Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Milkoloppet
2005-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sigrid Lagerfelt
Östersunds SK
55:54.335300
73.6p
2
Linnea Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
56:22.338100
+28.2700
73.0p
3
Catrin Ingvarsson
Hallens SK
59:07.354600
+3:13.19200
69.6p
4
Birgitta Höglund
Rossöns IF
1:03:26.380500
+7:32.45100
64.9p
5
Karin Göransson
Åsarna IK
1:04:11.385000
+8:17.49600
64.1p
6
Lina Pedersen
Mörsils IF
1:08:07.408600
+12:13.73200
60.4p
7
Karin Stenlund
Svanaby SK
1:08:59.413800
+13:05.78400
59.7p
8
Irene Sivertsson
Sveaskogs IF
1:09:12.415100
+13:18.79700
59.5p
9
Inger Dahlgren
Östersunds SK
1:09:30.416900
+13:36.81500
59.2p
10
Therese Eriksson
Järpens SK
1:16:04.456300
+20:10.120900
54.1p
11
Agneta Ingvarsson
ÅS IL
1:19:11.475000
+23:17.139600
52.0p
12
Marion Marklund
IFK Strömsund
1:19:58.479700
+24:04.144300
51.5p
13
Maria Lindholm
ÅS IL
1:21:11.487000
+25:17.151600
50.7p
14
Evelyn Ahlqvist
Åsele IK
1:21:58.491700
+26:04.156300
50.2p
15
Anette Agestam
Hallens SK
1:23:36.501500
+27:42.166100
49.2p
16
Barbro Adolfsson
Krogsereds IK
1:27:35.525400
+31:41.190000
47.0p
17
Adler Lingesten Annmarie
Järpens SK
1:37:06.582500
+41:12.247100
42.4p
18
Irene Eriksson
Östersunds SK
1:59:58.719700
+1:04:04.384300
34.3p
19
Ann-Marie Nilsson
Östersunds SK
1:59:59.719800
+1:04:05.384400
34.3p
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mats Eklund
SK Bjärven
48:21.290000
85.1p
2
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
48:57.293600
+36.3500
84.1p
3
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
49:08.294700
+47.4600
83.8p
4
Nils Hedberg
Strömsbergs IF
50:52.305100
+2:31.15000
80.9p
5
Björn Larsson
Östersunds SK
55:04.330300
+6:43.40200
74.8p
6
Patrik Norberg
A4 IF
56:51.341000
+8:30.50900
72.4p
7
Ola Bengtsson
Frösö IF
58:18.349700
+9:57.59600
70.6p
8
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
59:32.357100
+11:11.67000
69.1p
9
Stefan Nilsson
Offerdals SK
59:43.358200
+11:22.68100
68.9p
10
Mattias Moden
Forsmo IF
59:48.358700
+11:27.68600
68.8p
11
Arne Bångåsen
Offerdals SK
59:55.359400
+11:34.69300
68.7p
12
Anton Karlsson
Duveds IF
1:02:02.372100
+13:41.82000
66.4p
13
Orvar Nilsson
Hammerdal IF
1:02:59.377800
+14:38.87700
65.4p
14
Michael Althin
Milko SK
1:06:52.401100
+18:31.111000
61.6p
15
Mattias Nilsson
Frösö IF
1:07:50.406900
+19:29.116800
60.7p
16
Lars-Gunnar Nilsson
Duveds IF
1:11:14.427300
+22:53.137200
57.8p
17
Kolbjörn Rydén
Milko SK
1:18:19.469800
+29:58.179700
52.6p
18
Jonas Westling
Milko SK
1:28:41.532000
+40:20.241900
46.4p
19
Kjell Ivan Eriksson
Milko SK
