.22080
52
Edvard Sundman
Åsarna IK
3:43.22250
52
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:43.22250
54
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
3:43.22290
55
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
3:44.22310
56
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:44.22360
57
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
3:44.22380
58
Johan Eriksson
Åsarna IK
3:45.22460
59
Måns Sunesson
Sellnäs IF
3:46.22550
60
Emil Ekman
Ulricehamns IF
3:46.22560
61
Jaunius Drusys
Lithuania
3:48.22710
61
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
3:48.22710
63
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
3:48.22760
64
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
3:48.22780
65
Daniel Södersten
Orsa SK
3:49.22820
66
Rasmus Blom
SK Bore
3:49.22880
67
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
3:49.22890
68
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
3:50.22940
69
Viktor Axelsson
Borås SK
3:51.23060
70
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
3:52.23100
71
Andre Larsson
Svegs IK
3:52.23110
72
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
3:53.23220
72
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
3:53.23220
74
Victor Hallquist
Åsarna IK
3:53.23270
75
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
3:54.23360
76
Marcos Puigdefabregas
Spain
3:55.23400
77
Erik Persson
IF Hallby SOK
3:56.23500
78
Carl Olander
IK Stern
3:57.23640
79
Daniel Holmgren
IFK Umeå
3:57.23670
80
Jesper Thor
Åsarna IK
3:58.23710
81
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
3:59.23820
82
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:59.23830
83
Per Sandberg
Filipstads SF
4:02.24110
84
Marcus Johansson
Gillberga SK
4:04.24340
85
Emil Persson
Östersunds SK
4:04.24350
86
Sam CAIRNS
Storbritannien
4:06.24550
87
Erik Strindlund
Östersunds SK
4:08.24730
88
Tue Roemer
Danmark
4:10.24910
89
Eirik Stonor
Danmark
4:19.25880
90
Erik Finnskog
Tranemo IF
4:23.26210
91
Anders Kallings
Visborgs OK
4:32.27130
92
Leandro Lutz
Brazil
4:49.28890
93
Jordan ANDREWS
Storbritannien
4:50.28980
94
Paulo Santos
Brazil
5:02.30160
95
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
95
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
95
Gilberto Panisi
Italy
23:59:59.8639800
95
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
95
Jens Hulgaard
Täfteå IK
23:59:59.8639800
95
Ajlan RASTIC
Serbien
23:59:59.8639800
95
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800