Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2016-02-13
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2016
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ella Halvarsson
No Club
1:13:05.438450
61.3p
2
Anna Danielsson
Korsnäs IF SK
1:15:38.453740
+2:32.15190
58.9p
3
Elisabet Lambergnordin
IK Jarl Rättvik
1:19:06.474520
+6:00.35970
55.9p
4
Anna Nilsson-Simkovics
IFK Moras OK
1:19:40.477990
+6:35.39440
55.4p
5
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
1:20:11.481060
+7:06.42510
55.0p
6
Christina Gunroth-Olsson
IFK Mora SK
1:22:01.492080
+8:56.53530
53.6p
7
Therese Carlsson
Orsa SK
1:23:34.501340
+10:28.62790
52.5p
8
Kia Lagerqvist
Karlslunds IF SF
1:25:24.512320
+12:18.73770
51.2p
9
Cecilia Wikander
Trosabygdens OK
1:26:27.518630
+13:21.80080
50.5p
10
Anna-Lena Gerhardsson
Hällefors SK
1:26:43.520250
+13:38.81700
50.3p
11
Mirelle Strandberg
Tullus Sg
1:27:11.523060
+14:06.84510
50.0p
12
Malin Nyström
No Club
1:27:12.523170
+14:07.84620
50.0p
13
Sofie Fröbom
No Club
1:27:40.525910
+14:34.87360
49.7p
14
Anna Löwegren
Forsa IF
1:29:10.534940
+16:04.96390
48.7p
15
Frida Jonforsen
Hallstahammars SK SOFK
1:29:20.535920
+16:14.97370
48.6p
16
Rose-Marie Forslund
Stora Skedvi IK
1:29:31.537070
+16:26.98520
48.5p
17
Nicolina Persson
Rotebro IS
1:31:19.547840
+18:13.109290
47.4p
18
Ann Hermanssonalm
Karlslunds IF SF
1:31:55.551440
+18:49.112890
47.1p
19
Rebecca Rickardsson
No Club
1:33:18.559760
+20:13.121210
46.3p
20
Elisabeth Svernhage
IF Rigor
1:34:18.565760
+21:13.127210
45.7p
21
Malin Mattsson
Axa SC
1:34:48.568710
+21:42.130160
45.4p
22
Helena Högblad
Gävle SK
1:35:12.571120
+22:06.132570
45.2p
23
Frauke Fichtner
Ulvsby IF
1:36:00.575910
+22:54.137360
44.8p
24
Malin Lundmark
Joa IF
1:37:29.584860
+24:24.146310
44.0p
25
Anna Karlsson
No Club
1:38:07.588690
+25:02.150140
43.7p
26
Anna Ekholm
No Club
1:38:22.590100
+25:16.151550
43.6p
27
Eva Rosquist
Axa SC
1:38:49.592800
+25:43.154250
43.4p
28
Maria Sternhammar
Falun
1:38:52.593140
+25:46.154590
43.3p
29
Ulrika Magnusson
No Club
1:39:21.596080
+26:16.157530
43.1p
30
Anna Beus
No Club
1:41:13.607230
+28:07.168680
42.2p
31
Anna Andersson
Axa SC
1:42:11.613070
+29:06.174520
41.8p
32
Ulrika Eriksson
IK Rex
1:42:28.614740
+29:22.176190
41.6p
33
Caroline Gren
No Club
1:44:31.627010
+31:25.188460
40.7p
34
Gunilla Ekholm
No Club
1:44:51.629040
+31:45.190490
40.6p
35
Hanna Swenson
No Club
1:45:07.630620
+32:01.192070
40.5p
36
Maira Slokenbergs
Rembo IK
1:45:17.631610
+32:11.193060
40.4p
37
Karin Tjärnlund
No Club
1:45:31.633040
+32:25.194490
40.3p
38
Catharina Schröder
No Club
1:45:47.634690
+32:42.196140
40.2p
39
Agneta Norlin
No Club
1:45:56.635520
+32:50.196970
40.1p
40
Birgitta Bodén
Storvreta IK
1:47:02.642130
+33:56.203580
39.7p
41
Ann-Britt Hennoks
IFK Mora SK
1:47:55.647460
+34:50.208910
39.3p
42
Helén Randström
SK Skogarna
1:48:32.651130
+35:26.212580
39.0p
43
Carina Björk
Rembo IK
1:49:10.654950
+36:05.216400
38.8p
44
Susanne Ors
Orsa SK
1:51:14.667300
+38:08.228750
38.0p
45
Marie Tegnér
No Club
1:51:16.667540
+38:10.228990
38.0p
46
Anna Rosquist
Axa SC
1:51:58.671740
+38:52.233190
37.7p
47
Linn Söderlund
No Club
1:52:58.677710
+39:52.239160
37.4p
48
Katarina Öberg
No Club
1:53:07.678690
+40:02.240140
37.3p
49
Anna Ribjer
Sundborns GOIF
1:54:29.686850
+41:24.248300
36.8p
50
Helena Karreskog
No Club
1:54:44.688340
+41:38.249790
36.7p
51
Josephine Statham
IFK Österbymo
2:00:44.724360
+47:39.285810
34.7p
52
Annette Sturesson
OK Landehof
2:00:57.725680
+47:52.287130
34.6p
53
Jenny Löhr
No Club
2:03:19.739830
+50:13.301280
33.9p
54
Katja Bergman
No Club
2:04:20.745950
+51:15.307400
33.6p
55
Maria Blomberg
No Club
2:05:31.753080
+52:26.314530
33.3p
56
Kerstin Malm
No Club
2:06:54.761320
+53:48.322770
32.9p
57
Cecilia Wredlert
No Club
2:07:32.765100
+54:26.326550
32.7p
58
Karin Eklund
IFK Sala
2:08:30.770970
+55:25.332420
32.4p
59
Charlotte Hvitt
Gävle SK
2:11:48.790700
+58:42.352150
31.5p
60
Ulla Berg
No Club
2:11:49.790890
+58:44.352340
31.5p
61
Gunnel Ekholm
Främmestads IK
2:12:19.793810
+59:13.355260
31.4p
62
Rose-Marie Johnsdotter
Lekvattnets SK
2:12:51.797040
+59:45.358490
31.3p
63
Ingrid Petersson
No Club
2:16:04.816300
+1:02:58.377750
30.5p
64
Jenny Nilsson
No Club
2:18:33.831240
+1:05:27.392690
29.9p
65
Elin Christensson
No Club
2:22:23.854270
+1:09:18.415720
29.0p
66
Lena Atterling
Newsec
2:23:01.858030
+1:09:55.419480
28.9p
67
Cecilia Åkesson
Newsec
2:23:01.858090
+1:09:56.419540
28.9p
-
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
23:59:59.8639800
-
-
Fia Sundén
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-