1:38:42.592100
+50:21.302000
41.7p
D 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristin Rönnestrand
Myssjö-Ovikens IF
2:38:35.951400
73.3p
2
Raewadee Sukloed
Östersunds SK
2:43:49.982800
+5:14.31300
70.9p
3
Emma Hamberg
Ådalslidens SK
2:45:04.990300
+6:29.38800
70.4p
4
Åsa Eklund
SK Bjärven
2:45:13.991200
+6:38.39700
70.3p
5
Pia Hultgren
Östersunds SK
2:53:42.1042100
+15:07.90600
66.9p
6
Annika Nilsson
Eslövs FK
3:00:57.1085600
+22:22.134100
64.2p
7
Ingrid Hov
Ntnui Langrenn
3:03:16.1099500
+24:41.148000
63.4p
8
Annika Lööf-Sjölund
ÅS IL
3:04:55.1109400
+26:20.157900
62.8p
9
Yvonne Sahlén Bragner
Duveds IF
3:05:08.1110700
+26:33.159200
62.8p
10
Maria Nygren
SK Bjärven
3:05:43.1114200
+27:08.162700
62.6p
11
Bodil Myhr
Skatval Skilag
3:06:59.1121800
+28:24.170300
62.1p
12
Irene Larsson
IF Strategen
3:08:35.1131400
+30:00.179900
61.6p
13
Berit Solhaug Rein
Vinne Skilag
3:15:52.1175100
+37:17.223600
59.3p
14
Christin Jonasson
Umeå OK
3:22:54.1217300
+44:19.265800
57.3p
15
Gerd Sundberg
Östersunds SK
3:27:42.1246100
+49:07.294600
55.9p
16
Ida Sjölund
Östersunds SK
3:28:40.1251900
+50:05.300400
55.7p
17
Sofie Jonsson
Malå IF
3:29:42.1258100
+51:07.306600
55.4p
18
Karin Back
Frösö IF
3:31:19.1267800
+52:44.316300
55.0p
19
Inga-Lill Ahlqvist
Åsele IK
3:34:38.1287700
+56:03.336200
54.1p
20
Anna Back
Frösö IF
3:35:01.1290000
+56:26.338500
54.0p
21
Anita Scott
Östersunds SK
3:40:04.1320300
+1:01:29.368800
52.8p
22
Christina Ingebrand
Östersunds SK
3:41:33.1329200
+1:02:58.377700
52.4p
23
Sarah Svensson
Duveds IF
3:44:12.1345100
+1:05:37.393600
51.8p
24
Minna Sjöberg
Duveds IF
3:45:09.1350800
+1:06:34.399300
51.6p
25
Maria Scherrer
Östersunds SK
3:49:29.1376800
+1:10:54.425300
50.6p
26
Idamaria Halvarsson
Ytterhogdals IK
3:51:27.1388600
+1:12:52.437100
50.2p
27
Marie-Louise Rösiö
F16 IF
3:58:47.1432600
+1:20:12.481100
48.7p
28
Kristine Bergström
Östersunds SK
4:24:01.1584000
+1:45:26.632500
44.0p
29
Ellen-Ann Finnighan
Durham, England
4:41:49.1690800
+2:03:14.739300
41.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Södergren
Östersunds SK
2:09:06.774500
90.0p
2
Henrik Wikström
Järpens SK
2:12:16.793500
+3:10.18900
87.8p
3
Emil Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
2:13:04.798300
+3:58.23700
87.3p
4
Per Persson
Jämtkraft IF
2:13:17.799600
+4:11.25000
87.2p
5
John Björgård
Haltsdalens IL
2:15:10.810900
+6:04.36300
86.0p
6
Bengt Eveby
Åsarna IK
2:15:48.814700
+6:42.40100
85.6p
7
Mikael Andersson
Sunne SLF
2:15:49.814800
+6:43.40200
85.5p
8
Joakim Kastemyr
Järpens SK
2:17:39.825800
+8:33.51200
84.4p
9
Öivind Aunöien
Haltsdalens IL
2:19:30.836900
+10:24.62300
