Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Lång Stafett
2015-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Norrbotten 1
47:18.283750
Anton Laine
Norrbotten
14:45.88470
Olivia Alm
Norrbotten
22:43.136270
Filip Öberg
Norrbotten
30:18.181740
Johanna Gustavsson
Norrbotten
47:18.283750
2
Västerbotten 1
47:18.283770
+0
Simon Karlsson
Västerbotten
14:52.89190
Klara Abrahamsson
Västerbotten
23:29.140890
Gustav Kvarnbrink
Västerbotten
30:55.185410
Linn Svahn
Västerbotten
47:18.283770
3
Dalarna 1
47:52.287190
+34.3340
David Ljunglund
Dalarna
15:04.90330
Judith Dolleris
Dalarna
23:21.140000
Axel Eriksson
Dalarna
30:47.184620
Tilda Jacobsson
Dalarna
47:52.287190
4
Ångermanland 2
48:09.288840
+50.4990
Albin Sehlberg
Ångermanland
14:44.88350
Frida Olofsson
Ångermanland
23:10.138910
Hugo Eriksson
Ångermanland
30:43.184240
Lovisa Olsson
Ångermanland
48:09.288840
5
Medelpad 1
48:25.290430
+1:06.6580
William Poromaa
Medelpad
14:35.87430
Alina Bruksås Nybjörk
Medelpad
23:38.141770
Adam Westman
Medelpad
30:48.184710
Alice Hellström
Medelpad
48:25.290430
6
Gästrikland 1
48:38.291780
+1:20.7930
Filip Kyrö
Gästrikland
14:43.88240
Maja Andersson
Gästrikland
23:29.140860
Louise Lindström
Gästrikland
31:38.189710
Ida Persson
Gästrikland
48:38.291780
7
Mixlag 3
48:43.292230
+1:24.8380
Loke Östangård
Småland
16:24.98300
Emil Karlsson
Västergötland
24:25.146490
Albin Alsiö
Västergötland
32:16.193580
Filip Rosjö
Småland
48:43.292230
8
Jämtland-Härjedalen 1
48:44.292330
+1:25.8480
Viktor Jonsson
Jämtland Härjedalen
15:01.90050
Julia Albertsson
Jämtland Härjedalen
23:56.143500
Ossian Rosenberg
Jämtland Härjedalen
31:05.186480
Gry Abrahamsson Gjersvold
Jämtland Härjedalen
48:44.292330
9
Västergötland 1
48:44.292380
+1:26.8530
Linus Nygren
Västergötland
14:55.89450
Johanna Johansson
Västergötland
23:30.140940
Adam Boman
Västergötland
30:55.185450
Jenny Movitz
Västergötland
48:44.292380
10
Dalarna 2
48:57.293640
+1:38.9790
Zackarias Björn
Dalarna
15:08.90790
Chanell Cranning Hillgren
Dalarna
23:28.140790
Anton Björk
Dalarna
31:10.186960
Carolina Yngvesson
Dalarna
48:57.293640
11
Jämtland-Härjedalen 2
49:05.294410
+1:46.10560
Måns Olsson
Jämtland Härjedalen
15:08.90710
Elin Backén
Jämtland Härjedalen
23:42.142120
Jesper Persson
Jämtland Härjedalen
30:46.184570
Hanna Näslund
Jämtland Härjedalen
49:05.294410
12
Norrbotten 2
49:18.295720
+1:59.11870
Anton Murto
Norrbotten
15:01.90000
Svea Holmbom
Norrbotten
23:18.139700
Emil Eliasson
Norrbotten
30:49.184800
Sara Thyni
Norrbotten
49:18.295720
13
Värmland 1
50:04.300370
+2:46.16520
Alfred Nilsson
Värmland
15:11.91090
Mikaela Andreasson
Värmland
24:13.145230
Andreas Albinsson
Värmland
32:03.192200
Maja Eriksson
Värmland
50:04.300370
14
Bohuslän-Dal 1
51:33.309230
+4:14.25380
Jonathan Nilsson
Bohuslän Dal
15:25.92420
Sofia Johansson
Bohuslän Dal
24:26.146560
Axel Halvarsson
Bohuslän Dal
33:05.198400
Hanna Thorn
Bohuslän Dal
51:33.309230
15
Västerbotten 2
52:26.314540
+5:07.30690
Jonathan Dahlberg
Västerbotten
15:07.90670
Jasmine Konradsson
Västerbotten
24:54.149360
Simon Åstot
Västerbotten
32:41.196010
Emma Snällfot
Västerbotten
52:26.314540
16
Mixlag 2
53:11.319010
+5:52.35160
Erik Wagne
Östergötland
20:40.123910
Nils Lundgren
Medelpad
28:44.172390
Richard Engholm
Medelpad
36:34.219390
Philip Kristoffersson
Medelpad
53:11.319010
17
Västergötland 2
53:15.319410
+5:56.35560
Anton Swedberg
Västergötland
15:22.92160
Elvira Gustavsson
Västergötland
25:09.150840
Peter Hörstedt
Västergötland
33:34.201370
Emma Nordberg
Västergötland
53:15.319410
18
Uppland 1
53:18.319730
+5:59.35880
Oliver Angelsiöö
Uppland
15:46.94510
Madelene Söderqvist
Uppland
25:32.153120
Martin Mickels
Uppland
33:17.199620
Sofia Berglund
Uppland
53:18.319730
19
Ångermanland 1
53:58.323720
+6:39.39870
Vilgot Lindh
Ångermanland
16:01.96090
Sofia Pahlin
Ångermanland
25:34.153330
Mathias Modin
Ångermanland
33:34.201330
Elsa Forsberg
Ångermanland
53:58.323720
20
Mixlag 1
54:18.325710
+6:59.41860
Linus Dudal
Örebro
19:02.114110
Ludvig Karlsten
Örebro
28:07.168640
Anton Andersson
Örebro
37:20.223940
Emil Hagström
Örebro
54:18.325710
21
Uppland 2
55:21.332010
+8:02.48160
Victor Svensson
Uppland
15:53.95230
Emma Olsson
Uppland
26:05.156460
Johan Lüning
Uppland
34:21.206070
Alva Karlsson
Uppland
55:21.332010
22
Göteborg 1
55:41.334070
+8:23.50220
Ivar Westin
Göteborg
17:39.105810
Tuva Carlsson Wallum
Göteborg
27:25.164400
Gösta Malmström
Göteborg
36:30.218920
Selma Moqvist
Göteborg
55:41.334070
23
Värmland 2
56:53.341230
+9:34.57380
Adrian Lundberg
Värmland
17:57.107670
Maja Westh
Värmland
27:23.164280
David Nykvist
Värmland
35:56.215570
Louise Adolfsson
Värmland
56:53.341230
24
Gästrikland 2
58:05.348410
+10:46.64560
Axel Åslund
Gästrikland
17:39.105860
Engla Larsson
Gästrikland
27:49.166810
Olle Björk
Gästrikland
36:59.221800
Maja Landström
Gästrikland
58:05.348410