Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2006-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Svahn
IFK Mora SK
2:47:35.1005400
86.1p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:47:37.1005600
+2.100
86.0p
3
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
2:47:38.1005700
+3.200
86.0p
4
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
2:53:50.1042900
+6:15.37400
82.3p
5
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:58:05.1068400
+10:30.62900
80.0p
6
Ulf Hildebrand
Åsarna IK
3:00:10.1080900
+12:35.75400
78.9p
7
Ulf Jansson
Månkarbo IF
3:01:12.1087100
+13:37.81600
78.3p
8
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
3:01:14.1087300
+13:39.81800
78.3p
9
Andreas Mathisen
Tunafors SK
3:01:16.1087500
+13:41.82000
78.3p
10
Janne Toivanen
Karlslunds IF SF
3:07:34.1125300
+19:59.119800
75.1p
11
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
3:07:36.1125500
+20:01.120000
75.1p
12
Niclas Andersson
SK Ringen
3:09:18.1135700
+21:43.130200
74.3p
13
Mattias Ekstrand
Nacka Värmdö SK
3:12:17.1153600
+24:42.148100
73.0p
14
Jonatan Love
IFK Umeå
3:12:36.1155500
+25:01.150000
72.8p
15
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
3:18:26.1190500
+30:51.185000
70.3p
16
Nicklas Andersson
Wedevågs IF
3:21:42.1210100
+34:07.204600
69.0p
17
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
3:21:52.1211100
+34:17.205600
68.9p
18
Pontus Forsberg
SLK Oxelösund
3:22:16.1213500
+34:41.208000
68.7p
19
Marcus Bergman
Livgardets IK
3:28:29.1250800
+40:54.245300
66.3p
20
Gustaf Wangel
Nacka Värmdö SK
3:28:34.1251300
+40:59.245800
66.3p
21
Fredrik Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
3:31:23.1268200
+43:48.262700
65.3p
22
Tommy Vikman
Gimo IF SK
3:32:55.1277400
+45:20.271900
64.7p
23
Staffan Dickfors
Vasaloppsklubben Hedemora
3:33:26.1280500
+45:51.275000
64.5p
24
Niklas Sjöberg
Söderköpings SK
3:35:49.1294800
+48:14.289300
63.7p
25
Nicklas Ottosson
Hvetlanda SK
3:40:40.1323900
+53:05.318400
62.1p
26
Johan von Holst
Falu IK
3:45:47.1354600
+58:12.349100
60.5p
27
Johan Klingberg
Karbennings GOIF
3:45:53.1355200
+58:18.349700
60.4p
28
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
3:51:56.1391500
+1:04:21.386000
58.6p
29
Niklas Söderman
Vassunda IF
3:52:02.1392100
+1:04:27.386600
58.6p
30
Tomas Klingberg
Karbennings GOIF
3:52:50.1396900
+1:05:15.391400
58.4p
31
Andreas Hedlund
Vasaloppsklubben Hedemora
3:57:55.1427400
+1:10:20.421900
56.9p
32
Jonathan Karlsson
Nynäs IK
3:58:52.1433100
+1:11:17.427600
56.7p
33
Jörgen Norén
Grycksbo IF OK
4:00:12.1441100
+1:12:37.435600
56.3p
34
Magnus Cederlöf
Järfälla OK
4:06:44.1480300
+1:19:09.474800
54.6p
35
Mårten Gustafsson
Vassunda IF
4:06:47.1480600
+1:19:12.475100
54.6p
36
Andreas Johansson
Vendelsö IK
4:18:49.1552800
+1:31:14.547300
51.7p
37
Fredrik Waldh
Smhi IF
4:20:18.1561700
+1:32:43.556200
51.4p
38
Stig Karlsson
Scania IF
4:20:26.1562500
+1:32:51.557000
51.4p
39
Björn Ångman
Morgongåva SK
4:24:10.1584900
+1:36:35.579400
50.6p
40
Ulf Carlsson
Böda IK
4:28:33.1611200
+1:40:58.605700
49.6p
41
Jon Lenin
Sälens IF
4:32:20.1633900
+1:44:45.628400
48.9p
42
Staffan Axberg
Volvo IF
4:39:36.1677500
+1:52:01.672000
47.4p
43
John Håkansson
Visborgs OK
4:43:17.1699600
+1:55:42.694100
46.7p
44
Anders Palmqvist
Fagersta Södra IK
4:45:23.1712200
+1:57:48.706700
46.4p
45
Mikael Rahunen
Västerås Triathlon
4:46:09.1716800
+1:58:34.711300
46.2p
46
Viktor Henriksson
Djurgårdens IF Af
4:50:49.1744800
+2:03:14.739300
45.4p
47
Pierre Uhlin
IFK Mora SK
4:56:02.1776100
+2:08:27.770600
44.5p
48
Jonas Kraft
Surahammars SOK
4:57:28.1784700
+2:09:53.779200
44.3p
49
Johan Lansgard
Visborgs OK
5:06:18.1837700
+2:18:43.832200
42.8p
50
Magnus Rönning
Rengsjö SK
5:10:04.1860300
+2:22:29.854800
42.3p
51
Daniel Hedström
IFK Hedemora SK
5:14:48.1888700
+2:27:13.883200
41.6p
52
Joakim Svensson
Hällbybrunns IF
5:14:54.1889300
+2:27:19.883800
41.6p
53
Bo Ohlson
Atlas Copco IF
5:22:52.1937100
+2:35:17.931600
40.4p
54
Magnus Ohlström
Hällbybrunns IF
5:26:55.1961400
+2:39:20.955900
39.9p
55
Stefan Larsson
Grycksbo IF OK
5:35:24.2012300
+2:47:49.1006800
38.8p
56
Martin Berg
Hestra IF
5:59:47.2158600
+3:12:12.1153100
35.9p
57
Johan Gyhlenius
Djurgårdens IF Af
6:00:15.2161400
+3:12:40.1155900
35.8p
58
Alexander Stime
Folksamkamraterna
6:35:35.2373400
+3:48:00.1367900
32.4p