83.3p
10
Chris Rodgers
Östersunds SK
2:19:43.838200
+10:37.63600
83.2p
11
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
2:20:14.841300
+11:08.66700
82.9p
12
Alexander Jakobsson
Hotings IF
2:20:44.844300
+11:38.69700
82.6p
13
Tony Gustafsson
Landsbro IF SK
2:21:43.850200
+12:37.75600
82.0p
14
Andreas Gällerspång
Bottnaryd IF
2:22:01.852000
+12:55.77400
81.8p
15
Tomas Persson
Åtvidabergs IF
2:22:02.852100
+12:56.77500
81.8p
16
Daniel Lewandowski
Fjärås AIK
2:22:10.852900
+13:04.78300
81.7p
17
Claes Eriksson
Hägglunds IOFK
2:22:13.853200
+13:07.78600
81.7p
18
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:22:15.853400
+13:09.78800
81.7p
19
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:22:59.857800
+13:53.83200
81.3p
20
Johan Myhr
Valsjöns IF
2:23:15.859400
+14:09.84800
81.1p
21
Jonas Sukloed
Östersunds SK
2:23:28.860700
+14:22.86100
81.0p
22
Henrik Sjöström
Sorsele SK
2:23:33.861200
+14:27.86600
80.9p
23
Martin Tenggren
Östersunds SK
2:23:55.863400
+14:49.88800
80.7p
24
Jan Svensson
Ragunda IF
2:24:08.864700
+15:02.90100
80.6p
25
Torsten Larsson
Östersunds SK
2:24:12.865100
+15:06.90500
80.6p
26
Martin Gidlund
Hägglunds IOFK
2:25:12.871100
+16:06.96500
80.0p
27
Christer Stefansson
Östersunds SK
2:25:31.873000
+16:25.98400
79.8p
28
Audun Thonstad
Strindheim IL
2:25:56.875500
+16:50.100900
79.6p
29
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:26:10.876900
+17:04.102300
79.5p
30
Mats Larsson
Tandsbyns IF
2:26:24.878300
+17:18.103700
79.4p
31
Per Steen
Brunflo IF
2:28:53.893200
+19:47.118600
78.0p
32
Lars Persson
Brunflo IF
2:29:23.896200
+20:17.121600
77.8p
33
Sakari Kjellin
Tandsbyns IF
2:29:47.898600
+20:41.124000
77.6p
34
Björn Mossberg
Aerotech Telub Fritid
2:30:06.900500
+21:00.125900
77.4p
35
Mats Jonsson
Duveds IF
2:30:37.903600
+21:31.129000
77.1p
36
Stefan Molander
Sollefteå SK
2:30:58.905700
+21:52.131100
77.0p
37
Dan Danielsson
IFK Strömsund
2:31:10.906900
+22:04.132300
76.9p
39
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:31:42.910100
+22:36.135500
76.6p
40
Leif Engman
Ibm-Klubben
2:31:54.911300
+22:48.136700
76.5p
41
Mikael Königsson
Björkå Björkådalen
2:32:26.914500
+23:20.139900
76.2p
42
Hans Hansson
Åsele IK
2:32:46.916500
+23:40.141900
76.1p
43
Pelle Bergstrand
Östersunds SK
2:33:24.920300
+24:18.145700
75.7p
44
Börge Gamst
Nordreisa IL
2:33:35.921400
+24:29.146800
75.7p
45
Jens Magnusson
Bräcke SK
2:33:36.921500
+24:30.146900
75.6p
46
David Berg
Bodsjöböle SK
2:34:31.927000
+25:25.152400
75.2p
47
Håkan Andersson
Fältjägarnas IF
2:34:41.928000
+25:35.153400
75.1p
48
Torkel Davidsson
Fjärås AIK
2:35:01.930000
