Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vester-Gyllen
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tone Lye
Statnett BIL
2:20:46.844500
64.9p
2
Maren Thomasgaard
Team Skigo
2:29:01.894000
+8:15.49400
59.9p
3
Bente Meisingseth Sjulstad
Molde Og Omegn IF
2:29:01.894000
+8:15.49400
59.9p
4
Elisabeth Berger
Rustad IL
2:30:24.902300
+9:38.57700
59.2p
5
Tone Beate Grøtan
Asker SK
2:30:31.903000
+9:45.58400
59.1p
6
Mari Sjøberg
Team Skigo
2:31:54.911300
+11:08.66700
58.4p
7
Iren Tryggestad
Rustad IL
2:34:30.926900
+13:44.82300
57.0p
8
Kristin Eitrem Landmark
Team Skigo
2:34:58.929700
+14:12.85100
56.8p
9
Martine Fossem Nygaard
Asker SK
2:38:14.949300
+17:28.104700
55.2p
10
Hilde Åkra
STORD
2:39:00.953900
+18:14.109300
54.8p
11
Karianne Evje Skaiker
Team Skigo
2:39:28.956700
+18:42.112100
54.6p
12
Trine Margrethe Seeberg
Strømmen OG Lillestrøm SK
2:40:31.963000
+19:45.118400
54.1p
13
Tonje Søndrol Kallåk
BK BIL
2:42:32.975100
+21:46.130500
53.2p
14
Katrine Andersen
Drøbak-frogn IL
2:45:02.990100
+24:16.145500
52.1p
15
Selma Næss-Ulseth
Team Coremine
2:45:12.991100
+24:26.146500
52.1p
16
Astrid Irene Fotland
Elghufsa IL
2:46:36.999500
+25:50.154900
51.5p
17
Lill Heidi Elvenes Heldal
Skagerak Sportsklubb
2:46:44.1000300
+25:58.155700
51.4p
18
Anne Grete Meinicke
Team Aker Solutions
2:46:47.1000600
+26:01.156000
51.4p
19
Ingrid Jebsen
Fossum IF
2:46:50.1000900
+26:04.156300
51.4p
20
Anita Hansen
Asker SK
2:47:35.1005400
+26:49.160800
51.1p
21
Martine Domaas Width
No Club
2:47:54.1007300
+27:08.162700
51.0p
22
Live Lindemark
Asker SK
2:48:19.1009800
+27:33.165200
50.8p
23
Cecilie Klepstad
Team Skigo
2:48:28.1010700
+27:42.166100
50.7p
24
Johanne Nordheim Tveter
IL Jardar
2:49:55.1019400
+29:09.174800
50.2p
25
Torhild Garen
Team Milslukern
2:49:56.1019500
+29:10.174900
50.1p
26
Andrea Fjellseth
Asker SK
2:50:09.1020800
+29:23.176200
50.1p
27
Ellen Smith-Meyer
Nøtterøy Ski
2:51:25.1028400
+30:39.183800
49.6p
28
Kari-Anne Haug
Rustad IL
2:52:04.1032300
+31:18.187700
49.3p
29
Astrid Drake
Holmen IF
2:52:09.1032800
+31:23.188200
49.3p
30
Unni Skoglund
Lillomarka SK
2:52:20.1033900
+31:34.189300
49.2p
31
Sissel Steensland
Festesonen
2:54:00.1043900
+33:14.199300
48.6p
32
Ingebørg Trandum
BK - ski
2:54:19.1045800
+33:33.201200
48.5p
33
Ann-Kristin Land
Konnerud IL
2:54:38.1047700
+33:52.203100
48.4p
34
Marianne Stenstad Lien
Skiforeningen
2:56:20.1057900
+35:34.213300
47.8p
35
Veronica Skaret
Lillomarka SK
2:56:31.1059000
+35:45.214400
47.7p
36
Ingeborg Lie Monsås
Skåla IL
2:56:37.1059600
+35:51.215000
47.7p
37
Wenche Sand-Hanssen
Bjørn Myhre Sport
2:56:50.1060900
+36:04.216300
47.6p
38
Britt Vassdal Evjenth
Skiforeningen
2:57:02.1062100
+36:16.217500
47.5p
39
Camilla Stridskleiv
IL Tyrving
2:57:29.1064800
+36:43.220200
47.4p
40
Marit Isachsen
Multiconsult
2:57:51.1067000
+37:05.222400
47.2p
41
Ingrid Juel Langmoen
GE Oil & Gas
2:58:35.1071400
+37:49.226800
47.0p
42
Fredrikke Hegnar von Ubisch
Asker SK
2:59:29.1076800
+38:43.232200
46.7p
43
Tone Lindemark
Asker SK
2:59:38.1077700
+38:52.233100
46.6p
44
Joan Margaretha Løvaas
Asker SK
3:01:17.1087600
+40:31.243000
46.1p
45
Ingvild Backer
Asker
3:02:34.1095300
+41:48.250700
45.7p
46
Mona Strande
Bærum OCK
3:03:47.1102600
+43:01.258000
45.3p
47
Inger Lise Kristiansen
Statoil IF
3:04:20.1105900
+43:34.261300
45.1p
48
Ingrid Brunborg Pay
Tanum Gård
3:09:12.1135100
+48:26.290500
43.6p
49
Kine Lidsheim
Hufserypene
3:12:03.1152200
+51:17.307600
42.8p
50
Marte Stømner Smestad
No Club
3:12:07.1152600
+51:21.308000
42.8p
51
Christina Annett Angelillo
Asker SK
3:12:18.1153700
+51:32.309100
42.7p
52
Line Holst
Gåping il
3:14:20.1165900
+53:34.321300
42.1p
53
Hildegunn Stalheim
Weifa BIL
3:14:24.1166300
+53:38.321700
42.1p
54
Elisabeth Gedde
Friskgård Oslo
3:14:37.1167600
+53:51.323000
42.1p
55
Ragnhild Holm
Oil
3:15:36.1173500
+54:50.328900
41.8p
56
Ranghild Veire
No Club
3:17:41.1186000
+56:55.341400
41.2p
57
Berit Myklebust
BSI
3:19:20.1195900
+58:34.351300
40.8p
58
Bente Skjeldrum Riddervold
Team Pay
3:20:01.1200000
+59:15.355400
40.6p
59
Kristin Sivertsen
Tannlege
3:20:49.1204800
+1:00:03.360200
40.4p
61
Beate Krokan Carlsson
Asker SK
3:30:25.1262400
+1:09:39.417800
38.1p
62
Camilla Hjort Sørensen
Kjelsås IL
3:36:04.1296300
+1:15:18.451700
36.9p
63
Gunhild Elisabeth Ribe Berg
Ey
3:38:16.1309500
+1:17:30.464900
36.4p