Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM distans
2015-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
17:28.104706
81.0p
2
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
18:06.108503
+37.3697
77.8p
3
Emma Ribom
Kalix SK
18:08.108704
+39.3898
77.6p
4
Emma Thalin
Svegs IK
18:19.109800
+50.4994
76.8p
5
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
18:38.111706
+1:10.6900
75.3p
6
Alicia Persson
Stockviks SF
18:52.113102
+1:23.8296
74.3p
7
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
19:04.114301
+1:35.9495
73.4p
8
Moa Lundgren
Täfteå IK
19:04.114309
+1:36.9503
73.4p
9
Johanna Andersson
Falu IK
19:12.115101
+1:43.10295
72.8p
10
Signe Rosenberg
Duveds IF
19:14.115307
+1:46.10501
72.7p
11
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
19:22.116106
+1:54.11300
72.1p
12
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
19:23.116205
+1:54.11399
72.0p
13
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
19:29.116808
+2:01.12002
71.6p
14
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
19:31.117004
+2:02.12198
71.5p
15
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
19:37.117606
+2:09.12800
71.1p
16
Tilda Johansson
Duveds IF
19:37.117608
+2:09.12802
71.1p
17
Mathilda Ruus
Åsarna IK
19:38.117703
+2:09.12897
71.0p
18
Hanna Fritz
Filipstads SF
19:44.118309
+2:16.13503
70.6p
19
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
19:45.118401
+2:16.13595
70.6p
20
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
19:45.118402
+2:16.13596
70.6p
21
Wilma Lindgren
Kalix SK
19:48.118709
+2:20.13903
70.4p
22
Hanna Claréus
Östersunds SK
19:49.118804
+2:20.13998
70.3p
23
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
19:53.119205
+2:24.14399
70.0p
24
Wilma Jönsson
Östersunds SK
19:54.119302
+2:25.14496
70.0p
25
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
19:59.119802
+2:30.14996
69.6p
26
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
19:59.119804
+2:30.14998
69.6p
27
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
20:06.120507
+2:38.15701
69.2p
28
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
20:06.120508
+2:38.15702
69.2p
29
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
20:08.120700
+2:39.15894
69.1p
30
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
20:11.121001
+2:42.16195
68.9p
31
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
20:12.121108
+2:44.16302
68.8p
32
Ilona Lusth
Åsarna IK
20:13.121209
+2:45.16403
68.7p
33
Madelene Melin
Malungs IF
20:15.121401
+2:46.16595
68.6p
34
Sandra Wiig
Stockviks SF
20:20.121908
+2:52.17102
68.3p
35
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
20:21.122006
+2:53.17200
68.2p
36
Evelina Lax
Nässjö SF
20:30.122905
+3:01.18099
67.7p
37
Johanna Engström
Kalix SK
20:33.123203
+3:04.18397
67.5p
38
Emma Persson
Hudiksvalls IF
20:37.123607
+3:09.18801
67.3p
39
Elin Theander
Malungs IF
20:39.123806
+3:11.19000
67.1p
40
Annie Lindh
IF Hallby SOK
20:39.123809
+3:11.19003
67.1p
41
Ellen Svensson
Äspereds IF
20:41.124008
+3:13.19202
67.0p
42
Vendela Blom
Stockviks SF
20:50.124904
+3:21.20098
66.5p
43
Linn Gustafsson
Filipstads SF
20:52.125102
+3:23.20296
66.4p
44
Maja Hagström
Anundsjö IF
21:02.126102
+3:33.21296
65.8p
45
Evelina Niemi
Pajala IF
21:13.127202
+3:44.22396
65.2p
46
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
21:13.127206
+3:45.22400
65.2p
47
Matilda Melén
Falu IK
21:15.127408
+3:47.22602
65.1p
48
Ida Hallquist
Åsarna IK
21:25.128409
+3:57.23603
64.5p
49
Ida Danielsson
Garphyttans IF
21:26.128504
+3:57.23698
64.4p
50
Emma Höglund
IFK Mora SK
21:29.128801
+4:00.23995
64.3p
51
Amanda Johansson
Tranemo IF
21:30.128906
+4:02.24100
64.2p
52
Ellionore Bäckman
Hede SK
21:31.129002
+4:02.24196
64.2p
53
Emma Jonsson
Åsarna IK
21:31.129005
+4:02.24199
64.2p
54
Frida Lindqvist
Hagfors SF
21:39.129802
+4:10.24996
63.7p
55
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
21:42.130108
+4:14.25302
63.6p
56
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
21:44.130308
+4:16.25502
63.5p
57
Moa Westh
SK Bore
21:47.130607
+4:19.25801
63.3p
58
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
21:59.131809
+4:31.27003
62.7p
59
Maja Wiik
Tvärreds IF
22:03.132207
+4:35.27401
62.5p
60
Ida Wånggren
Motala Aif SK
22:03.132208
+4:35.27402
62.5p
61
Julia Jonsson
IK Stern
22:15.133405
+4:46.28599
61.8p
62
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
22:38.135703
+5:09.30897
60.7p
63
Maja Lilja
IK Fryken
22:39.135807
+5:11.31001
60.6p
64
Mikaela Langås
Luleå Gjutarens IF
22:44.136308
+5:16.31502
60.4p
65
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
22:45.136409
+5:17.31603
60.3p
66
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
23:02.138109
+5:34.33303
59.5p
67
Ida Carling
Falu IK
23:27.140601
+5:58.35795
58.4p
68
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
24:02.144108
+6:34.39302
56.8p
69
Linnéa Svärd
Gävle SK
26:03.156200
+8:34.51394
52.1p