+25:55.155400
75.0p
49
Harald Engan
NTNUI
2:35:03.930200
+25:57.155600
74.9p
50
Jon-Anders Wold
Trondheim
2:35:07.930600
+26:01.156000
74.9p
51
Mats Nygren
Team Esplanad
2:35:25.932400
+26:19.157800
74.8p
52
Lars-Johan Ahlzén
ÅS IL
2:35:28.932700
+26:22.158100
74.7p
53
Sven Linell
Hoverbergs Rör Ösk
2:35:49.934800
+26:43.160200
74.6p
54
Auvo Dufva
Åre SLK
2:36:23.938200
+27:17.163600
74.3p
55
Nils-Göran Sundberg
Jämtkraft IF
2:36:26.938500
+27:20.163900
74.3p
56
Owe Hemmingsson
Anvågens SK
2:36:45.940400
+27:39.165800
74.1p
57
Tore Norkvist
Tåsjö IF
2:37:07.942600
+28:01.168000
74.0p
58
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:37:11.943000
+28:05.168400
73.9p
59
Lasse Hed
Folksamkamraterna
2:37:23.944200
+28:17.169600
73.8p
60
Henrik Olausson
Alsens IF
2:37:24.944300
+28:18.169700
73.8p
61
Leif Folkesson
Alsens IF
2:37:58.947700
+28:52.173100
73.6p
62
Magnus Stenvall
SK Bjärven
2:38:31.951000
+29:25.176400
73.3p
63
Tommy Borgh
Östersunds SK
2:38:34.951300
+29:28.176700
73.3p
64
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:39:00.953900
+29:54.179300
73.1p
65
Håkan Engberg
Mörsils IF
2:39:04.954300
+29:58.179700
73.0p
65
Donovan Dums
Wisconsin
2:39:04.954300
+29:58.179700
73.0p
67
Sigve Colbjörnsen
Birkenes IL
2:39:05.954400
+29:59.179800
73.0p
68
Rolf Nergård
Adressavisens Bil
2:39:12.955100
+30:06.180500
73.0p
69
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
2:39:33.957200
+30:27.182600
72.8p
70
Henry Trond Skjönsfjejj
Nordreisa IL
2:39:51.959000
+30:45.184400
72.7p
71
Conny Anjevall
Östersunds SK
2:39:54.959300
+30:48.184700
72.7p
72
Mattias Eriksson
Frösö IF
2:40:01.960000
+30:55.185400
72.6p
73
Isac Björklund
Östersunds SK
2:40:09.960800
+31:03.186200
72.6p
74
Mikael Grelsson
Ånge SK
2:40:26.962500
+31:20.187900
72.4p
75
Sammy Svedberg
Offerdals SK
2:40:29.962800
+31:23.188200
72.4p
76
Markus Näsman
Alsens IF
2:40:41.964000
+31:35.189400
72.3p
77
Bo Göransson
Myssjö-Ovikens IF
2:40:42.964100
+31:36.189500
72.3p
78
Roger Olausson
Föllinge IK
2:40:43.964200
+31:37.189600
72.3p
79
Lennart Önegård
Offerdals SK
2:40:55.965400
+31:49.190800
72.2p
80
Hans Gradin
Duveds IF
2:40:58.965700
+31:52.191100
72.2p
81
Magnus Österberg
Jämtkraft IF
2:41:32.969100
+32:26.194500
71.9p
82
Thomas Stenlund
Svanaby SK
2:41:33.969200
+32:27.194600
71.9p
83
Fredrik Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
2:41:42.970100
+32:36.195500
71.9p
84
Anders Wångenberg
Östersunds SK
2:42:02.972100
+32:56.197500
71.7p
85
Henrik Malmberg
Östersunds SK
2:42:06.972500
+33:00.197900
71.7p
86
Olle Hultgren
Östersunds SK
2:42:14.973300
+33:08.198700
71.6p
87
