Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2015-11-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Niklas Dyrhaug
Nor
31:44.190360
96.3p
2
Daniel Myrmael Helgestad
Nor
31:47.190650
+2.190
96.2p
3
Chris Andre Jespersen
Nor
31:54.191340
+9.880
95.8p
4
Anders Svanebo
Stockviks SF
32:01.192080
+17.1620
95.4p
5
Martin Johansson
IFK Mora SK
32:02.192170
+18.1710
95.3p
6
Lars Ove Aunli
Norway
32:14.193360
+30.2900
94.7p
7
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
32:14.193380
+30.2920
94.7p
8
Hallvard Loefald
Nor
32:28.194750
+43.4290
94.0p
9
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
32:47.196670
+1:03.6210
93.0p
10
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
32:48.196780
+1:04.6320
92.9p
11
John Kristian Dahl
Norway
32:53.197240
+1:08.6780
92.7p
12
Karl-johan Westberg
Borås SK
32:57.197600
+1:12.7140
92.5p
13
Ole-marius Bach
Nor
33:00.197900
+1:15.7440
92.3p
14
Magnus Stensaas
Nor
33:00.197980
+1:16.7520
92.3p
15
Jens Burman
Åsarna IK
33:15.199450
+1:30.8990
91.5p
15
Mattia Pellegrin
Ita
33:15.199450
+1:30.8990
91.5p
17
Sindre Saetre Hammerlund
Nor
33:18.199720
+1:33.9260
91.4p
18
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
33:18.199740
+1:33.9280
91.4p
19
Axel Ekström
Garphyttans IF
33:18.199790
+1:34.9330
91.4p
20
Petr Novak
Cze
33:25.200460
+1:41.10000
91.0p
21
Jimmie Johnsson
Axa SC
33:28.200790
+1:44.10330
90.9p
22
Jörgen Brink
Delsbo IF
33:29.200870
+1:45.10410
90.8p
23
Tomas Northug
Nor
33:31.201030
+1:46.10570
90.8p
24
Robin Norum
IFK Umeå
33:32.201100
+1:47.10640
90.7p
25
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
33:34.201310
+1:49.10850
90.6p
26
Bill Niemi-impola
SK Bore
33:34.201370
+1:50.10910
90.6p
27
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
33:38.201740
+1:53.11280
90.4p
28
Tore Bjoerseth Berdal
Nor
33:43.202280
+1:59.11820
90.2p
29
Espen Sundsvik
Nor
33:50.202910
+2:05.12450
89.8p
30
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
33:52.203140
+2:07.12680
89.7p
31
Luca Orlandi
Ita
33:53.203270
+2:09.12810
89.7p
32
Gilberto Panisi
Ita
33:57.203600
+2:12.13140
89.5p
33
Arvid Forss
Åsarna IK
34:00.203930
+2:15.13470
89.4p
34
Anders Jonsson
Stockviks SF
34:00.203970
+2:16.13510
89.3p
35
Johan Hundseth
Nor
34:03.204260
+2:19.13800
89.2p
36
Oskar Kardin
Östersunds SK
34:04.204380
+2:20.13920
89.1p
37
Thomas Hetland
Norway
34:05.204410
+2:20.13950
89.1p
38
Markus Ruus
Åsarna IK
34:06.204520
+2:21.14060
89.1p
39
Rune Malo Oedegaard
Norway
34:06.204580
+2:22.14120
89.0p
40
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
34:07.204640
+2:22.14180
89.0p
41
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
34:11.205070
+2:27.14610
88.8p
42
Petter Engdahl
Östersunds SK
34:12.205150
+2:27.14690
88.8p
43
Oscar Persson
SK Bore
34:12.205180
+2:28.14720
88.8p
44
Gjermund Loefald
Nor
34:16.205510
+2:31.15050
88.6p
45
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
34:16.205580
+2:32.15120
88.6p
46
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
34:22.206140
+2:37.15680
88.3p
