Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM skiathlon
2015-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
28:03.168201
78.6p
2
Hedda Bångman
Offerdals SK
28:05.168400
+1.99
78.5p
3
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
28:26.170501
+23.2200
77.5p
4
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
28:33.171201
+30.2900
77.2p
5
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
28:50.172900
+46.4599
76.4p
6
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
29:02.174100
+58.5799
75.9p
7
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
29:16.175500
+1:12.7199
75.3p
8
Ida Dahl
Östersunds SK
29:19.175800
+1:15.7499
75.1p
9
Sandra Olsson
Malungs IF
29:25.176401
+1:22.8100
74.9p
10
Linnea Stark
Stockviks SF
29:32.177101
+1:29.8800
74.6p
11
Maria Jonasson
Östersunds SK
29:38.177700
+1:34.9399
74.3p
12
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
29:38.177700
+1:34.9399
74.3p
13
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
30:10.180900
+2:06.12599
73.0p
14
Sarah Hale
IFK Mora SK
30:22.182100
+2:18.13799
72.5p
15
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
30:23.182201
+2:20.13900
72.4p
16
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
30:24.182300
+2:20.13999
72.4p
17
Frida Hagström
Anundsjö IF
30:39.183801
+2:36.15500
71.8p
18
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
30:39.183801
+2:36.15500
71.8p
19
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
30:53.185200
+2:49.16899
71.2p
20
Felicia Lindqvist
Hede SK
30:58.185701
+2:55.17400
71.0p
21
Vilma Funck
IFK Kiruna
31:01.186000
+2:57.17699
70.9p
22
Isabel Salén
OK Renen
31:08.186701
+3:05.18400
70.6p
23
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
31:23.188200
+3:19.19899
70.1p
24
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
31:28.188701
+3:25.20400
69.9p
25
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
31:39.189800
+3:35.21499
69.4p
26
Evelina Sutro
IFK Mora SK
31:42.190101
+3:39.21800
69.3p
27
Ida Kihlén
Malungs IF
31:44.190300
+3:40.21999
69.3p
28
Angelica Johansson
IFK Mora SK
31:45.190400
+3:41.22099
69.2p
29
Josefin Nilsson
IK Fryken
31:45.190400
+3:41.22099
69.2p
30
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
32:00.191900
+3:56.23599
68.7p
31
Stefania Corradini
SK Leksand
32:24.194300
+4:20.25999
67.8p
32
Klara Svensson
Äspereds IF
32:51.197000
+4:47.28699
66.9p
33
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
32:54.197301
+4:51.29000
66.7p
34
Jennifer Forsmark
Malungs IF
33:17.199601
+5:14.31300
66.0p
35
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
33:33.201200
+5:29.32899
65.4p
36
Elin Bryne
IK Fryken
33:49.202800
+5:45.34499
64.9p
37
Saga Stenman
SK Järven
34:49.208801
+6:46.40500
63.0p
38
Elin Karlsson
OK Borgen
35:05.210401
+7:02.42100
62.5p
39
Malin Jonsson
IK Stern
35:43.214201
+7:40.45900
61.4p