David Däldehög
Fjärås AIK
2:42:15.973400
+33:09.198800
71.6p
88
Eric Wingren
Östersunds SK
2:42:44.976300
+33:38.201700
71.4p
89
Lars-Erik Zackrisson
Myssjö-Ovikens IF
2:43:19.979800
+34:13.205200
71.1p
90
Björn Nässén
Jämtkraft IF
2:43:31.981000
+34:25.206400
71.1p
91
Karl-Gunnar Lindström
Tåsjö IF
2:43:47.982600
+34:41.208000
70.9p
92
Jonas Björgum
Haltsdalens IL
2:44:03.984200
+34:57.209600
70.8p
93
Andreas Phersson
SK Bjärven
2:44:29.986800
+35:23.212200
70.6p
94
Olof Roos
ÅS IL
2:44:38.987700
+35:32.213100
70.6p
95
Henry Lingesten
Järpens SK
2:44:43.988200
+35:37.213600
70.5p
96
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:44:50.988900
+35:44.214300
70.5p
97
Beryil Johansson
Alsens IF
2:45:03.990200
+35:57.215600
70.4p
98
Stig Berg
Jämtkraft IF
2:46:05.996400
+36:59.221800
70.0p
99
Johan Agestam
Hallens SK
2:46:37.999600
+37:31.225000
69.7p
100
Sören Wessén
Tandsbyns IF
2:47:38.1005700
+38:32.231100
69.3p
101
Arne Blix
Adressavisens Bil
2:48:07.1008600
+39:01.234000
69.1p
102
Mats-Erik Eriksson
Östersunds SK
2:48:15.1009400
+39:09.234800
69.1p
103
Arne Jonsson
ÅS IL
2:48:20.1009900
+39:14.235300
69.0p
104
Arne Nordin
Lillsjöhögens SK
2:48:40.1011900
+39:34.237300
68.9p
105
Jon Floan
Skatval Skilag
2:48:44.1012300
+39:38.237700
68.9p
106
Jan-Erik Petrusson
Sj/Bv Sport, Östersund
2:49:01.1014000
+39:55.239400
68.7p
107
Magnus Lind
Malå IF
2:49:34.1017300
+40:28.242700
68.5p
108
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
2:49:45.1018400
+40:39.243800
68.4p
109
Christoffer Bergman
Östersunds SK
2:49:59.1019800
+40:53.245200
68.4p
110
Samuel Adolfsson
Östersunds SK
2:50:00.1019900
+40:54.245300
68.3p
111
Ulf Norström
Folksamkamraterna
2:50:22.1022100
+41:16.247500
68.2p
112
Peter Johansson
Mörsils IF
2:50:57.1025600
+41:51.251000
68.0p
113
Bo Nordengren
Sj/Bv Sport, Östersund
2:50:59.1025800
+41:53.251200
68.0p
114
Uno Svensson
Hede IK
2:51:00.1025900
+41:54.251300
67.9p
115
Bernt Grelsson
Ånge SK
2:51:09.1026800
+42:03.252200
67.9p
116
Henrik Lindqvist
Ragunda IF
2:51:13.1027200
+42:07.252600
67.9p
117
Torbjörn Eriksson
Graninge-Alliansen
2:51:27.1028600
+42:21.254000
67.8p
118
Håkan Ekelljung
Jämtteknik IF
2:51:32.1029100
+42:26.254500
67.7p
119
Pär Hedlund
Östersunds SK
2:52:18.1033700
+43:12.259100
67.4p
120
Kalle Westholm
Östersunds SK
2:53:02.1038100
+43:56.263500
67.1p
121
Peter Jansson
Östersunds SK
2:53:25.1040400
+44:19.265800
67.0p
122
Bengt Dahlqvist
Hassela IF
2:53:26.1040500
+44:20.265900
67.0p
123
Jimmy Lundin
Jämtkraft IF
2:53:29.1040800
+44:23.266200
67.0p
124
Fredrik Nyman
Ytterhogdals IK
2:53:30.1040900
+44:24.266300
67.0p
125