47
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
34:23.206210
+2:38.15750
88.3p
48
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
34:26.206580
+2:42.16120
88.1p
49
David Nordström
IFK Umeå
34:31.207070
+2:47.16610
87.9p
50
Sindre Groenflaten
Nor
34:34.207310
+2:49.16850
87.8p
51
Sjur Obrestad Gabrielsen
Nor
34:34.207340
+2:49.16880
87.8p
52
Erik K Hoffsbakken
Nor
34:41.208080
+2:57.17620
87.4p
53
Truls Torvik
Nor
34:44.208350
+2:59.17890
87.3p
54
Carl Qvicklund
Östersunds SK
34:47.208690
+3:03.18230
87.1p
55
Jens Andersson
Kalix SK
34:49.208840
+3:04.18380
87.1p
56
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
34:50.208980
+3:06.18520
87.0p
57
Markus Emaus Holm
Nor
34:53.209250
+3:08.18790
86.9p
58
Eddie Edström
Stockviks SF
34:54.209370
+3:10.18910
86.8p
59
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
34:55.209490
+3:11.19030
86.8p
60
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
34:58.209750
+3:13.19290
86.7p
61
Ondrej Horyna
Cze
34:59.209820
+3:14.19360
86.6p
62
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
35:03.210260
+3:19.19800
86.4p
63
Joergen Dahl Paule
Nor
35:03.210290
+3:19.19830
86.4p
64
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
35:04.210350
+3:19.19890
86.4p
64
Sturla Lie
Nor
35:04.210350
+3:19.19890
86.4p
66
Johannes Ringsby
SK Bore
35:06.210510
+3:21.20050
86.3p
67
Johan Lövgren
Vännäs SK
35:06.210550
+3:21.20090
86.3p
68
Phillip Bellingham
Aus
35:14.211320
+3:29.20860
86.0p
69
Brynjar Kristinsson
Ulricehamns IF
35:24.212330
+3:39.21870
85.5p
69
Torleif Syrstad
Nor
35:24.212330
+3:39.21870
85.5p
71
Magnus Gjemse
Nor
35:32.213110
+3:47.22650
85.2p
72
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
35:32.213160
+3:48.22700
85.2p
73
Jacob Engström
Kalix SK
35:34.213320
+3:49.22860
85.1p
74
Joergen Borgersen
Nor
35:35.213440
+3:50.22980
85.0p
74
Torstein Haaker Dagestad
Nor
35:35.213440
+3:50.22980
85.0p
76
Even Northug
Nor
35:37.213620
+3:52.23160
85.0p
77
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
35:45.214430
+4:00.23970
84.6p
78
Einar Trefall
Nor
35:51.215070
+4:07.24610
84.3p
79
Sondre Handeland
Nor
35:57.215650
+4:12.25190
84.1p
80
Patrik Tallbom
Östersunds SK
35:59.215800
+4:14.25340
84.0p
81
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
35:59.215860
+4:15.25400
84.0p
82
Markus Jönsson
Tranemo IF Skidklubb
36:00.215970
+4:16.25510
84.0p
83
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
36:07.216600
+4:22.26140
83.7p
84
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
36:07.216620
+4:22.26160
83.7p
85
Thomas Hjalmar Westgaard
Nor
36:11.217050
+4:26.26590
83.5p
86
Rasmus Blom
SK Bore
36:11.217070
+4:27.26610
83.5p
87
Damir Rastic
Serbien
36:14.217300
+4:29.26840
83.4p
88
Mattias Bångman
Offerdals SK
36:16.217510
+4:31.27050
83.3p
89
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
36:17.217610
+4:32.27150
83.3p
90
Mattis Sjoeli
Nor
36:20.217950
+4:35.27490
83.1p
91
David Frisk
IFK Mora SK
36:20.217980
+4:36.27520
83.1p
92
Emil Vinsa
Sävast Ski Team IF
36:26.218520