Erik Dahlberg
Ångsta SK
2:53:54.1043300
+44:48.268700
66.8p
126
Bengt Nygren
Kiruna Polisens IK
2:54:29.1046800
+45:23.272200
66.6p
127
Mattias Rolén
Folksamkamraterna
2:54:34.1047300
+45:28.272700
66.6p
128
Dag Isaksson
I2 IF
2:54:54.1049300
+45:48.274700
66.4p
129
Per Hammarström
Vemundvik IL
2:54:55.1049400
+45:49.274800
66.4p
130
Johan Gustavsson
Milko SK
2:55:12.1051100
+46:06.276500
66.3p
131
Tommy Martinsson
Tullus Sg
2:56:09.1056800
+47:03.282200
66.0p
132
Peter Mårtensson
Duveds IF
2:56:49.1060800
+47:43.286200
65.7p
133
Patrik Finn
Östersunds SK
2:56:54.1061300
+47:48.286700
65.7p
134
Peter Karlsson
Näldens IF
2:57:10.1062900
+48:04.288300
65.6p
135
Odd-Inge Aunöien
Haltsdalens IL
2:57:17.1063600
+48:11.289000
65.5p
136
John Björklund
Tandsbyns IF
2:57:24.1064300
+48:18.289700
65.5p
137
Rickard Jacobsson
Östersunds SK
2:57:36.1065500
+48:30.290900
65.4p
138
Mikael Landèn
Alsens IF
2:57:48.1066700
+48:42.292100
65.3p
139
Stefan Mårtensson
Umeå OK
2:57:52.1067100
+48:46.292500
65.3p
140
Pål Cromberger
Frösö IF
2:57:54.1067300
+48:48.292700
65.3p
141
Pär-Mikael Salomonsson
Vattudalens Ldk
2:58:19.1069800
+49:13.295200
65.2p
142
Christian Friman
Duveds IF
2:58:37.1071600
+49:31.297000
65.1p
143
Ibert Johansson
Östersunds SK
2:59:47.1078600
+50:41.304000
64.6p
144
Sven Hagström
Alsens IF
2:59:53.1079200
+50:47.304600
64.6p
145
Håkan Nilsson
ÅS IL
3:00:23.1082200
+51:17.307600
64.4p
146
Åke Jansson
Näldens IF
3:00:25.1082400
+51:19.307800
64.4p
147
Jonny Ivarsson
Hotings IF
3:00:59.1085800
+51:53.311200
64.2p
148
Per-Åke Rosvall
Högby IF
3:01:00.1085900
+51:54.311300
64.2p
149
Johan Svensson
Åsarna IK
3:01:02.1086100
+51:56.311500
64.2p
150
Jacob Ingebrand
Östersunds SK
3:01:19.1087800
+52:13.313200
64.1p
151
Stefan Söderquist
ÅS IL
3:02:38.1095700
+53:32.321100
63.6p
152
Marcus Holmbergh
Ragunda IF
3:02:55.1097400
+53:49.322800
63.5p
153
Emil Walter
Ärna IF Uppsala Garnison
3:03:13.1099200
+54:07.324600
63.4p
154
Börje Konstenius
Mörsils IF
3:03:26.1100500
+54:20.325900
63.3p
155
Hans Boberg
Hotings IF
3:03:53.1103200
+54:47.328600
63.2p
156
Lars Regnell
Folksamkamraterna
3:03:59.1103800
+54:53.329200
63.2p
157
Anders Lindberg
Östersunds SK
3:04:07.1104600
+55:01.330000
63.1p
158
Daniel Lilja
Storliens SK
3:04:12.1105100
+55:06.330500
63.1p
159
Martin Smedberg
Östersunds SK
3:04:21.1106000
+55:15.331400
63.0p
160
Karl-Arne Svärd
ÅS IL
3:04:43.1108200
+55:37.333600
62.9p
161
Robin Grönstedt
Östersunds SK
3:05:03.1110200
+55:57.335600
62.8p
162
Richard Uski
Trångsvikens IF
3:05:04.1110300
+55:58.335700
62.8p
163
Urban Jonasson
Frösö IF
3:05:07.1110600
+56:01.336000
62.8p
164
Gösta Persson
Offerdals SK
3:05:12.1111100
+56:06.336500
62.7p
165
Björn Lund
Skatval Skilag
3:05:55.1115400
+56:49.340800
62.5p
166
Göran Simonsson
Östersunds SK
3:05:59.1115800
+56:53.341200
62.5p
167
Kjell Terje Hopen
Elvalandet IL
3:06:15.1117400
+57:09.342800
62.4p
168
Jan Haag
Trygg Hansa FF
3:06:19.1117800
+57:13.343200
62.4p
169
Lars Myhr
Skatval Skilag
3:06:40.1119900
+57:34.345300
62.2p
170
Sven Lindroth
Östersunds SK
3:06:44.1120300
+57:38.345700
62.2p
171
Leif Löfström
Näldens IF
3:07:00.1121900
+57:54.347300
62.1p
172
Greger Wendin
Frösö IF
3:07:13.1123200
+58:07.348600
62.1p
173
Stig Berg
Bodsjöböle SK
3:08:09.1128800
+59:03.354200
61.8p
174
Jan Karlsson
Brunflo IF
3:08:47.1132600
+59:41.358000
61.5p
175
Andreas Järlstig
Östersunds SK
3:10:02.1140100
+1:00:56.365500
61.1p
176
Jan Molde
ÅS IL
3:10:44.1144300
+1:01:38.369700
60.9p
177
Lars Larsson
Jämtteknik IF
3:10:50.1144900
+1:01:44.370300
60.9p
178
Staffan Nilsson
Litsbygdens SK
3:11:17.1147600
+1:02:11.373000
60.7p
179
Ulf Lindberg
ÅS IL
3:11:37.1149600
+1:02:31.375000
60.6p
180
Kent Kristoffersson
Milko SK
3:11:51.1151000
+1:02:45.376400
60.6p
181
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
3:11:58.1151700
+1:02:52.377100
60.5p
182
Jörgen Lindman
Tåsjö IF
3:12:00.1151900
+1:02:54.377300
60.5p
183
Mats Johansson
Östersunds SK
3:12:02.1152100
+1:02:56.377500
60.5p
184
Göran Heidenvall
Brunflo IF
3:12:28.1154700
+1:03:22.380100
60.4p
185
Christer Samuelsson
Fjärås AIK
3:12:35.1155400
+1:03:29.380800
60.3p
186
Leif Claesson
Hermansby IF
3:12:42.1156100
+1:03:36.381500
60.3p
187
Anders Nilsson
Frösö IF
3:12:45.1156400
+1:03:39.381800
60.3p
188
P-O Nystrand
Marieby GIF
3:13:18.1159700
+1:04:12.385100
60.1p
189
Håkan Lilja
Fsk Norder
3:13:23.1160200
+1:04:17.385600
60.1p
190
Erik Abrahamsson
Slussfors IK
3:15:28.1172700
+1:06:22.398100
59.4p
191
Lars-Erik Bäckman
Hede SK
3:15:29.1172800
+1:06:23.398200
59.4p
192
Johan Itzigehl
Myssjö-Ovikens IF
3:15:45.1174400
+1:06:39.399800
59.4p
193
Halvar Eliasson
Östersunds SK
3:15:59.1175800
+1:06:53.401200
59.3p
194
Martin Nilsson
Svegs IK
3:17:13.1183200
+1:08:07.408600
58.9p
195
Anders Örtengren
Kisa SK
3:17:17.1183600
+1:08:11.409000
58.9p
196
Gunnar Ageskär
Frösö IF
3:19:39.1197800
+1:10:33.423200
58.2p
197
Dag Wiklund
Jämtkraft IF
3:19:52.1199100
+1:10:46.424500
58.1p
198
Roger Salomon
Östersunds SK
3:20:11.1201000
+1:11:05.426400
58.0p
199
Johan Lindberg
Östersunds SK
3:20:42.1204100
+1:11:36.429500
57.9p
200
Ivan Halvarsson
Ytterhogdals IK
3:22:02.1212100
+1:12:56.437500
57.5p
201
Karl-Johan Hansson
Sca FF
3:22:27.1214600
+1:13:21.440000