+4:41.28060
82.9p
93
Mikael Krång Sandgren
IFK Mora SK
36:33.219200
+4:48.28740
82.6p
94
Apostolos Angelis
Gre
36:37.219640
+4:52.29180
82.4p
95
Georg Lande
Norway
36:39.219840
+4:54.29380
82.4p
96
Marcus Braathen
Nor
36:40.219970
+4:56.29510
82.3p
97
John Gunnar Hoaas
Nor
36:46.220580
+5:02.30120
82.1p
98
Martin Hovin
Nor
36:47.220620
+5:02.30160
82.0p
99
Albin Jonsson
Högbo GIF
36:48.220770
+5:04.30310
82.0p
100
Erling Engesvold Flataker
Nor
36:50.220960
+5:06.30500
81.9p
101
Kristoffer Lamoey
Nor
36:55.221440
+5:10.30980
81.7p
102
Andre Larsson
Svegs IK
37:02.222100
+5:17.31640
81.5p
103
Martin Johansson
Linköpings SK
37:06.222560
+5:22.32100
81.3p
104
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
37:18.223740
+5:33.33280
80.8p
105
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
37:19.223800
+5:34.33340
80.8p
106
Per Harald Skogstad
Nor
37:19.223820
+5:34.33360
80.8p
107
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
37:21.224050
+5:36.33590
80.7p
108
Emil Persson
Östersunds SK
37:22.224100
+5:37.33640
80.7p
109
Emil Myrvang Sorsell
Nor
37:23.224220
+5:38.33760
80.6p
110
Måns Sunesson
Sellnäs IF
37:26.224570
+5:42.34110
80.5p
111
Oeyvind Brakvatne Mjelde
Nor
37:30.224950
+5:45.34490
80.3p
112
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
37:31.225060
+5:47.34600
80.3p
113
Oddne Haavardstun Munkvold
Nor
37:35.225480
+5:51.35020
80.1p
114
Petter Thomassen Nissen-sollie
Nor
37:39.225800
+5:54.35340
80.0p
115
Daniel Södersten
Orsa SK
37:41.226020
+5:56.35560
79.9p
116
Jonas Berg
Nor
37:52.227180
+6:08.36720
79.5p
117
Eivind Maurseth Blindheim
Nor
37:54.227300
+6:09.36840
79.4p
118
Karoly Gombos
Hungary
38:07.228630
+6:22.38170
78.9p
119
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
38:20.229950
+6:35.39490
78.5p
120
Erik Persson
IF Hallby SOK
39:04.234390
+7:20.43930
76.9p
121
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
39:23.236270
+7:39.45810
76.2p
122
Erlend Nysaeter
Nor
39:24.236390
+7:40.45930
76.2p
123
Sondre Stormo
Nor
39:28.236720
+7:43.46260
76.0p
124
Endre Nyberg Haaland
Nor
39:50.238930
+8:05.48470
75.3p
125
Kristof Lagler
Hungary
40:13.241270
+8:29.50810
74.5p
126
Erlend Wideroee Hennig
Nor
40:15.241430
+8:30.50970
74.4p
127
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
40:41.244060
+8:57.53600
73.6p
128
Erik Ohlström
IK Rex
40:59.245890
+9:15.55430
73.0p
129
Dimitrios Kyriazis
Gre
41:05.246400
+9:20.55940
72.8p
130
Simon Svanebo
Tynderö IK
42:16.253530
+10:31.63070
70.6p
131
Anders Kallings
Visborgs OK
43:00.257930
+11:15.67470
69.4p
132
Marius Wang
Nor
47:00.281990
+15:16.91530
63.1p
-
Kleanthis Karamichas
Gre
23:59:58.8639700
-
-
Ole Gunnar Wangensteen
Nor
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Jönsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Einar Flaktveit Moxnes
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Erlend Moian Nydal
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Renaa
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Andrew Young
Gbr
23:59:59.8639800
-