57.4p
202
Bert Olsson
Stadskällarens IF
3:23:17.1219600
+1:14:11.445000
57.2p
203
Per-Ola Bergkvist
Bräcke SK
3:23:18.1219700
+1:14:12.445100
57.2p
204
Börje Folkesson
Kalls IF
3:24:02.1224100
+1:14:56.449500
56.9p
205
Magnus Lindhé
Östersunds SK
3:24:04.1224300
+1:14:58.449700
56.9p
206
Karl-Evert Englund
Fältjägarnas IF
3:26:14.1237300
+1:17:08.462700
56.3p
207
Bengt Kronberg
SOL Tranås
3:26:21.1238000
+1:17:15.463400
56.3p
208
Lars Boberg
Hotings IF
3:26:26.1238500
+1:17:20.463900
56.3p
209
Peter Lodén
Jämtteknik IF
3:26:27.1238600
+1:17:21.464000
56.3p
210
Stig Solheim
Trondheim
3:26:47.1240600
+1:17:41.466000
56.2p
211
Jukka Alakorpi
Bräcke SK
3:26:53.1241200
+1:17:47.466600
56.2p
212
Klas-Håkan Ljungberg
Bräcke SK
3:27:12.1243100
+1:18:06.468500
56.1p
213
Birger Westerlund
Tåsjö IF
3:27:41.1246000
+1:18:35.471400
55.9p
214
Göran Ingebrand
Östersunds SK
3:28:54.1253300
+1:19:48.478700
55.6p
214
Lennart Hedlund
Östersunds SK
3:28:54.1253300
+1:19:48.478700
55.6p
216
Aarre Meriläinen
Brunflo IF
3:29:08.1254700
+1:20:02.480100
55.6p
217
Kjell-Åke Andersson
Tandsbyns IF
3:29:38.1257700
+1:20:32.483100
55.4p
218
Sebastian Haby
Ats IF
3:30:48.1264700
+1:21:42.490100
55.1p
219
Stefan Olander
Offerdals SK
3:31:06.1266500
+1:22:00.491900
55.0p
220
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
3:31:59.1271800
+1:22:53.497200
54.8p
221
Christer Karlsson
Litsbygdens SK
3:33:05.1278400
+1:23:59.503800
54.5p
222
Johannes Enebog
Frösö IF
3:34:17.1285600
+1:25:11.511000
54.2p
223
Erik Folkesson
Kalls IF
3:34:23.1286200
+1:25:17.511600
54.2p
224
Kristofer Öberg
Östersunds SK
3:34:35.1287400
+1:25:29.512800
54.1p
225
Jonny Sandström
IK Stern
3:37:37.1305600
+1:28:31.531000
53.4p
226
Leif Ledin
Östersunds SK
3:37:45.1306400
+1:28:39.531800
53.4p
227
Ulf Fransson
Hagfors SF
3:39:07.1314600
+1:30:01.540000
53.0p
228
Örjan Strömqvist
Brunflo IF
3:40:11.1321000
+1:31:05.546400
52.8p
229
Curt Jonsson
Åsarna IK
3:41:30.1328900
+1:32:24.554300
52.5p
230
Bertil Andersson
Matfors SK
3:42:05.1332400
+1:32:59.557800
52.3p
231
Peter Eriksson
Hede SK
3:44:43.1348200
+1:35:37.573600
51.7p
232
Nils Eriksson
Stadskällarens IF
3:45:51.1355000
+1:36:45.580400
51.4p
233
Börje Reinhammar
Östersunds SK
3:48:19.1369800
+1:39:13.595200
50.9p
234
Lars-Göran Bennmarker
Ångsta SK
3:54:41.1408000
+1:45:35.633400
49.5p
235
Kristian Perem
Göteborgs Polismäns IF
3:55:26.1412500
+1:46:20.637900
49.4p
236
Tom Kokkarinen
Östersunds SK
4:13:29.1520800
+2:04:23.746200
45.8p
237
Anders Juleshaug
Krokoms Mck
4:30:17.1621600
+2:21:11.847000
43.0p
237
Johan Larsson
Dvärsätt
4:30:17.1621600
+2:21:11.847000
43.0p